Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsacz Kellfri HKV530 opinie

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateuszlampo

Mateuszlampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 23:13

Witam, zastanawiam się nad kupnem takiego przetrząsacza, czy ktoś ma taki? Jak się sprawuje?  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsacz Kellfri HKV530 opinie Dzisiaj, 14:10
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 10:48

Raczej daj sobie spokój z tym chińskim gównem za wcale nie małe pieniądze...ale jeśli wierzysz w to, że produkty Kellfri są ze Szwecji to Twój problem  :D 

#3 Share Mateuszlampo

Mateuszlampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 12:50

Raczej daj sobie spokój z tym chińskim gównem za wcale nie małe pieniądze...ale jeśli wierzysz w to, że produkty Kellfri są ze Szwecji to Twój problem  :D

Szwedzkie są tylko z nazwy to na 100% :D Szukam nowego przetrząsacza, trochę mnie te kellfri zainteresowało, z krajowych w tej cenie jest tylko Jar-Met który tez mnie nie przekonuje :/ I chyba wybiorę Pronara albo Samasza  :)

#4 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 13:08

Polecam Pronara bo zrobione solidnie i cena owszem wyższa od chińszczyzny ale warto dołożyć. Samaszu mam kosiarkę dyskową i mimo, że awarii poważnych nie miałem ale generalnie to robią po dziadowsku i tyle. Pronar ma swoje punkty dilerskie i u nich można się porządnie potargować. Napisz skąd jesteś bo jeśli z Podlasia to może mógłbym pomóc Ci coś utargować bo znam szefa punktu sprzedaży w Wasilkowie.

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 14:27

Odpuść sobie szkoda nerw na to cudo. Jeśli musi być nowy to jak kolega wyżej mówi. Natomiast jeśli nie koniecznie musi być to nowy sprzęt w tej cenie kupisz coś zachodniego używanego czasem w lepszym stanie niż nowe polskie, przykra prawda.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Share Mateuszlampo

Mateuszlampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 16:38

Polecam Pronara bo zrobione solidnie i cena owszem wyższa od chińszczyzny ale warto dołożyć. Samaszu mam kosiarkę dyskową i mimo, że awarii poważnych nie miałem ale generalnie to robią po dziadowsku i tyle. Pronar ma swoje punkty dilerskie i u nich można się porządnie potargować. Napisz skąd jesteś bo jeśli z Podlasia to może mógłbym pomóc Ci coś utargować bo znam szefa punktu sprzedaży w Wasilkowie.

Jestem z mazur (okolice Szczytna) Więc trochę daleko :), ale dziękuje za propozycję

Odpuść sobie szkoda nerw na to cudo. Jeśli musi być nowy to jak kolega wyżej mówi. Natomiast jeśli nie koniecznie musi być to nowy sprzęt w tej cenie kupisz coś zachodniego używanego czasem w lepszym stanie niż nowe polskie, przykra prawda.

Rozmawiałem ze znajomym który ma samasza i trochę na niego narzeka, więc chyba go sobie odpuszczę. Znalazłem fajny używany przetrząsacz krone, postaram się go obejrzeć w następnym tygodniu, jeśli będzie z nim coś nie tak to biorę pronara  pwp 530 tutaj link do tego krone`a

http://www.aldo.agro...50-4x7-a-160407

mają jeszcze jeden taki sam

http://www.aldo.agro...w550-nr-a140416

5,5 m będzie pasował do kosiarki 1,85? Teraz mam deutz fahra kh 400 i łapie 2 i pół pokosa a chcę żeby spokojnie łapał 3-4 pokosy

Edytowany przez Mateuszlampo, 09 czerwiec 2016 - 16:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 17:06

Pasować będzie. Osobiście odradzam Ci ten komis jak dla mnie jakość sprzętu która jest tam sprzedawana jest na niskim poziomie. Zawsze czemuś coś dolega, a cena wysoka.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#8 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 00:38

Kolega corrado ma rację, ze warto również rozejrzeć się w używkach ale oczywiście z dużą ostrożnością. Co do ceny tych Krone to trochę wygórowana no ale jak nie masz daleko to jedź i obejrzyj. Przed podjęciem decyzji przy kupnie używki z zachodu sprawdź ceny części na przykład w katalogu Granitu bo są spore różnice co do marki maszyny. Palce dostaniesz do wszystkich maszyn na rynku ale już tryby czy wałki to już nie koniecznie a ceny bywają zaporowe. Dwa sezony pożyczałem od znajomego przetrząsacz Claasa i na moje nieszczęście dwie awarie trafiły na mnie...raz mały trybik za 1.000- a drugi raz pionowy wałek za chyba 700,-...już nie pamiętam dokładnie i raczej nie chcę już pamiętać :D

Co do Pronara to cen części nie znam więc też popytaj ale może nie będą potrzebne zbyt szybko bo kolega katuje taki przetrząsacz już parę lat i to na dużym areale i zero awarii mimo, że o sprzęt praktycznie nie dba wcale. Ma też zgrabiarkę i dyskową z Pronaru. Wszystkie te maszyny chodzą bez awarii.

#9 Share samasz-ekspert

samasz-ekspert

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 10:12

Jestem z mazur (okolice Szczytna) Więc trochę daleko :), ale dziękuje za propozycję

Rozmawiałem ze znajomym który ma samasza i trochę na niego narzeka, więc chyba go sobie odpuszczę.

Dlaczego narzeka? Proszę o więcej informacji :)

#10 Share Mateuszlampo

Mateuszlampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 10:42

Dlaczego narzeka? Proszę o więcej informacji :)

Wspominał coś o awariach łożyska zdaje się, że na przekładni przy końcówce wom. Raz awaria miała miejsce w trakcie trwania gwarancji, kolejna już po :) Przetrząsacz jest chyba z 2010/2011 roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 11:04

@ samasz ekspert...jak jesteś taki ekspert to spróbuj może podczepić kosiarkę dyskową KDT220 do ciągnika jak jesteś sam i nie masz pod ręką drugiego ciągnika z ładowaczem czołowym...jeśli Ci się to uda to wkładaj swoje ręce między osłonę a siłownik i sprężyny żeby podnieść i zabezpieczyć stopkę podporową...jak już to wszystko pokonasz to jedź śmiało na łąkę tylko jak będziesz musiał się zatrzymać po drodze żeby zagadać z sąsiadem albo z innego powodu to kładź kosiarkę śmiało do rowu albo na sąsiada płot bo jak chyba wiesz pozycja transportowa tylko z boku...jak dojedziesz w końcu na tą łąkę to koś śmiało tylko nie tam gdzie są jakieś kretowiska bo po paru z nich ziemia zablokuje dysk lub dyski i będziesz musiał je odkręcać żeby młotkiem pokruszyć skorupę z ziemi, która tworzy się pod dyskami i je blokuje na amen...aż ciągnik przydusi a z pasków pójdzie dym...jeśli i to przerobisz ale wjedziesz trochę za wolno w dużą trawę co zdarza się często na zakrętach to zapcha Ci kosiarkę i życzę powodzenia przy usuwaniu trawy z tyłu kosiarki z powodu braku możliwości unoszenia osłony z tyłu...

Jeśli zdołasz to wszystko wykonać i na koniec dnia nie będziesz wkurwiony na maxa to można będzie powiedzieć, że jesteś ekspertem...przynajmniej jeśli chodzi o pracę nad swoimi emocjami...  :lol: