Mateuszlampo

Przetrząsacz Kellfri HKV530 opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
extrabyk    5593

Raczej daj sobie spokój z tym chińskim gównem za wcale nie małe pieniądze...ale jeśli wierzysz w to, że produkty Kellfri są ze Szwecji to Twój problem  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej daj sobie spokój z tym chińskim gównem za wcale nie małe pieniądze...ale jeśli wierzysz w to, że produkty Kellfri są ze Szwecji to Twój problem  :D

 

Szwedzkie są tylko z nazwy to na 100% :D Szukam nowego przetrząsacza, trochę mnie te kellfri zainteresowało, z krajowych w tej cenie jest tylko Jar-Met który tez mnie nie przekonuje :/ I chyba wybiorę Pronara albo Samasza  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Polecam Pronara bo zrobione solidnie i cena owszem wyższa od chińszczyzny ale warto dołożyć. Samaszu mam kosiarkę dyskową i mimo, że awarii poważnych nie miałem ale generalnie to robią po dziadowsku i tyle. Pronar ma swoje punkty dilerskie i u nich można się porządnie potargować. Napisz skąd jesteś bo jeśli z Podlasia to może mógłbym pomóc Ci coś utargować bo znam szefa punktu sprzedaży w Wasilkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Odpuść sobie szkoda nerw na to cudo. Jeśli musi być nowy to jak kolega wyżej mówi. Natomiast jeśli nie koniecznie musi być to nowy sprzęt w tej cenie kupisz coś zachodniego używanego czasem w lepszym stanie niż nowe polskie, przykra prawda.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pronara bo zrobione solidnie i cena owszem wyższa od chińszczyzny ale warto dołożyć. Samaszu mam kosiarkę dyskową i mimo, że awarii poważnych nie miałem ale generalnie to robią po dziadowsku i tyle. Pronar ma swoje punkty dilerskie i u nich można się porządnie potargować. Napisz skąd jesteś bo jeśli z Podlasia to może mógłbym pomóc Ci coś utargować bo znam szefa punktu sprzedaży w Wasilkowie.

Jestem z mazur (okolice Szczytna) Więc trochę daleko :), ale dziękuje za propozycję

 

Odpuść sobie szkoda nerw na to cudo. Jeśli musi być nowy to jak kolega wyżej mówi. Natomiast jeśli nie koniecznie musi być to nowy sprzęt w tej cenie kupisz coś zachodniego używanego czasem w lepszym stanie niż nowe polskie, przykra prawda.

Rozmawiałem ze znajomym który ma samasza i trochę na niego narzeka, więc chyba go sobie odpuszczę. Znalazłem fajny używany przetrząsacz krone, postaram się go obejrzeć w następnym tygodniu, jeśli będzie z nim coś nie tak to biorę pronara  pwp 530 tutaj link do tego krone`a

http://www.aldo.agro.pl/index.php/2015-06-02-13-24-37/maszyny-sprzet-rolniczy/552-przetrzasacz-krone-kw-5-50-4x7-a-160407

mają jeszcze jeden taki sam

http://www.aldo.agro.pl/index.php/2015-06-02-13-24-37/maszyny-sprzet-rolniczy/193-pzetrzasacz-krone-kw550-nr-a140416

5,5 m będzie pasował do kosiarki 1,85? Teraz mam deutz fahra kh 400 i łapie 2 i pół pokosa a chcę żeby spokojnie łapał 3-4 pokosy

Edytowano przez Mateuszlampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pasować będzie. Osobiście odradzam Ci ten komis jak dla mnie jakość sprzętu która jest tam sprzedawana jest na niskim poziomie. Zawsze czemuś coś dolega, a cena wysoka.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Kolega corrado ma rację, ze warto również rozejrzeć się w używkach ale oczywiście z dużą ostrożnością. Co do ceny tych Krone to trochę wygórowana no ale jak nie masz daleko to jedź i obejrzyj. Przed podjęciem decyzji przy kupnie używki z zachodu sprawdź ceny części na przykład w katalogu Granitu bo są spore różnice co do marki maszyny. Palce dostaniesz do wszystkich maszyn na rynku ale już tryby czy wałki to już nie koniecznie a ceny bywają zaporowe. Dwa sezony pożyczałem od znajomego przetrząsacz Claasa i na moje nieszczęście dwie awarie trafiły na mnie...raz mały trybik za 1.000- a drugi raz pionowy wałek za chyba 700,-...już nie pamiętam dokładnie i raczej nie chcę już pamiętać :D

Co do Pronara to cen części nie znam więc też popytaj ale może nie będą potrzebne zbyt szybko bo kolega katuje taki przetrząsacz już parę lat i to na dużym areale i zero awarii mimo, że o sprzęt praktycznie nie dba wcale. Ma też zgrabiarkę i dyskową z Pronaru. Wszystkie te maszyny chodzą bez awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem z mazur (okolice Szczytna) Więc trochę daleko :), ale dziękuje za propozycję

 

Rozmawiałem ze znajomym który ma samasza i trochę na niego narzeka, więc chyba go sobie odpuszczę.

 

Dlaczego narzeka? Proszę o więcej informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego narzeka? Proszę o więcej informacji :)

 

Wspominał coś o awariach łożyska zdaje się, że na przekładni przy końcówce wom. Raz awaria miała miejsce w trakcie trwania gwarancji, kolejna już po :) Przetrząsacz jest chyba z 2010/2011 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

@ samasz ekspert...jak jesteś taki ekspert to spróbuj może podczepić kosiarkę dyskową KDT220 do ciągnika jak jesteś sam i nie masz pod ręką drugiego ciągnika z ładowaczem czołowym...jeśli Ci się to uda to wkładaj swoje ręce między osłonę a siłownik i sprężyny żeby podnieść i zabezpieczyć stopkę podporową...jak już to wszystko pokonasz to jedź śmiało na łąkę tylko jak będziesz musiał się zatrzymać po drodze żeby zagadać z sąsiadem albo z innego powodu to kładź kosiarkę śmiało do rowu albo na sąsiada płot bo jak chyba wiesz pozycja transportowa tylko z boku...jak dojedziesz w końcu na tą łąkę to koś śmiało tylko nie tam gdzie są jakieś kretowiska bo po paru z nich ziemia zablokuje dysk lub dyski i będziesz musiał je odkręcać żeby młotkiem pokruszyć skorupę z ziemi, która tworzy się pod dyskami i je blokuje na amen...aż ciągnik przydusi a z pasków pójdzie dym...jeśli i to przerobisz ale wjedziesz trochę za wolno w dużą trawę co zdarza się często na zakrętach to zapcha Ci kosiarkę i życzę powodzenia przy usuwaniu trawy z tyłu kosiarki z powodu braku możliwości unoszenia osłony z tyłu...

Jeśli zdołasz to wszystko wykonać i na koniec dnia nie będziesz wkurwiony na maxa to można będzie powiedzieć, że jesteś ekspertem...przynajmniej jeśli chodzi o pracę nad swoimi emocjami...  :lol:   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj