Skocz do zawartości

Zdjęcie

pakiety na łąki - łąki ekstensywne.

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 16:26

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. Chce wiąść pakiet łąki ekstensywne dowiedziałem sieże powyżej 10 ha jest już 75% świadczenia więc na moje 12 ha łąk zgłosze 10 ale jak to jest z nawożeniem można stosować nawozy sztuczne czy nei czy ekstensywne to tyczy się tylko obsady bydła na 1 ha i była wzmianka w odr cos mówili że jak jest problem z dziskami to mogą być problemy bo jeśli ekstensywne nie można robic posoewów i uprawiać łąki

jaki pakiet dołączyć mam łąki torfowe czy podpadne pod łąki wilgotne itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pakiety na łąki - łąki ekstensywne. Dzisiaj, 05:36
  •  

#2 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 17:48

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. Na łąkach ekstensywnych można stosować azot w dawce 60kg/ha/rok.A w jakiej formie to już nie podają.

Zakaz:
-przeorywania
-wałowania
-stosowania podsiewu
-włókowania w okresie od 1 kwietnia do 1 września

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 18:15

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. słyszałem że można siać nawozów ile się chce że i tak tego nie zbadają, a jak to jets z dzierżawą, bo mam umowe dzierżawy jeszcze na 3 lata na 3 ha łąki i jak wezmę na tą działkę pakiet i mi nie przedłużą dzierżawy (raczej powinni ale nigdy nic nie wiadomo) to oddawać będe kasę za tylko tą działkę czy liczy się to wszystko po całości?

ps. czy wiążą się z tymi pakietami rolnośrodowiskowymi wzmożone kontrole tak jak to jest przy ekologi czyli kontrole czystości podwórka dobrostanu rachunki za wywóz szamba itd?

#4 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 19:59

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. Przy rolnośrodowiskowych czystość też obowiązuje :) . Ale czy wzmożone kontrole to nie wiem. Ja na poplonach jestem 3 lata i żadnej nie miałem.
Jeśli nie przedłużą ci umowy to za ta działkę 3ha będziesz musiał oddać całe płatności z 3 lat + odsetki.

Z tymi nawozami to niby nie mają jak dojść. Bo badań na zawartość składników nie karzą robić. Chyba że przy kontroli by pobierali...

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:02

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. i tak dużo nawozów nie wale szkoda tylko że jest ograniczenie do 10 ha a potem zmniejszone płatności no i niewiadomo jak to będzie jak dziki zniszczą z pół łąki i podsiewać trzeba będzie co wtedy

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:26

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. Wtedy to wszystko będzie zależało od tego czy się boisz kontroli.

Aha bym zapomniał. Jeszcze są takie wymogi
-5-10%działki trzeba zostawić nie skoszoną. Co roku inny kawałek.(I tu nie wiem jak to się będzie miało do płatności obszarowych)
-Trzeba kosić od środka łaki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:50

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. od środka kosić i po 1 wszysm czerwca, ale z tym zostawianiem części nieskoszonej nie słyszałem he he no chyba nie powinni do dopłat zmniejszać bo potem jak by sie to miało do dopłat do pakietu

#8 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 06:04

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. Też mam nadzieję że nie będą obcinać. Jeszcze jedno mi się przypomniało. wysokość koszenia od 5-15cm. Ale tego nie sprawdzą jeśli nie przyjadą w dzień koszenia :) . Z tym zostawianiem części nieskoszonej to wiem bo na szkoleniu byłem :B .

#9 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 08:41

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. ale to nie jest tak że nie masz zostawić całej łaty 10% powirzchni, tylko mijaki małe robić podczas koszenia i kępki zostawiać po całej powierzchni więc to nie ma nic do dopłat o ile dobrze kojaże

#10 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 11:23

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. Mi się wydaje że do 10 ha dostaniesz 100% dopłat, a do tych 2ha 75% dopłat. W domu sprawdze jak to jest.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 13:16

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. No to juz niestety 375 pln będzie a podsiewy troche też musze zrobić, a jeszcze te ograniczenie z wypsaem to też po 1 wszym czerwca dopiero wypasać można?
Jeśli jakiejś działki teraz nie podam to moge dobrać na kilka ha pakiet i na tych kilku ha to będzie też na 5 lat czy jak et pakiety się robi czy będe mógł dopiero za 5 lat jak jeden pakiet się skończy następne działki dołączyć?

Jak bym jeszcze poplony na polach wzioł to osobno się liczy i w danym pakiecie tylko ograniczenie do 10 ha jest tak?

Co wiecie o pakiecie łąki podmokłe czy tam łąki wilgotne bo podobno wystarczy żeby były łąki torfowe ale żeby ktośto stwierdził trzeba zapłacic a potem jeśli faktycznie się kwalifikuje to zwrócą tą kase a jak nie to przepadło tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 14:20

pakiety na łąki - łąki ekstensywne. Przy poplonach to do 100ha jest 100% płatności.

Temu kolesiowi trzeba zapłacić a przy pierwszej płatności oddadzą ci kasę. Jednak nie więcej jak 4 tyś z.

Jeśli zamówisz tego kolesia i stwierdzi że załapiesz się na te łąki podmokłe to w tym roku i tak się nie załapiesz. Bo ten papier musi być z roku poprzedzającego. Ale wtedy można zrobić inaczej. W tym roku startujesz na łąki ekstensywne. W między czasie załatwiasz sobie papiery na te łąki mokre. A w przyszłym roku zmieniasz pakiet :) .

Na łąkach ekstensywnych sezon pastwiskowy trwa:
-od 1 maja do 15 października na obszarach położonych poniżej 300 m n.p.m.
-od 15 maja do 1 października na obszarach powyżej 300 m n.p.m.