Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik, a mieszanie się oleju.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hubert1000

hubert1000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 08:59

Po zakupie nowego ciągnika i pojawił sie problem aby nie mieszać oleju podczas np. wywracania przyczepy. Wymysliłem, że można by było wykorzystać silnik hydrauliczny a raczej dwa i je spiąć osiami, jeden by był podłączony do ciągnika i napędzał koleny który bedzie działał jako pompa podłaczona do osobnego zbiornika. Czy bedzie to działało i czy nie będzie mi opuszczać np. przyczepy podczas wywrotu (czy taki silnik hydrauliczny trzyma dobrze olej) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik, a mieszanie się oleju. Dzisiaj, 07:18
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 09:05

Nowy ciągnik, a mieszanie się oleju. to nie jest takie proste. ale od trola można by zaadaptować pompę, zbiornik i rozdzielacz

#3 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 09:45

Łatwiej było by zrobić wywrot elektryczny , doposażyć przyczepy w zestaw ale pompa elektryczna nie jest tania . .http://motoart.slask...er_foto_1_1.jpg

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 09:50

Lepiej pozmieniać oleje w ciągnikach na nowe i nie mieć problemu.

#5 Share grzechu13

grzechu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 10:41

Ja miałem ten sam problem w nowym Claas 420 cis. Zrobiłem tak : dałem dwie pompy od 80-tki, nie zmieniając obrotów, wszysko pasuje. Zbiornik zrobiłem w kształcie litery L żeby pasował na lewą pochwę półosi, 32 litry. W zbiorniku zamontowany jest filtr wlewowy z korkiem oddechowym, filtr zlewowy, korek spustowy z magnesem i wziernik poziomu oleju z termometrem. Rozdzielacz z zaworem przelewowym i gniazdami hydraulicznymi zakręcanymi,jest zamontowany z tyłu ciągnika, blisko wyjść oryginalnych, żeby nie pomylić(sprzęt ze zwykłym olejem mam na szybkozłączach zakręcanych). Jest zamontowany z tyłu ciągnika, blisko wyjść oryginalnych. Zasilany jest ten układ z jednej pary szybkozłączy hydrauliki ciągnika. Sterowanie rozdzielaczem tego układu jest możliwe z tyłu ciągnika jak i z kabiny poprzez cięgno (linka od sterowania turem). Cięgnem steruje się oryginalną dźwigienką (zamówiłem do opcjonalnie wstawianej trzeciej sekcji). Uzyskane ciśnienie: 160 atmosfer(tyle pokazał manometr na prasie), wydajność przeszła moje oczekiwania ponieważ ciągnik dysponuje wydajnością 98 l na min, temperatura oleju nie przekracza 80 C (zasiałem 20 ha nawozów RCW 3t). Pompy posiadałem używane zwykłe od osiemdziesiątki ze ściętymi frezami na kwadrat, więc połączyłem je za pomocą sprzęgiełka zrobionego z dwóch zespawanych nasadek, kwadratami na zewnątrz. Czasami są niewielkie przecieki z simeringów pomp. Trochę zdjęć jest w mojej galerii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hubert1000

hubert1000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 13:57

Czy pompy wymagały jakiejś przeróbki czy wystarczy je odpowiednio podłączyć? Mogę podłączyć to pod sekcję i będzie działać w obie strony?

to nie jest takie proste. ale od trola można by zaadaptować pompę, zbiornik i rozdzielacz

Myślałem nad tym, jednak zależy mi na tym aby było to podłączone pod jedną z sekcji abym mógł swobodnie sterować z ciągnika.

#7 Share grzechu13

grzechu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 16:51

Pompy nie będą działać w dwie strony bo pod obciążeniem wypchnie uszczelnienia na ssaniu, obydwa kierunki uzyskasz montując rozdzielacz.

#8 Share Baarth

Baarth

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 19:46

A nie lepiej   wymienić olej  w  starych ciągnikach  tak aby spełniał normy  z nowych maszyn ??

Od paru lat w   c 360 i c360 3p mam oleje takie jak  w  nowych ciągnikach i nie ma żadnego problemu

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

#9 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:18

fajnie do czasu gdy jednak musisz coś pożyczyć od sąsiada który zapomniał czy od nowości olej wymieniał :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:54

Ja jak pożyczam przyczepę to razem z ciągnikiem i wiem że ani sobie ani sąsiadowi nie namieszam w olejach. A u siebie przeszedłem na jeden wspólny olej.