ArgusTrade

W jaki sposób kontraktować zbiory? (groch)

Polecane posty

ArgusTrade    0

Witam,

 

Zwracam się do Was z krótkim pytaniem. Posiadam dużego odbiorcę zagranicznego zainteresowanego stałym zakupem grochu żółtego, oczyszczonego z przeznaczeniem na konsumpcje. Mam określone widełki cenowe. Pytanie jest takie : W jaki sposób najlepiej kontraktować zbiory? Do jakich dużych skupów, centrów nasienniczych mogę się zgłaszać ? Czy warto rozmawiać z firmami? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Zależy o jakich ilościach mowa, o dziesiątkach, setkach czy tysiącach ton? Groch żółty, czyli łuskany, rolnik takiego nie ma więc albo sam to obrobisz albo komuś zlecisz (firmie?) W dzisiejszych realiach jak jest zapotrzebowanie to towar się na pewno znajdzie, tylko że nie z dziś na jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArgusTrade    0

Ilości jakie chciałbym odbierać to 200-1000 TON z jednego miejsca. Groch  cały z łuską ale musiałby być oczyszczony z zabrudzeń z minimalną ilością połówek. 

W tym momencie wysyłam pierwszą partię 100 TON, którą udało mi się odkupić z centrali nasiennej. W jaki sposób postępować podpisując kontrakty, gdzie szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1035

To duże ilości ale myślę że jak byś przyzwoita cenę zoferowal to i chętni by się znaleźli na podpisanie umowy. na pewno warto by było porozmawiać z większymi podmiotami coś jak Agroefekt czy AgroMat .to tylko przykład. sam byłbym zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)
       
      co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez case-jxu-95
      Kupię 2t grochu siewnego ,najlepiej z woj. Łódzkiego
    • Przez AdGraPL
      Witam, mam pytanie czy koszenie grochu kombajnem jest całkowicie bezpieczne i czy nie niszczy go ? Prosiłbym o szybką odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj