himen

Zacinający się podnośnik w MTZ82

Polecane posty

himen    10

Panowie jest mały problem z podnośnikiem  w mtz82 z siłownikem c100.

2-3 razy podnosi normalnie do końca. 

Jak podnoszę go to co 3-4 raz przytnie się w połowie podnoszenia i wtedy żeby podniózł do końca muszę go opuścić dzwignią na rozdzielaczu lub dzwignią od regulatora siłowego.

Podniesie do połowy i się zatrzyma, dzwignia na rozdzielaczu się wyłączy.

Nieraz złapie za pierwszym opuszczeniem a nieraz trzeba kilka razy opuścić podnośnik wtedy podniesie do końca.

Jest to trochę irytujące , najgorzej było przy współpracy z Poznaniakiem. Jak nie podniózł do końca to trzeba było wychodzić czy coś się nie przypchało.

Co można na to poradzić: jakiś zaworek do czyszczenia?

Dodam że filtr hydrauliki niedawno wymieniałem, olej czysty, zaworek na siłowniku nie jest wciśnięty.

Na rozdzielaczu 2 sekcje mam podłączone do tura i na nich nic się nie przycina.

Czyżby to wina regulatora siłowego, proszę o pomoc i cenne wskazówki!!!


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam a ale tam jest z tyłu na podnośniku  na taki cypel jak on jest wciśnięty to będze ci się zacinał  musisz go wyciągnąc na zewnątrz i utaw przy sworzniu  blokadę tłoczyska która jest na nim zamontowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Dokładnie. U mnie jest to samo. Na YT widziałem film, jak się ten bagnecik wymienia.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Właśnie pisałem że ten cypel czy zaworek na tym siłowniku nie jest wciśnięty.

A jak się ustawia tą blokadę tłoczyska?

Chodzi o tą mechaniczną żeby maszyna nie opadała w czasie transportu?

Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Blokada mechaniczna ma z tyłu dźwignię do podnoszenia. Unosisz ją w górę, podnosisz maszynę i zacina się o ząb na ramieniu, które pociąga siłownik.

Nie wszystkie ciągniki tę blokadę posiadają albo też nie posiadają samego sterowania tym zaczepem

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/gallery/category_20/mtz-dodatkowe-podnosniki_30453_20_1977478.jpg

Tutaj widać cięgno idące do góry obok tablicy rejestracyjnej

 

Co do zacinania się podnośnika - warto zajrzeć do grzybka zaworu przelewowego. U mnie się to właśnie tak objawia, że podniesie na przykład do połowy i tylko syczy. Po opuszczeniu podniesie do końca.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Problem rozwiązany wymieniłem na nowy ten zaworek odcinający i teraz się nie zacina przy podnoszeniu.

Wcześniej wyciągałem ten zaworek i go czyściłem zacinał się rzadziej  ale jednak to robił i dodatkowo olej zaczął więcej ciec.

Po wymianie na nowy już się nie zacina ale olej też delikatnie puszcza, już taki urok siłownika c-100.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez anonim19
      Mam taki problem z wyciekiem płynu chłodniczego do oleju silnikowego wymieniłem uszczelkę pod głowica i nadal przedostaje się płyn do oleju. Może ktoś mi poradzi co może być tego przyczyna??
    • Przez rojkow
      Witam mam taki problem kupiłem ostatnio samozbierającą Claas Sprint 330S a mam przy swoim MTZ82 zaczep górny automatyczny i sie zaczął problem z podpięciem WOM od przyczepy, Chętnie bym zamienił ten zaczep co mam na normalny na bolec. A może ktoś się orientuje np od jakiego innego traktora by taki zaczep pasował nie wiem ( strzelam) C-330, C-360 itp ??

    • Przez 85Tomekkk
      Witam.zastanawiam się jak to by wyglądało zgranie opryskiwacza 1000 litrów plus z przodu ciągnika dodatkowy zbiornik 600 litrów,wszystko to mialo by wisieć na MTZ 82.Mój dylemat jest taki,jak to by przód traktora po prostu zniósł,głównie jak to by oś przednia odczuwała,czy by nie było problemów??????czy ktoś z was forumowiczów już coś takiego widział,albo słyszał?bardzo prosze o podpowiedzi:)dodam przykładowo że chce kupic opryskiwacz,zastanawiałem się nad pilmetem plusem 1600 litrów ,ciąganym,ale on kosztuje ponad 60tyś.a tak pomyślałem sobie żeby kupic opryskiwacz 1000litrów zawieszany,i doposarzyc ciągnik w przednią beczke 600 litrów.duzo taniej mnie by to kosztowało!!pozdrawiam
    • Przez kowal1108
      Witam wszystkich. Mam pytanie. Podczas jazdy do tyłu albo przodu moim mtz słychać jakieś trzaski, strzelanie szarpnięcie. Częściej się tak dzieje jak koła są skręcone chociaż nieraz tez na prostych. Nie wiem co to jest. Napęd jest wyłączony i wtedy też to jest. Mam takie wrażenie jakby któreś koło się na sekundę blokowało i puszczało. (Takie przeskoczenie jakby jakiś tryb omykał a potem nagle załapywał) Tak jakby hamulec na jednym kole trzymał i puszczał ale na pewno to nie jest hamulec. Czuć jakby tył ciągnika leciał delikatnie na boki. Zatrzęsie się. Nie mogę dojść skąd te trzaski. Miał ktoś taki przypadek. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez himen
      Witam!!!
      Mam mały problem z wyciekiem oleju przy napędzie koła.
      Jest tam jakiś uszczelniacz do wymiany, jaki olej tam się zalewa.
      Ja uzupełniłem zwykłym przekładniowym i od tamtej pory pojawił się wyciek.
      Dobrze że jeszcze nie wymieniłem opon bo nadają się już do wymiany.
      Co na to poradzicie: wymiana uszczelnienia , może zamiast oleju smar ?
      Liczę na pomoc za co z góry dzięki.
      A oto zdjęcie wycieku.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj