Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staltech czy Tolmet

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michu20

michu20

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 123 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 22:10

Staltech czy Tolmet

Panowie byłem dziś na opolagrze i spodobały mi się dwie talerzówki cztery metry ciągane na wózku z identycznym wyposażeniem staltech i tolmet jedna i druga kosztuje w granicach 40 tyś netto jak myślicie która będzie lepsza bo w najbliższym czasie muszę coś wybrać i zamówić ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Staltech czy Tolmet Dzisiaj, 20:22
  •  

#2 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 23:06

Staltech czy Tolmet

talmet taki posiadam i jest super

Edytowany przez AleksanderX, 12 czerwiec 2016 - 07:24.

#3 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3592 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 23:45

Staltech czy Tolmet

Ale Ty debil Oluś jesteś za przeproszeniem. Podałbyś jakieś argumenty co. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mimi007

mimi007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 08:02

Staltech czy Tolmet tolmet, przedewszystkim solidna konstrukcja i dobrze dopasowane detale, firma godna polecenia

#5 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 08:12

Staltech czy Tolmet tolmet jest kiepsko pomalowany i ze słabej jakościowo stali. sąsiad ma Polonka i nie jest pomalowany proszkowo i w jednym miejscu nawet duży omijak, a w dodatku skrzywił górny zaczep bo wyleciało zabezpieczenie.

#6 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 11 czerwiec 2016 - 09:12

Staltech czy Tolmet

Tolmet na pewno solidniejsza konstrukcja ramy i mocowania talerzy lepsze ogólnie dość ładnie zrobiony może poza zgarniaczami przy wale packera bo to jest porażka, pomalowany dobrze lepiej niż staltech ale wiadomo kwiatki zawsze się znajda bo to polski sprzęt. Ja osobiście bym brał tolmeta. 

Kupie przewracarkę Claas Fella Pottinger Deutz-Fahr 4 gwiazdowa. Info na priv.

#7 Share michu20

michu20

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 123 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 09:27

Staltech czy Tolmet talerzowka będzie na wale gumowym w tolmecie te zgarniacze wyglądały wporzadku też jestem bardziej za tolmetem wiadomo za taką kasę nie dostanę jakości horscha ;-)

#8 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 12:38

Staltech czy Tolmet

Nie wiem jak 4 m ale mam 3 m z Expromu. Wychodzi taniej niż staltech o tym samych parametrach i konstrukcyjnie dobrze wykonana. Jak masz gdzie to obejrzyj sobie jeszcze Goliata.

C328, U-912 i R 103-54

#9 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 13:04

Staltech czy Tolmet

Ja natomiast mam 3m Staltecha z hydropakiem dosyć długo, talerze są włoskie i naprawdę posiadają śladowe ilości zużycia, rama też solidna i zero pęknięć, natomiast już pługa od nich drugi raz bym nie kupił.

#10 Share michu20

michu20

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 123 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 14:42

Staltech czy Tolmet expomu nie mam gdzie już obejrzeć ale w poniedziałek jadę jeszcze obejrzeć agro masz a kolega ile tym staltechem rocznie robi jeśli mogę wiedzieć?? :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 11 czerwiec 2016 - 15:05

Staltech czy Tolmet

Agromasz lepiej sobie odpuść znajomy kupił i talerze ida w oczach i do wykonania było by nad czym po pracować.

Kupie przewracarkę Claas Fella Pottinger Deutz-Fahr 4 gwiazdowa. Info na priv.

#12 Share Kondzio55

Kondzio55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 18:10

Staltech czy Tolmet

Sam posiadam Tolmeta od roku i nie narzekam.Zadnych pęknieć, solidna konstukcja, ładnie w polu zrobione.Akurat moj brat pracuje w tej firmie także jesli czegos chcesz wiecej to pisz.

