Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilmet 2018 PLUS poziomowanie belki

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin6

Marcin6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 16:31

Witam, w 2012 kupiliśmy opryskiwacz taki jak w tytule ale nie braliśmy hydraulicznego poziomowania belki bo było zbędne, w zeszłym roku dokupiliśmy kilkanaście ha na terenach powiedzmy górzystych i podczas pryskania po wyłączeniu blokady belki jedna strona idzie w zbożu a druga 1,5 m nad. Za doposażenie opryskiwacza w hydrauliczne poziomowanie belki uslyszałem cenę prawie 3 tys. brutto a według mnie prócz kilku metrów węża i krótkiego siłownika niczego więcej nie trzeba więc chciałbym to zrobić sam. Robił ktoś coś takiego? Jak długi powinien być siłownik? czy potrzebuję czegoś jeszcze? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilmet 2018 PLUS poziomowanie belki Dzisiaj, 17:44
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 17:34

Koniecznie musisz jechać w najbliższy weekend na Opolagrę tam będzie praktyczny pokaz opryskiwaczy z taką belką.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 08:29

cena trochę oczadziała, zależy co trzeba zrobić, żeby zamontować taką stabilizację. U niektórych producentów wszystko jest już gotowe i wystarczy wpiąć siłownik, ale czasem trzeba wymieniać cały system zawieszenia belki. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Marcin6

Marcin6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 16:04

mam miejsce na siłownik (jest w jego miejscu śruba rzymska) nawet wydaje mi się, że zmierzyłbym jego długość sam ale pojawia się kolejny problem a mianowicie blokada lanc która utrzymuje je w poziomie podczas składania, rozkładania musiałaby być po zamontowaniu siłownika w trakcie pracy zablokowana i zastanawia mnie to czy nie prowadziłoby to do uszkodzeń elementów wózka lub samej blokady. a na opolagrze prawdopodobnie się zjawię:)

#5 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 07:27

a dlaczego miałaby być zablokowana? Zrób zdjęcie to się popatrzy, bo tak to teoretycznie to możemy sobie gadać i gadać, a jak będę widział jak to wygląda to może coś się wymyśli 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 22:20

Możesz dać dłuższy siłownik dwusronnego działania tylko dokręć lub dospawaj dalej dolny  uchwyt . Zakładasz go zamiast śruby rzymskiej . Poziomowanie działa z blokadą lub bez .Tak przerobiłem belkę Burego zasada jest podobna i działa

Dodaj odpowiedź