Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

pakiety na łąki - łąki ekstensywne.

Polecane posty

Ferdek07    75

Chce wiąść pakiet łąki ekstensywne dowiedziałem sieże powyżej 10 ha jest już 75% świadczenia więc na moje 12 ha łąk zgłosze 10 ale jak to jest z nawożeniem można stosować nawozy sztuczne czy nei czy ekstensywne to tyczy się tylko obsady bydła na 1 ha i była wzmianka w odr cos mówili że jak jest problem z dziskami to mogą być problemy bo jeśli ekstensywne nie można robic posoewów i uprawiać łąki

 

jaki pakiet dołączyć mam łąki torfowe czy podpadne pod łąki wilgotne itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Na łąkach ekstensywnych można stosować azot w dawce 60kg/ha/rok.A w jakiej formie to już nie podają.

 

Zakaz:

-przeorywania

-wałowania

-stosowania podsiewu

-włókowania w okresie od 1 kwietnia do 1 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

słyszałem że można siać nawozów ile się chce że i tak tego nie zbadają, a jak to jets z dzierżawą, bo mam umowe dzierżawy jeszcze na 3 lata na 3 ha łąki i jak wezmę na tą działkę pakiet i mi nie przedłużą dzierżawy (raczej powinni ale nigdy nic nie wiadomo) to oddawać będe kasę za tylko tą działkę czy liczy się to wszystko po całości?

 

ps. czy wiążą się z tymi pakietami rolnośrodowiskowymi wzmożone kontrole tak jak to jest przy ekologi czyli kontrole czystości podwórka dobrostanu rachunki za wywóz szamba itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Przy rolnośrodowiskowych czystość też obowiązuje :) . Ale czy wzmożone kontrole to nie wiem. Ja na poplonach jestem 3 lata i żadnej nie miałem.

Jeśli nie przedłużą ci umowy to za ta działkę 3ha będziesz musiał oddać całe płatności z 3 lat + odsetki.

 

Z tymi nawozami to niby nie mają jak dojść. Bo badań na zawartość składników nie karzą robić. Chyba że przy kontroli by pobierali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

i tak dużo nawozów nie wale szkoda tylko że jest ograniczenie do 10 ha a potem zmniejszone płatności no i niewiadomo jak to będzie jak dziki zniszczą z pół łąki i podsiewać trzeba będzie co wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wtedy to wszystko będzie zależało od tego czy się boisz kontroli.

 

Aha bym zapomniał. Jeszcze są takie wymogi

-5-10%działki trzeba zostawić nie skoszoną. Co roku inny kawałek.(I tu nie wiem jak to się będzie miało do płatności obszarowych)

-Trzeba kosić od środka łaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

od środka kosić i po 1 wszysm czerwca, ale z tym zostawianiem części nieskoszonej nie słyszałem he he no chyba nie powinni do dopłat zmniejszać bo potem jak by sie to miało do dopłat do pakietu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Też mam nadzieję że nie będą obcinać. Jeszcze jedno mi się przypomniało. wysokość koszenia od 5-15cm. Ale tego nie sprawdzą jeśli nie przyjadą w dzień koszenia :) . Z tym zostawianiem części nieskoszonej to wiem bo na szkoleniu byłem :B .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

ale to nie jest tak że nie masz zostawić całej łaty 10% powirzchni, tylko mijaki małe robić podczas koszenia i kępki zostawiać po całej powierzchni więc to nie ma nic do dopłat o ile dobrze kojaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No to juz niestety 375 pln będzie a podsiewy troche też musze zrobić, a jeszcze te ograniczenie z wypsaem to też po 1 wszym czerwca dopiero wypasać można?

Jeśli jakiejś działki teraz nie podam to moge dobrać na kilka ha pakiet i na tych kilku ha to będzie też na 5 lat czy jak et pakiety się robi czy będe mógł dopiero za 5 lat jak jeden pakiet się skończy następne działki dołączyć?

 

Jak bym jeszcze poplony na polach wzioł to osobno się liczy i w danym pakiecie tylko ograniczenie do 10 ha jest tak?

 

 

Co wiecie o pakiecie łąki podmokłe czy tam łąki wilgotne bo podobno wystarczy żeby były łąki torfowe ale żeby ktośto stwierdził trzeba zapłacic a potem jeśli faktycznie się kwalifikuje to zwrócą tą kase a jak nie to przepadło tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Przy poplonach to do 100ha jest 100% płatności.

 

Temu kolesiowi trzeba zapłacić a przy pierwszej płatności oddadzą ci kasę. Jednak nie więcej jak 4 tyś z.

 

Jeśli zamówisz tego kolesia i stwierdzi że załapiesz się na te łąki podmokłe to w tym roku i tak się nie załapiesz. Bo ten papier musi być z roku poprzedzającego. Ale wtedy można zrobić inaczej. W tym roku startujesz na łąki ekstensywne. W między czasie załatwiasz sobie papiery na te łąki mokre. A w przyszłym roku zmieniasz pakiet :) .

 

 

Na łąkach ekstensywnych sezon pastwiskowy trwa:

-od 1 maja do 15 października na obszarach położonych poniżej 300 m n.p.m.

-od 15 maja do 1 października na obszarach powyżej 300 m n.p.m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj