agrolublin

Żniwa 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hardkor113    635

Wczoraj ludzie ostro walczyli szlo wszystko co zostalo na polach bylo suche.

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Północna wlkp w mojej wsi zostało tylko u mnie 2 ha pszenicy bo odbiła w niej chwastnica i niecały hektar jęczmienia przesiewanego końcem kwietnia-oba kawałki dostały glifosat i za ok 5 dni pod kosę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

w mojej gminie stoi 90 % zbóż. codziennie popada delikatnie i temperatura na poziomie 20 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

U nas we wsi stoi kilka pól, ale to u takhch pecai co myślą że samo się skosi, albo u tych co zostawili swoje a kosili czyje bo swoje nie przepadnie. A teraz pada i porasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W mojej okolicy nadal sporo stoi ale zdecydowana większość położona. Niektórzy brali mokre byle sprzątnąć. Dziś jeszcze pokropiło ale jakby dobrze poszło to może do niedzieli się wszyscy uwiną  :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

no i nareszcie wczoraj tj 20,08 żniwa 2016 w moim gospodarstwie zakończone

wczorajsza pszeniczka 14,2%

jęczmień 14% wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jakieś 4 dni temu gościu dopiero kosił pszenice jarą jak z nim gadałem bo akurat pole podorywałem to dużo chwastem porosło i plon 2 tony wyszedł z ha a miał tego 12 ha dramat i ceny nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

  co  do zniw wielu zaluje  , ze za dlugo z nimi czekalo , mysleli ze poczekaja to bedzie nie wiadomo jakie suche , a tu d*pa nakosili jeszcze mokrzejze  bo chwasty rosly i wilgotnosc wzrosla.


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

płn wlkp dziś wielki obszarowiec czytaj ekolog kosił coś co podobno było mieszanką wyki i łubinu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

jeszcze tylko 1,5 ha gryki i finito. ale to dopiero w przyszłym tygodniu jak podeschnie. a jak się wkurze to zaraz ją zetnę i bedzie święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj