Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Krone kr 130-kilka pytań.

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share magik458

magik458

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 17:24

Witam, ostatnio zakupiłem prasę Krone 130 i mam problem, otóż posiada ona 2 węże hydrauliczne (jeden do klapy a drugi do podbieraka), i po podpięciu do ciągnika (c-360) klapa działa dobrze ale podbierak opada od razu(jakby siłowniki nie trzymały lecz jest to raczej mało prawdopodobne żeby oba w jednym czasie padły) wydaję mi się że to wina rozdzielacza w ciągniku ale pytam was, może ktoś spotkał się już z taką sytuacją i może poprostu to ja robię coś źle? ;) Mam jeszcze jedno pytanie, czy te wyznaczniki od zbicia oznaczają również poziom napełnienia komory??? Proszę o odpowiedź, z góry dzięki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Krone kr 130-kilka pytań. Dzisiaj, 18:09
  •  

#2 Share Spyke1004

Spyke1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 18:28

tak te wyznaczniki po obydwu stronach pokazują napełnienie komory

co do węży hydraulicznych to jak na lewym gnieździe stojąc z tyłu ciągnika masz podłączony wąż od klapy a na prawym wąż od podbieracza to jak pociągniesz wajchę rozdzielacza  do góry to klapa się podnosi a podbieracz opada i jak opuścisz klapę to podbieracz się nie podnosi żeby się podniósł musisz maksymalnie wajchę do dołu żeby podać olej na prawe gniazdo i musi się wtedy podnieść podbieracz 

#3 Share wierzbicka17

wierzbicka17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 18:29

Prasa Krone kr 130-kilka pytań. Super prasa ,dorob se nowe wyjścia,my tak mieliśmy ,pod siedzeniem daj zawór trzydrożny,z niego daj wyjście na tył i do następnego zaworu trzydrożnego z którego zrobisz dwa wyjścia na prasę ,jedno na klapę drugie na podbierak

#4 Share magik458

magik458

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 19:22

Dobra już rozwiązałem problem :D Trzeba było energicznie puścić wachę (aż odbije rozdzielacz) i teraz wszystko trzyma bez zarzutu ;) Zobaczymy jak się będzie sprawować z c-360 ale mam nadzieję że da radę ;) A macie może takie wskaźnik z dwoma diodami i głośniczkiem podpinane do gniazda zapalniczki? Ja mam takie ale nwm jak to działa, czy te diody palą się jak jest pełna komora czy jak pusta? 

#5 Share CaseBizon

CaseBizon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 19:38

Prasa Krone kr 130-kilka pytań. masz tam pewnie dwie diody. jeśli pali się lewa dioda to musisz jechać bardziej lewą stroną jeśli prawa To prawa :)

#6 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 21:00

Prasa Krone kr 130-kilka pytań. w 360 masz tylko jedną sekcję rozdzielacza więc jak podłączasz oba przewody to mp. pr,y otwieraniu klapy podnosi ci podbieraki i odwrotnie i żeby ci to poprawnie działało musisz na przewodzie od klapy zamontować zawór i po każdym zamknięciu klapy musisz go zamykać by muc podczas zbierania np. siana swobodnie manewrować podnośnikiem i po powiązaniu sznurkiem otwierać zawór i klapa do góry. Jest jeszcze jeszczr
jest jeszcze jeden patent kupić rozdzielacz 2 sekcyjny i podłączyć go by mieć 2 pary wyjść hydraulicznych i wtedy każda sekcja odpowiada za co innego. jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to pisz postaram się pomóc
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

#7 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 11:45

Prasa Krone kr 130-kilka pytań. Witam nie chce zaśmiecać forum mam problem w kr 130 Zielonej a mianowicie cieknie mi olej na siłowniki od podbieracza gdzie moge kupić uszczelnienia i czy ten siłownik jest do naprawienia sam wyciek nie jest tak straszny tylko podbieracz się z tej strony nie podnosi do końca z góry dzięki z pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 16:32

Są firmy zajmujące się naprawą siłowników . Wydaje Mi się że najlepiej oddać do regeneracji .

ZETOR TEAM

#9 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 14 listopad 2016 - 17:11

uszczelniacz powinienes dostac wszedzie tam gdzie maja hydraulike silowa, sam bez problemu wymienisz

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#10 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 20:57

Witam a co myślicie aby w krone kr 130 wymienić tylko te odcinki łańcucha a spinki zostaną stare? Mam wyciągnięty łańcuch a to zmniejszyło by koszt prawie o połowę. Dodam że prasą robię do 1000 bel sianokiszonki rocznie i współpracuje z zetorem 60 KM także spinki powinny wytrzymać. Czy jednak lepiej je też zmienić?

#11 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 07:45

Ile zaoszczędzisz ?

ZETOR TEAM

#12 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 11:43

Prasa Krone kr 130-kilka pytań. Ja myśl skrócić łańcuch jak cofnąć napinacz Zielona prasa. Jak wymieniają łańcuch to wymień cały będziesz miał spokój na dłużej. Czy ktoś dorabiał z tyłu ta rampę aby snopki się nie cofaly pod prasę jeżeli tak to czy mógłbym poprosić o zdjęcie i mniej więcej wymiary i jakie dobrać sprężyny. Z góry dzięki za pomoc

#13 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 21:05

Zaoszczędził bym jakieś 1700 zł, a to dużo na obecną sytuację dodam że wymienił bym jeszcze wszystkie łożyska na łańcuchu co generuje koszt około 700 zł.Łańcucha skrócić się nie da brakuje kilku centymetrów aby go spiąć bez jednego segmentu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 24 listopad 2016 - 22:17

Z tego co wiem to da rade w krone skrócic wystarczy krótsze sprezyny założyc do napinacza ;) 

"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"