BlueARTEER

Opinie Poznaniak 550/3D

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BlueARTEER    1

Witam. 

Zastanawiamy się nad kupnem siewnika Poznaniak 550/3D w wyposażeniu redlice talerzowe V, rolki dociskowe z redlicami 250 x 42 mm, przekładnia wysiewająca bezstopniowa, duże i drobne nasiona, skrzynia 550 l komputer i i znaczniki hydrauliczne.

 

Co sądzicie na temat tego siewnika. Jak radzi sobie z siewem drobnych nasion, czy jest równa głębokość wysiewu itd. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Stary temat ale odświeżę. 

Zamówiłem takowy w kwietniu...  i niestety jest październik i go nie ma. teoretycznie siewnik wydaje się ok, są opinie że redlice pękają i ludzie je spawają. ( nie wiem jak pęka gdzie problem czy materiał czy spawy czy konstrukcja) 

Skusiła cena i fakt że produkują w famarolu a oni trochę siewników tam naprodukowali. 

Ktoś tez może czeka na taki siewnik lub podobny z ..ujni group ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Panie nie kupuj tego! Na rzepaku o sto kylo oszukujo!!! Cienszki duszy i w ogule! Znajomego sąsiada wujka szwagier miau i muwi rze szmelc! Sam nie mom ale tak gadajom we wsi za sklepym!

Tak wygląda przeciętna opinia o tym siewniku na formum i jutubie. Niestety znalazłem film z jakiejś szkoły rolniczej gdzie nauczyciel wypowiadał się na temat tego siewniki. Obalił wszystkie mity na temat nie trzymania normy wysiewu. Tylko trzeba instrukcję przeczytać a to nie których przyprawia o "bul d*py" bo obraskuf ni ma.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

No jak ktoś ustawia siewnik podług tabeli a nie robi próby kręconej to niema co się dziwić,że oszukuję,tabela jest orientacyjna a próbę kręconą i tak trzeba zrobić(najlepiej na 10 arów) i uwzględnić poślizg koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Posiadam poznaniaka 420/3 d redlice talerzowe "v" pierwsze siewy zaczely sie od rzepaku, generalnie siewnik zasial okolo 60ha jak ustawilem tak w lecialo podczas calego siewu, narazie nic sie nie urwalo ale to moze dlatego ze malo pracowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Wlasnie nie mam kolek i chyba dokupie, do zboza nie sa niezbedne ale juz do rzepaku by sie przydaly, choc wschody wszedzie rowno wiec glebokosc siewu byla raczej jednakowa, ziemie mam lekkie jak i piach sie trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Kółka na lekkie gleby przy siewie rzepaku są potrzebne  bo redlica pójdzie głębiej i już mamy po wschodach ,ale są dosyć drogie bo do poznaniaka jedno kółko kosztuję 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Przed siewem rzepaku ubijam glebe to tez napewno pomoglo by redlice szly na odpowiednia glebokosc, a komplet kolek kosztuje cos w granicach 5 tys ten plus ze redlice maja juz mocowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam unie 420/3D redlice talerzowe i kolka kopiujace awiec odnośnie siewu Wschody rownomierne i Po zrobieniu próby wychodzi dobrze zarowno rzepak jak zboza/groch. Siewnik ogólnie dosyć delikatny np pokrywa siewnika daje się wgniesc ręka ( cienka blacha) co do redlic wszystko ok polecam kolka kopiujace na lekkiej ziemi gdzie talerz wpada kolka utrzymują głębokość siewu na 1.5cm w rzepaku. komputer to jakieś nieporozumienie po 2latach nie działają ścieżki. Po rozebraniu modulu sterujacego w siewniku odkryłem plastikowe małe zebatki jak w zabawce dla dziecka ogólnie do naprawienia no Ale za taka cenę spodziewalem sie lepszego rozwiązania. Ahh ta elektyka  Ogólnie jestem zadowolony na areal ok 50hekatow w zupełności nie ma co szaleć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

jakie opinie po paru latach?    zastanawiam się nad 420/3.0d z kołem kopiującym, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj