Skocz do zawartości

Zdjęcie

Włącznik/Przełącznik WOM w MTZ

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jackson20000

jackson20000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 14:05

witam. mam pytanie mianowice gdzie znajduje się jakiś przełącznik tudzież włącznik WOM w MTZ? od niedawna jestem posiadaczem tego ciągnika i gdy chciałem skosić nim łąkę, podpiąłem rotacyjną a talerze ledwie się kręciły. rozrzutnika wyładowwanego obornikiem nawet nie ruszył. wałek sam jako taki się kręci ale gdy podpinam jakiś sprzęt nie ma on mocy by go napedzić. jeśli chodzi o MTZ-ty to jestem zupełnie lewy i proszę o wyrozumiałość jeśli czegoś bym ewentualnie nie zrozumiałXD. rocznik mojego rzęcha to 87. z góry dzięki.

Ps. jeśli temat jest założony nie tu gdzie trzeba to prosze adminów o przeniesienie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Włącznik/Przełącznik WOM w MTZ Dzisiaj, 03:58
  •  

#2 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 14:13

Wom w mtz nie powinien się sam kręcić , prawdopodobnie są wyrąbane taśmy na przekładni satelitarnej wom-u , lub źle ustawione. Włączanie wom-u odbywa się za pomocą wajchy z prawej strony siedzenia. 

#3 Share patryk094

patryk094

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 16:08

Włącznik/Przełącznik WOM w MTZ Masz po prawej stronie z sprzodu pod kabina włącznik

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 16:52

Wom nie ma mocy a wyłączony sam się kręci. To nie przełącznik tylko taśmy.

Regulacja się kłania lub wymiana taśm poszukam tematy była wlepiona instrukcja.

http://www.agrofoto....-z-wałkiem-wom/

Edytowany przez seweryn20, 02 czerwiec 2016 - 17:20.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jackson20000

jackson20000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 22:35

to włącznik jest w kabinie czy pod nią? bo w kabinie po prawej stronie siedzenia mam tyko 2  dźwignie. od napędu przedniego, to bardziej przy podłodze i na wysokości siedzenia mam dźwignie o kształcie półkola na ząbkach. coś jak od hamulca ręcznego ale ręczny jest osobny. jak można niech ktoś podeśle fotkę jak to powinno wyglądać bo może u mnie wygląda to inaczej. pozdrawiam

#6 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Sport i ręce w smarach.

Napisany 07 czerwiec 2016 - 20:51

Włączanie masz w kabinie po prawej stronie. Masz chyba coś takiego jak ja u siebie w MTZ 52. Jest taki półksiężyc i trzy wycięcia na nim. Pod kabiną jest przełączanie 540/1000, ale z tego co mi wiadomo jeśli brak reduktora to również brak obrotów 1000 tym samym brak przełącznika. Fajnie byłoby gdybyś napisał jaki to kumurun 50 52 80 82. Tu masz proszę ja Ciebie dobrą lekturę do radzieckiego sprzętu: https://www.sendspace.com/file/unjbxl
Na 112 stronie katalogu znajduje się opis regulacji WOMu. Nie pomyl ze 112 stroną pliku, bo się nie doszukasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jackson20000

jackson20000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 12:25

MTZ 82. z prawej strony siedzenia mam tylko dwie wajchy. od ręcznego i tak jak mówisz taki półksiężyc tyle że ja mam całego w takich ząbkach. a co do włącznika od kabiną to mam ale bardziej z przodu taki dosyć spory przełącznik. jak stoi się z prawej strony ciągnika to elegancko widać nie jest specjalnie schowany. zarzuce fotki jak wróce z roboty.

Dodaj odpowiedź