#13 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2016 - 20:56

Staltech czy Tolmet

agro masza odpuść, szkoda czasu i paliwa jechać oglądać, cienizna. Ja mam z Unii 3,5 m Ares P XXL na wózku, gruba rama i talerze 660 mm, gdzie takich nie znajdziesz w powyższych firmach

#14 Share michu20

michu20

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 123 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 21:56

Staltech czy Tolmet miałem kiedyś od korbanka talerzowke z Unii 4.5 m ciągana w zastępstwie za agregat którego mi nie dostarczyli cały sezon nią robiłem ;-) i rama na spawach popekała mam teraz agregat i gruber z Unii i nic się z tym nie dzieje tak ze nie wiem co o tym myśleć przedstawiciela z tolmetu wypytałem chyba o wszystko słyszałem że te duże talerze mają tendencję do zapychania się i wszyscy doradzają 560 w tolmecie niepokoi mnie trochę to sterowanie elektroniczne hydraulika

#15 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3592 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 23:58

Staltech czy Tolmet

Agromasz lepiej sobie odpuść znajomy kupił i talerze ida w oczach i do wykonania było by nad czym po pracować.

Gdzie byłeś i co widzałeś? ( pisze tak bo zasraniec zaraz warnna da za darmo)
Staltech / Agromasz / Grano System jedna wiara chłopcy ale postawiłbym Staltech ewentualnie tam gdzie większy nacisk na metr roboczy czy talerz.

#16 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 07:23

Staltech czy Tolmet

Ale Ty debil Oluś jesteś za przeproszeniem. Podałbyś jakieś argumenty co. 

z twej wypowiedzi wnioskuję o poziomie twej inteligencji to znaczy dużo poniżej sredniej

#17 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 08:20

Staltech czy Tolmet

prostackie pytanie wiadomo iż jedni poleca talmet inni staltech a i jaki byś nie kupił to zawsze będziesz miał wątpliwości czy dokonałeś właściwego wyboru  Moja rada poczekaj aż wyprodukują najlepszy a decyzje podejmuj sam bo wtedy żale będziesz miał do siebie  ale najlepiej wine póżniej przenieść na doradcę

#18 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1155 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 09:07

Staltech czy Tolmet

a ja tam nie słucham doradców bo już dawno by mnie puścili z torbami mam  własny rozum i na razie na tym dobrze wychodze

#19 Share michu20

michu20

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 123 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 09:25

Staltech czy Tolmet porostu chciałem usłyszeć opinie innych każdy coś powie na temat danej talerzowki osobiście nie miałem styczności z tymi firmami tak ze jak dla ciebie to prostackie pytanie to nie odpowiadaj jeśli nie piszesz nic na temat ;-) paru kolegów mi odpowiedziało i wiem już coś więcej na temat tych firm a decyzję oczywiście podejmę już sam ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8033 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 09:32

Staltech czy Tolmet

Ja kupiłem Agro Masza ale chciałem Tolmeta lub Mandama, lecz zależało mi na czasie, i tyko Agro Masz był dostępny  w tym terminie.

Tolmet podobał mi się  za elektryczne  sterowanie hydrauliczne to duży plus, ustawienie konta talerzy  i koła podporowe  z przodu, to podstawa.

Kolega ma Staltecha 5 m i rewelacji w polu nie robi, kupił jeszcze   drugą starą talerzówkę ale też szału nie ma.

Podstawa w talerzówce to powycinane mocno talerze, głębokie  i kont natarcia, na to się patrz.

W Agromaszu talerze mam 60 mm głębokie  mocne wycięcia, w kontach stoją pionowo może nawet, a wzdłuż osi są nie zbyt mocno  przestawione.

I w polu pracuję do 18 km spokojnie za***iście się wcina jak jest sucho, w tamtym roku nie miałem żadnych problemów   z podorywką,  kuzyn  z Mandamem miał, ale on max pracuję nią go 12 km bo zapycha się słomą,  a znajomi z Bednarem  nie dali rady, nie wbijała się,  moja spokojnie robiła.

Żebyś tylko nie brał talerzy z tymi małymi trójkontnymi wycięciami bo nimi nie porobisz.

Dodaj odpowiedź