Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsarka 6-cio gwiazdowa

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 13:52

Przetrząsarka 6-cio gwiazdowa Witam. Chciałbym sie dowiedziec czy jest jakis model przetrzasarki 6-cio gwiazdowej, ktory odcina calkowicie napęd bocznych ramion w pozycji zlozonej. Mam kosiarke czolowa i chcialbym aby rozrzucala pokos zaraz za traktorem, a jak zajdzie potrzeba to po rozlozeniu przetrzasnie calosc na siano. Ogladalem już kilka maszyn classa, kunh'a i felli ale zadna nie rozdziela napedu calkowicie, a niechce bez potrzeby niszczyc przekladni. Do tej pory uzywalem tasmowej, ale nie daje rady z pokosem po 3 metrowej kosiarce. Może ktos, cos doradzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsarka 6-cio gwiazdowa Dzisiaj, 17:24
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 16:53

http://olx.pl/oferta...html#065e992980 co prawda jej nie mam tylko model 540 ale z tego co tu widac budowa podobna a w mojej przy podniesieniu wirników przekładnia się rozłącza

#3 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 17:51

Przetrząsarka 6-cio gwiazdowa To juz jakis punkt zaczepienia. A moglbys podeslac jakas fote jak to z bliska wyglada?

#4 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 20:08

mówisz i masz

Załączone miniaturki

• DSC_0128.JPG

Edytowany przez lukbold, 03 czerwiec 2016 - 20:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 20:18

Przetrząsarka 6-cio gwiazdowa Dzięki wielkie. Teraz bede musial poszukac takiej maszyny w okolicy i z rozsadnej cenie

#6 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 20:39

tylko czegoś nie rozumie... 3m kosiarka to po kiego 6m przewracarka? Chyba Cie musze uświadomić że... ten napęd jest odłączony od wszystkich gwiazd a nie tylko tych skrajnych.... innej opcji napewno nie ma w żadnej maszynie bo te rozłączenie napędu musiałoby by się odbywać przez rozłączenie krzyżaków miedzy centralnymi gwiazdami a tymi bocznymi... W najnowszych modelach przewracarek zamiast krzyżaków są takie palce i moze one by spełniły Twoje wymagania 

http://landmaschinen.../the-driveline/ choć wątpie bo wygląda że one stale zazębione

Kup se 2 gwiazdy na przekładni do zestawu z kosiarka (czasem za 1.5tys się znajdzie) a do przewracania bez kosiarki to już róbta co chceta choć 6 gwiazdowe są relatywnie tanie (używki) w porównaniu do 4

#7 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 20:52

Przetrząsarka 6-cio gwiazdowa No i tu jest pies zakopany, bo mi chodzilo o te dwa wirniki na srodku, zeby po zlozeniu mogly trawe rozrzucac. Te sprzegla wielopalcowe tez nie rozlaczaja w pelni, zeby przy rozkladaniu trafily w swoje miejsca. A chodzilo mi o 6 gwiazd, bo dzialaja one parami i przy 4 gwiazdach dwie srodkowe rzucaly by na boki zamiast do tylu. Chyba nic nie wyjdzie z tej kombinacji i zakupie jakas 6-cio gwiazdowa do roztrzasania i rozrzuce po koszeniu. Chyba ze tak jak piszesz trafi sie jakas fajna oferta na 2 gwiazdy z przekladnia to moze sie skusze. Poki co chyba poszukam najpierw zgraboarki karuzelowej, bo po tej zwyklej, 7-mio gwiazdowej ciezko belke uformowac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dominikl95

dominikl95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 06:59

Przetrząsarka 6-cio gwiazdowa kup sb jf stoll 3 m jest to przegrabiarka 3metrowa tylko ze ma pasek klinowy. ale to nie robi żadnej różnicy a bardzo dobrze trzęsie trawę, bierze ona 2,5 rzędu po polskiej rotacyjnej tylko na olx nie mogłem znaleźć bo ich bardzo mało może potem ci foto podrzucę