Polecane posty

bartekm66    26

czego właściwie oczekujesz? to nie.. tamto... też nie... na piachu nie masz wielkiego manewru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego założyłem ten temat. Nie oczekuje niczego oprócz szczerych wypowiedzi. Nie każdy chce i umie uprawiać wszystko. A czy borówka amerykańska po dodaniu sporej ilości torfu wysokiego będzie rosła jak trzeba na takiej glebie? Do tego np dodać ziemi mniej piaszczystej, taka mieszanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

trzeba wymienic ziemie w rzedach i borówka bedzie, masz kontrakt na borówke czy gdzie ja sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak byś miał zbyt, to aronia urośnie na każdej glebie, bez potrzeby dodatkowego nawożenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel-wod    1

sąsiadów nie ma w okolicy . pochodz po polach i zobaczysz co ludzie uprawiają . masz wymagania a nie masz rozeznania i piach piachowi nie równy na jednym piachu będziesz miał ziemniaki a na innym nic nie urośnie bo upali. Ja mam piach że na wiosne nie wjade wczas bo mokro a latem upali i owies czy pszenżyto urośnie po kostki ale jak ziemniaki to z 20 ar  6 ton . mam inny kawałek piachu i na następny rok planuje  igołomską  . pare lat do tyłu to lucernie zasiałem i była przez 3 lata . w tym roku na 65 ar miałem peluszke posiana z gorczycą i nie opłaciło się nawet kombajna najmować , na innym kawałku miałem 75 ar pszenżyta i 3 tony zebrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

saladerę albo chrzan spożywczy.

 

Seradelę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    59

Kukurydzę, sam posiadam 2ha takiej gleby i mogę Ci powiedzieć, że kukurydza na tym polu jest lepsza od tej, która rośnie na lepszych glebach :)
Spowodowane jest to tym, że co roku jest nawożona obornikiem i występują dobre warunki pogodowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Truskawka urośnie, tylko nawadnianie najlepiej kropelkowe, nie rób zagonow bo tylko sobie pogorszysz. Ja tak miałem. Teraz posadzilem dwa krzaki w rzędzie obok siebie tak że w glebogryzarce odkrecilem noże z srodka i dużo mniej roboty z chwastami i nowymi pedami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon4321
      Witam mam 2 letnie truskswki moge teraz to opryskac przed zbiorami czy juz jest za pòźno 
    • Przez karolinaxx
      Witam
      Czy ktoś korzystał z badań gleby na składniki odżywcze i stworzył do tego mapę ?
      Pytam bo szukam producentów rolnych, którzy takie badania wykonywali i chcieliby się ze mną podzielić. Potrzebuję  badań do pracy inżynierskiej. Proszę bardzo o kontakt.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Truskawka90
      Witam Serdecznie, 
      Już podczas pierwszego rwania na albie zauważyliśmy to w dużych ilościach. jest na dojrzałych i zielonych owocach. Czy ktoś z Państwa wie co może być tego przyczyną i jak to zwalczyć? Bardzo proszę o rade. W załącznikach są zdjęcia truskawek. 


    • Przez gardener94
      witam,
      Co polecacie na glebę V, VI klasy? jest tego 10 ha.  Czy serio jedyna rozsądna opcja to las? 
       
      Pozdrawiam
    • Przez jafar21
      Witam, mam 40 tuneli foliowych. Przez 10 lat miałem  pomidory a przez kolejne 10 lat mieliśmy ogorki.. Uprawa jest nieopłacalna, walczymy z przędziorkiem i niestety nie jest do zwalczenia.. problem jest również że zbytem. Co myślicie o uprawie fasolki szparagowej w tunelach ? Może macie jakieś pomysły na wykorzystanie tych tuneli ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj