Skocz do zawartości

Zdjęcie

Technikum leśne Tuchola

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodyrolnik68

mlodyrolnik68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 12:08

Technikum leśne Tuchola czy był ktoś w tym technikum i jaki jest tam próg żeby się dostać bo złożyłem tam papiery i niewiem czy się dostane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Technikum leśne Tuchola Dzisiaj, 03:39
  •  

#2 Share gylacz

gylacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 20:32

Technikum leśne Tuchola

Witam! Jeśli mam być szczery to daruj sobie kolego tą szkołę. Skończyłem w 2008 technikum leśne w Biłgoraju. Obiecywali nam pracę, zmiany ekip na stanowiskach, w związku z licznymi odejściami na emeryturę, etc. Właśnie kończę studia wyższe, nie leśne, gdyż tuż po szkole usłyszałem, iż: " bez znajomości nie mam szans na dostanie się na stanowisko". Leśnictwo, to bardzo potrzebny zawód, aczkolwiek w Polsce, jest to elitarne zajęcie, do którego dopuszczeni są wyłącznie synowie z dziada, pradziada i tylko nielicznym udaje się dostać do "elity". Dodam tylko  na marginesie, iż z tego co wiem, na prawie 100 osób które kończyły w moim roku szkołę chyba 5 pracuje w lasach... 4 z nich ma Ojców leśników.... Ocenę pozostawiam Tobie.

Pozdrawiam, 

#3 Share mlodyrolnik68

mlodyrolnik68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 11:35

Technikum leśne Tuchola dzięki ale i tak spróbuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bergman31

bergman31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 12:20

Technikum leśne Tuchola

Znam parę osób które kończyły Technikum Leśne w Tucholi. Poziom jest wysoki. Krewniaczka oblała egzamin zawodowy, córka znajomego nie zdała matury, ale jego syn poradził sobie dobrze. Teraz pracuje jako leśnik i zaczął studia zaoczne. Wyżej wymienieni nie pochodzą z rodzin leśników, więc nie tylko znajomości i pochodzenie się liczy ale także wyniki w nauce i chęci do pracy.

P.S. W tym roku dwóch leśników z nadleśnictwa Tuchola popełniło samobójstwa, a jeden w zeszłym  roku, więc zrobiło się parę wakatów.

#5 Share mlodyrolnik68

mlodyrolnik68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 14:13

Technikum leśne Tuchola ciekawe jaki nabór bedzie w tym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share gylacz

gylacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 20:06

Technikum leśne Tuchola

nie koniecznie kolego, ja zdałem maturę z biologii rozszerzonej, a egzamin zawodowy na 86% więc nie doszukiwałbym się tu braku umiejętności.. Co prawda od tego czasu minęło już kilka lat i może coś się tam zmieniło.. :)