MF6180

Prasa z rotorem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MF6180    0

Chcę kupić prasę z rotorem słyszałem opinie, że rotor ze słomy z jęczmienia robi sieczkę. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Hmmm prasa z rotorem super sprawa dla ludzi robiących sianokiszonkę prasa. Niestety rotor został stworzony po to aby właśnie robić sieczkę z wciąganej masy do maszyny. Natomiast aby zasięgnąć informacji czy słoma jęczmienna tez robi się sieczka musisz zaciągnąć informacji od kogoś kto posiada taka prasę ale ja myślę ze raczej jest to bardzo prawdopodobne.


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Jest to czysta nieprawda z tym jęczmieniem. Mylicie 2 pojęcia rotor to ma za zadanie podać ten materiał dalej do komory, zwiększa przepustowość-nie niszczy słomy. Natomiast do cięcia głównie traw, lucerny to są noże które można wysuwać i wsuwać(najczęściej hydraulicznie przynajmniej ja tak mam w variant 180rc). Sam rotor nic nie daje tak samo trudno jest zadawać widłami sianokiszonkę zrobioną tylko z rotorem, czy polską Sipmą bez rotora :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

Zgadzam się z tobą kubi to napisałes. Ja teraz nie wyobrażam sobie pray bez rotora mam Krone KR130S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF6180    0

michal83 a czy twoja krone pracuje przy siano kiszące? Słyszałem że rotor to tylko nadaje się do siano kiszonki, a słomę to bardo mocno drobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja aktuanie mam claasa rollatnta 350 rc i to co powiedział kubi to jest prawda i do tego rotor to nic innego jak nagarniacz tylko ze zwiększoną przepustowością a do drobienia materiału to służą noże tj. belka noży którą można podnosić bądź opuszczać i tyle


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
michal83 a czy twoja krone pracuje przy siano kiszące? Słyszałem że rotor to tylko nadaje się do siano kiszonki, a słomę to bardo mocno drobi.

Nosz czytaj uważnie prosze, @kubi Ci wszystko ładnie opisał... Rotor nic nie drobi, rotor to obrotowy podajnik prasowanej masy, sam nic nie rozdrabnia, robią to noże które można załączyć lub opuścić. Do słomy je opuszczasz i prasujesz normalnie bez cięcia.

 

Sam rotor nic nie daje tak samo trudno jest zadawać widłami sianokiszonkę zrobioną tylko z rotorem, czy polską Sipmą bez rotora :)

Polemizowałbym :) Po Sipmie bela jest mniej zbita i łatwiej się ją rozbiera widłami, po samym rotorze te chulerstwo to taki zrolowany dywanik, ciężej sie go rozrywa. Mam porównanie bo serwuje sobie bele raz z Sipmy raz z Vicona, no i jest też spora różnica w masie. A pocięte to samo sie rozpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

nadaje sie do sianokiszonki

ale jeśli stać sie na taki dodatek do prasy tylko do słomy to kup. A jak on może sobie kroić tą słomę jeśli jego zasadą jest podawanie towaru wyżej albo dalej hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mój wuja posiada krone z rotorem (nie pamiętam teraz oznaczenia). Pierwszy sezon prasował u mnie słomę i nie zauważyłem różnicy, aby słoma była pocięta (jest taka sama jak po innych prasach). Za to podczas prasowania był problem. Chodzi o słomę z pszenżyta. Słoma ta była mocno skruszała i prasa nie mogła jej pobrać, wszystko zapychało się przed rotorem :). Dopiero wieczorem gdy przyszła rosa można było normalnie prasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Dla tych co chcą kupić prasę z rotorem rada, aby przed zakupem upewnili się czy jest to prasa z rotorem (podwójne palce) i systemem nastawnych noży do cięcia tzw "Cut", czy z samym rotorem (pojedyncze palce) i bez noży (czyli bez możliwości cięcia). Jest to bardzo istotne podczas robienia sianokiszonki. Cięta sianokoszonka ma same zalety: lepiej się kisia i zadaje, lepiej się zbija (zagęszcza w balotach) co daje oszczędność ok. 20% siatki i foli.

Pozdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

MF6180 sam rotor nic nie tnie a do sianokiszonki podpinam noże. Ktoś tu napisał że słoma zatrzymuje się przed rotorem to nie prawda. Jeśli słona jest bardzo sucha to rotor może troche kruszyć słome ale tylko troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
MF6180 sam rotor nic nie tnie a do sianokiszonki podpinam noże. Ktoś tu napisał że słoma zatrzymuje się przed rotorem to nie prawda. Jeśli słona jest bardzo sucha to rotor może troche kruszyć słome ale tylko troche

 

U mnie było takie zdarzenie, co określiłeś nieprawdą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Polemizowałbym :) Po Sipmie bela jest mniej zbita i łatwiej się ją rozbiera widłami, po samym rotorze te chulerstwo to taki zrolowany dywanik, ciężej sie go rozrywa. Mam porównanie bo serwuje sobie bele raz z Sipmy raz z Vicona, no i jest też spora różnica w masie. A pocięte to samo sie rozpada :)

 

He napisałem o tej sipmie w wielkim skrócie coby niektórzy porównali sianokiszonkę z rotorem a bez, a nie chciałem kolejnego złożonego zdania klepać :) Oczywiście z Sipmy jest zadać łatwiej niż z pasówki z samym rotorem- sprawdzone również i u mnie gdyż połowa mojej sianokiszonki pochodzi z podwrocławskich łąk, które kosi i zbiera znajomy właśnie Sipmą :) A po pasówce bez noży to nie ma innej rady jak zadawać 'ręcami' inaczej się nie da

 

Dla tych co chcą kupić prasę z rotorem rada, aby przed zakupem upewnili się czy jest to prasa z rotorem (podwójne palce) i systemem nastawnych noży do cięcia tzw "Cut", czy z samym rotorem (pojedyncze palce) i bez noży (czyli bez możliwości cięcia)

 

W Claasie system bez noży a z rotorem ma nazwę RotoFeed, osobiście nie wiem jak można kupić nową prasę bez noży mając ponad setkę krów- znam taki przypadek :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Mam pytanie czy podczas używania rotora z nożami w sianokiszonce można owijać bele sznurkiem czy trzeba siatka?? Czy przy pociętym materiale bela owinięta sznurkiem się nie rozleci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

zalezy na jaką długośc potniesz masę zielona albo słomę ale sznurkiem to lepiej nie owijać jak ma się noże bo bela się poprostu rozleci w takim wypadku pozostaje tylko siatka (wszystko bedzie trzymało się kupy, no i zmiejsza czas pracy)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Tak jak już wyżej koledzy napisali, rotor zwiększa przepustowość prasy i w jakimś tam ztopniu kruszy słome, ale nie na tyle by zrobić z niej sieczkę. Sieczkę to możesz zrobić jak wysuniesz wszsytkie dostępne noże, a ja wiem czym to grozi - jak otworzysz balota to Ci sie rozleci :) bardzo dobry sposob na słomę do kurnikow - nie trzeba ciąć.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Mam pytanie czy podczas używania rotora z nożami w sianokiszonce można owijać bele sznurkiem czy trzeba siatka?? Czy przy pociętym materiale bela owinięta sznurkiem się nie rozleci??

 

Spytaj @oloratuj on ma prasę z rotorem i nożami i wiąże na sznurek. Mi się wydaje że przy sianokiszonce nie powinno być problemu w końcu to nie jest tak drobniutko posiekane. Ale na 100% Ci nie powiem bo w swojej mam tylko siatkę i takie rozwiązanie ci polecam jeśli nie chcesz zasnąć podczas wiązania balota :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeszcze nie próbowałem wiązać pociętego materiału sznurkiem ale pewnie zależy to od gęstości owijania, zaprogramować wolny przesuw podajnika sznurka i powinno trzymać sie kupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan80    0

coolman111 co ty gadasz przed rotorem staje sloma wes przestan takie durnoty wypisywac jak sie nie znasz. Przed rotorem nie moze stanąc słoma to jest nie mozliwe albo ty jakąs prase zwalono masz albo jezdzic nie umiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jan80 o ten co ma respect na forum sie znalazł niektórzy mówią że własnie w starszych modelach może stanąć przed rotorem


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan80    0

alesz ty wesoly jestes "mówią że własnie w starszych modelach może stanąć przed rotorem" hehe wesolek ty patrz na to co sie dzieje u ciebie a nie na to co inni mówią...

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kolego, nie zachowuj sie tak jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Jeśli zalogowałeś sie na tym forum żeby szydzić z innych to nie wróże Ci na nim długiej kariery.

 

Możliwe że w niektórych prasach drobna słoma zatrzymywała sie przed rotorem, nie wiem, więc nie komentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
alesz ty wesoly jestes "mówią że własnie w starszych modelach może stanąć przed rotorem" hehe wesolek ty patrz na to co sie dzieje u ciebie a nie na to co inni mówią...

chcesz bana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawet    0

Niewiem co wy to mówicie Jan80 teraz ma 100% racje sloma nie stanie przed rotorem a jeszcze tym bardziej sie nie zapcha. :D Przynajmniej raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj