Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kawałek metalu przy korku spustowym oleju

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SzymonKrl

SzymonKrl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:09

Witam dziś przy zmianie oleju wyciągnąłem kawałek prawdopodobnie tulei, tydzień temu robiłem uszczelkę pod głowica bo woda szła na tłok a teraz takie coś :/ słuchajcie wiadomo kapitalka silnika już jest oczywista ale co sądzicie robić od razu czy wytrzyma do zimy ? głownie pryskam, ziemniaki kopie i transporty no i bd też musiała 2,5 ha truskawek w glebogryzarce ze 2 razy objechać.

Już nie chcąc zakładać 2go tematu jakieś porady przy remoncie ? Jak wyjąc tuleje jak je wsadzić czy części usus/ waryński czy coś tańszego co warto zaraz zrobić szlify i inne ? dodam ze z 10 lat temu miała remont ale od 2 lat zaczęła z powrotem dostawać w dupkę, przedtem tylko tak było do pół ha ziemniaków i to była jej robota teraz trochę wróciła do łask.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kawałek metalu przy korku spustowym oleju Dzisiaj, 14:57
  •  

#2 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:28

Daj do dobrego zakladu zrobia wszystko od A do Z a koszty beda podobne jak samemu sie robi .Policzyc paliwo na wozenie do fachowcow  walu pompy itp itd .Jak kapitalka to niech bedzie to zrobione dobrze i jest jeszcze gwarancja .A czy sie rozleci nie ma reguly moze i jutro a moze i za jakis czas -gdybanie .Robic jak najszybciej i nie czekac .

#3 Share Onerif

Onerif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 maj 2016 - 22:44

Kawałek metalu przy korku spustowym oleju tak, ale w zakładzie tez swoje będzie stał wiec w razie potrzeby teraz nie będziesz miał czym ( chyba że masz drugi to co innego)

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 08:46

Jak masz zamiar tak czy tak kapitalkę robić to możesz czekać do zimy Nic strasznego się nie stanie nawet jak sie kawałek tulei wyszczerbiło (tłok się rorysuje bardziej ale i tak przecież do wymiany)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 15:05

te traktory to z dziurawym tłokiem będą chodzić, nawet jak ma sprezanie jak u benzyniaka takie o to te nasze polskie proste maszynki ja jak miłem robic kapitalke to go katowałem i go nie mogłem zajechac nawet oleju nie zmieniałem tylko jezdziłem ale w koncu juz nie chciał odpalić za chiny ludowe tak wiec trzeba było juz zrobic i co teraz 10 lat ma 6 tys mtg i chodzi tak jak trzeba tylko ja zakładałem tuleje krotoszyn czeski tłok i piersćienie selekcja A ( bardziej sa spasowane od selekcji B) tylko na selekcji A trzeba docierac z głowa a nie 3 h i juz w pole moja to docierała sie na biegu jałowym ze 3 dni i to na róznych predkościach obrotowych, od 800 obr do nawet 1800 co dziennie inne obroty i jak teraz zmieniałem uszczelke pod głowica to po 10 latach nie znac uskoku na tulei, ale nie wiem czy jeszcze robia te komplety płaciłem za nie w tedy cos ok 180 zł za dziure

#6 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 16:10

Jak masz zamiar tak czy tak kapitalkę robić to możesz czekać do zimy Nic strasznego się nie stanie nawet jak sie kawałek tulei wyszczerbiło (tłok się rorysuje bardziej ale i tak przecież do wymiany)

Ewentualnie jakiś kawałek zostanie zassany do pompy oleju, zablokuje tłok w tulei albo zrobi się kilka innych rzeczy więc rzeczywiście "nic" strasznego się nie stanie. Można też wrzucić tam trochę opiłków, i tak przecież wszystko do wymiany...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 19:05

Do pompy go nie zassa bo po pierwsze leży na dnie i jest ciężki po drugie na smoku masz sitko.  Zablokować tłoka w tulei to nie wyobrażam sobie tego jak miałby tego dokonać poza tym patrz punkt pierwszy Także panie nie bój się tak tego kawałka miska oleju głęboka potężna nic się nei stanie