Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam ! Chciałbym poznać wasze opinie na temat akumulatora firmy ZAP. Miałem w Zetorze Proximie 85 akumulator firmy CENTRA i posłużył 30 miesięcy i kupiłem firmy ZAP. Po ilu latach wymienialiście akumulator ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dawniej bardziej dbano o solidne wykonanie, dziś liczy się przede wszystkim zysk. Jeśli chodzi o markowe akumulatory nie ma rewelacji, zarówno Bosch, jak i Varta potrafią przepuścić buble, które wytrzymują kilka miesięcy, ale na to jest reklamacja.

Z drugiej strony jeśli są problemy z akumulatorem to przede wszystkim trzeba porządnie sprawdzić całą instalację elektryczną w ciągniku, ze szczególnym naciskiem na alternator (ładowanie 13,8-14,4V i łożyska), rozrusznik (łożyska, szczotki) oraz wszelkie połączenia (klemy zaśniedziałe wymienić na nowe, przekroje przewodów muszą być oryginalne, szczególnie plusowe i masowe akumulatora, oraz plusowy do stacyjki). Warto także sprawdzić, czy nie ma poboru prądu podczas postoju.

Jeśli ktoś nie jest pewien swoich zdolności w tej dziedzinie warto oddać alternator, czy rozrusznik w ręce fachowca, bo może okazać się, że naprawa we własnym zakresie będzie szwankować, przeciągać się w czasie a nawet efekty naszej pracy będą niezadowalające. Dobry fachowiec zrobi całkowity przegląd więc otrzymamy pełno wartościowe urządzenie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

ZAP-y nie są jakieś ostatnie ,ale i rewelacji nie ma -takie moje spostrzeżenie . Jeśli chodzi o samochodowe to porażka ( trzy miałem i maksymalnie po 3 lata wytrzymały ) zato Centra już 5 rok odpala bez doładowywania


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Zap jest słaby .Trzy lata potem straci pojemność ,po 5 rozlecą się płyty.Na złomie pełno jest prawie nowych z wyglądu ,centry niestety też się trafiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj