Zaloguj się, aby obserwować  
lkt81

Ciągnik leśny LKT81

Polecane posty

no jak sama nazwa wskazuje w tytule (ciągnik leśny) hehe las to środowisko naturalne tego ciągnika, chociaż w zeszłym roku kilka razy LKT widziałem na polu sąsiada jak wyciągał zagrzebany kombajn, apropo LKT tak się składa że dzisiaj ten sprzęcior wyciągał kloce niedaleko mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0

ja sam mam LKT no i pewnego roku to c-360 nie dał rady z rozrzutnikiem no to tym go ciagliśmy a tak to na codzien w lesie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

spoko maszyna:)mialem przyjemnosc jezdzic tym sprzetem:P jedno co mi sie nie podoba to bardzo mala kabina i przy wiekszych obrotach silnika turbina glosno wyje;/ wciagarke te maszyny maja bardzo mocna...kiedys wyciagalismy deba duzego to nie dalismy rady ale nie przez to ze silnik stawal...tylko przez to ze zerwalismy prawie wszystkie linki;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ten temat nie pasuje do działu o ciągnikach. O czołgach by się przydał :) .

Tak na poważnie to niedaleko mnie maja dwa. Na te sprzęty nie ma mocnych. Przejadą, wyciągną wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0

wiem że to są dobre maszyny no ale tez i cena jest duża (oczywiście nowego) no ale części pasuja od c-385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0
spoko maszyna:)mialem przyjemnosc jezdzic tym sprzetem:P jedno co mi sie nie podoba to bardzo mala kabina i przy wiekszych obrotach silnika turbina glosno wyje;/ wciagarke te maszyny maja bardzo mocna...kiedys wyciagalismy deba duzego to nie dalismy rady ale nie przez to ze silnik stawal...tylko przez to ze zerwalismy prawie wszystkie linki;/;/

 

 

wszystko idzie wytrzymac dla przyjemnosci jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

jeszcze niewiem co myśleć o tym ciągniku :) kupiłem go miesiąc temu i remontowałem, dzisaij idzie pierwszy raz do lasu i zo bacze ile jest warty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

kierowca tira z paszą zimą zakopał mi się przy wjeździe na podworko ,mój 5314 nie miał szans,przyjecgał znajomy fadromą,efektów brak,naczepa siedziała po osie.zima ,śnieg,brak szans , przyjechali chłopaki z lasu LKT,popatrzyli ,podumali,wjechali do lasu ,zaparli się o grube drzewo,wyciągarka i ogień ,wyciągneli naczepe na droge,potem konia,bez problemu,byłem w szoku,kierowca mówił że na wyciągarce ma 50ton uciągu ;) zamurowało mnie,lina taka średnio gruba ale wytrzymała,wyciągałem cholerny paszowóz od rana ,a oni byli około 18 i zrobili to w pół godziny,a wszystko przez błąd kierowcy który jechał po śladach osobówki i nie pomyslał za naczepa zachodzi przy skręcie,akurat na łąke sąsiada,samo życie,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

no narazie po remoncie byliśmy dopiero 2 razy w lesie ;) Ja byłem w czwartek to niemiałem co robić w lesie bo pilorze nienadążali :) a wyciągałem po trzy, cztery sztuki i tylko na jedną wyciągarke bo ta druga mi coś szwankuje : :angry: to jest świętny ciągnik do zrywki w lesie :) dzisiaj rówałem nim za stodołą, dobrze go wypróbowałem, nagrałem pare filmiów i za jakiś czas skręce coś na YT :)

Dzisiaj przyjechał chętny na jego kupno i myślał że za 45 tys. go sprzedam. Teraz to nawet za 70 tys. bym go njiesprzedał z tego co liczyłem to zwróci mi się w góra 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0

mocny to on jest i swoje zrobi, sam osobiscie nie jeżdze w lesie bo muszse do szkoły ale tata jeżdzi to wiem jak idzie, nie ma mocnych na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

ja z dwa tygodnie temu wyrwałem mi samą wyciągarką sosne która miała w 29 cm. grubości z korzeniami , to jest dopiero potęga tylko szkoda że w naszym niedziała blokada kół :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0

ja nie próbowałem tak ja ty a czy blokade ma to nie wiem bo nie uzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0

długo sie nie odzywałem bo nie miałem o czym pisac. więc tak ostatnio sie zakopałem koparką która u nas nocuje no i LKT nie dał rady wyciągnon ale jakos sie udało i szczęśliwie wyjechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
912ursus912    0
długo sie nie odzywałem bo nie miałem o czym pisac. więc tak ostatnio sie zakopałem koparką która u nas nocuje no i LKT nie dał rady wyciągnon ale jakos sie udało i szczęśliwie wyjechał

To jest ciagnik nie do zdarcia :) z turbina ma jakies 100 km i nie znam innej maszyny co by mu dala rade w LESIE :)


-U-R-S-U-S - mój ustrój, mój wybór, moje życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj