agrolublin

Żniwa 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    223

Za gęsto siejecie, dla tego zboża są drobne. U mnie Pszenica jara 1ha była piękna pokrzewiona dobrze, a 4,5ha tak samo siane tylko słabo pokrzewione i na tym hektarze ziarno szczupłe plon 6.7t, a na tych 4,5ha ,7.8t/ha miłe zaskoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Wiesz ludzie w tym roku sieli oziminy w większej ilości materiału siewnego ze względu na susze.Sąsiad posial 280kg/ ha bamberki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za gęsto siejecie, dla tego zboża są drobne. U mnie Pszenica jara 1ha była piękna pokrzewiona dobrze, a 4,5ha tak samo siane tylko słabo pokrzewione i na tym hektarze ziarno szczupłe plon 6.7t, a na tych 4,5ha ,7.8t/ha miłe zaskoczenie.

 

Czasem wydaje mi się, że to walka z wiatrakami. Ilu ludziom próbowałem wytłumaczyć, że zwiększanie obsady na słabszych ziemiach to robienie sobie niedźwiedziej przysługi. Co z tego. Nikt nie chce słuchać. Sporo zwiększa wysiew na lekkich ziemiach, bo ładniej wygląda pole na jesieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

U mnie żniwa 2016 przeszły do historii łacznie wykoszone 27ha i aby kukurydza została plony słabe 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi o ilość wymłóconego ziarna to nie narzekam. Jednak co się tyczy słomy, to jest lekka katastrofa. Sami mamy jej mało, a i u ludzi nie jest z tym za ciekawie. Ze 100, a nawet 200 bel by się jeszcze przydało i realnie nie ma już od kogo ich kupić.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja dopiero dzisiaj 1 zbiornik ucialem. I zjechalem bo mokre. W jednym miejscu kombajn bym utopil. Wszystko stoi, moknie, czarnieje, porasta a zielsko coraz większe. Na razie tragedia.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

również czekam do jutra - dzisiaj pszenica jeszcze mokra: angelus - wilgotność 15,3%, białko - 15,4%, gluten - 34,6%, natomiast skagen - wilgotność 15,7%, białko - 15,1%, gluten - 33,9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisek123    0

Lubelskie porażka jęczmień jary raz grzyb, azot 150kg, przedsiewnie 200kg polifoski, mikro+mocznik, plon 3.3 t/ha. Pszenica ozima 2 razy grzyb azot 180 kg mikro przedsiewnie polifoska jedynie 5,9 tony. Rzepak 3,1 tony przy pełnym nakładzie. Jęczmień jary licząc nakład czyli 1800zł spowodował tylko stratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

U mnie też z jeczmienia niestety najgorszy plon i jeszcze ta cena <_< .Żniwa idą pełną parą,pogoda sprzyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Nie wiem jak u Was , ale w moich okolicach owies się odmłodził i jest pół na pól zielony, nie ma szans tego skosić. Co myślicie o tym jak by go zdesykować reglone? Robił ktoś takie doświadczenia?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Wczoraj probowalem pszenicy specjalnie wjechalem w wylege to mialo wilgotnosc 15,2.
Dzisiaj na calego wznawiamy zniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AbsurdBody    0

Wczoraj dość ładnie schło na polu. Kiedy zaczynałem ok. 13 było trochę poniżej 14 wilgotności a ok. 18 spadło do 9,5 - 10,5. Mam nadzieję, że pogoda się utrzyma choć prognozy są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

A u nas wczoraj caly dzien pochmurny padalo nawet troche. Nad ranem tez popadalo teraz swieci slonce ale maja byc burze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Z kosiłem w niedzielę resztę owsa i zostało z prasować 4 ha .Sypało trochę lepiej jak w tamtym roku , nie jest żle ale nie którzy jeszcze nawet nie zaczęli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Wczoraj bylo ładnie i bezdeszczowo i dzis żyto miało iść pod kosę ale o 8 rano zaczęło padać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Pierwszy dzień co grzeje i nie zanosi się na deszcz. Może jutro po południu można będzie próbować bo teraz to już na ozime nie ma co czekać :)

 

EDIT: Kolejne minimum dwa dni z głowy, w pół godziny się zaciągnęło i leje jak cholera  ;[

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

dziś koniec żniw, plony trochę poniżej oczekiwać ale susza robi swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj