Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa z rotorem

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MF6180

MF6180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 19:23

Prasa z rotorem Chcę kupić prasę z rotorem słyszałem opinie, że rotor ze słomy z jęczmienia robi sieczkę. Czy to prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa z rotorem Dzisiaj, 19:34
  •  

#2 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 25 marzec 2008 - 19:40

Prasa z rotorem Hmmm prasa z rotorem super sprawa dla ludzi robiących sianokiszonkę prasa. Niestety rotor został stworzony po to aby właśnie robić sieczkę z wciąganej masy do maszyny. Natomiast aby zasięgnąć informacji czy słoma jęczmienna tez robi się sieczka musisz zaciągnąć informacji od kogoś kto posiada taka prasę ale ja myślę ze raczej jest to bardzo prawdopodobne.
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#3 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 20:02

Prasa z rotorem Jest to czysta nieprawda z tym jęczmieniem. Mylicie 2 pojęcia rotor to ma za zadanie podać ten materiał dalej do komory, zwiększa przepustowość-nie niszczy słomy. Natomiast do cięcia głównie traw, lucerny to są noże które można wysuwać i wsuwać(najczęściej hydraulicznie przynajmniej ja tak mam w variant 180rc). Sam rotor nic nie daje tak samo trudno jest zadawać widłami sianokiszonkę zrobioną tylko z rotorem, czy polską Sipmą bez rotora :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#4 Share michal83

michal83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 10:51

Prasa z rotorem Zgadzam się z tobą kubi to napisałes. Ja teraz nie wyobrażam sobie pray bez rotora mam Krone KR130S

#5 Share MF6180

MF6180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 17:13

Prasa z rotorem michal83 a czy twoja krone pracuje przy siano kiszące? Słyszałem że rotor to tylko nadaje się do siano kiszonki, a słomę to bardo mocno drobi.

#6 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 18:04

Prasa z rotorem ja aktuanie mam claasa rollatnta 350 rc i to co powiedział kubi to jest prawda i do tego rotor to nic innego jak nagarniacz tylko ze zwiększoną przepustowością a do drobienia materiału to służą noże tj. belka noży którą można podnosić bądź opuszczać i tyle
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 18:09

Prasa z rotorem

michal83 a czy twoja krone pracuje przy siano kiszące? Słyszałem że rotor to tylko nadaje się do siano kiszonki, a słomę to bardo mocno drobi.

Nosz czytaj uważnie prosze, @kubi Ci wszystko ładnie opisał... Rotor nic nie drobi, rotor to obrotowy podajnik prasowanej masy, sam nic nie rozdrabnia, robią to noże które można załączyć lub opuścić. Do słomy je opuszczasz i prasujesz normalnie bez cięcia.

Sam rotor nic nie daje tak samo trudno jest zadawać widłami sianokiszonkę zrobioną tylko z rotorem, czy polską Sipmą bez rotora :)

Polemizowałbym :) Po Sipmie bela jest mniej zbita i łatwiej się ją rozbiera widłami, po samym rotorze te chulerstwo to taki zrolowany dywanik, ciężej sie go rozrywa. Mam porównanie bo serwuje sobie bele raz z Sipmy raz z Vicona, no i jest też spora różnica w masie. A pocięte to samo sie rozpada :)

#8 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 18:11

Prasa z rotorem nadaje sie do sianokiszonki
ale jeśli stać sie na taki dodatek do prasy tylko do słomy to kup. A jak on może sobie kroić tą słomę jeśli jego zasadą jest podawanie towaru wyżej albo dalej hmmm

#9 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 27 marzec 2008 - 19:21

Prasa z rotorem Mój wuja posiada krone z rotorem (nie pamiętam teraz oznaczenia). Pierwszy sezon prasował u mnie słomę i nie zauważyłem różnicy, aby słoma była pocięta (jest taka sama jak po innych prasach). Za to podczas prasowania był problem. Chodzi o słomę z pszenżyta. Słoma ta była mocno skruszała i prasa nie mogła jej pobrać, wszystko zapychało się przed rotorem :). Dopiero wieczorem gdy przyszła rosa można było normalnie prasować.

#10 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 21:07

Prasa z rotorem Dla tych co chcą kupić prasę z rotorem rada, aby przed zakupem upewnili się czy jest to prasa z rotorem (podwójne palce) i systemem nastawnych noży do cięcia tzw "Cut", czy z samym rotorem (pojedyncze palce) i bez noży (czyli bez możliwości cięcia). Jest to bardzo istotne podczas robienia sianokiszonki. Cięta sianokoszonka ma same zalety: lepiej się kisia i zadaje, lepiej się zbija (zagęszcza w balotach) co daje oszczędność ok. 20% siatki i foli.
Pozdr :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share michal83

michal83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 08:35

Prasa z rotorem MF6180 sam rotor nic nie tnie a do sianokiszonki podpinam noże. Ktoś tu napisał że słoma zatrzymuje się przed rotorem to nie prawda. Jeśli słona jest bardzo sucha to rotor może troche kruszyć słome ale tylko troche

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 28 marzec 2008 - 16:23

Prasa z rotorem

MF6180 sam rotor nic nie tnie a do sianokiszonki podpinam noże. Ktoś tu napisał że słoma zatrzymuje się przed rotorem to nie prawda. Jeśli słona jest bardzo sucha to rotor może troche kruszyć słome ale tylko troche

U mnie było takie zdarzenie, co określiłeś nieprawdą :).

#13 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 19:54

Prasa z rotorem

Polemizowałbym :) Po Sipmie bela jest mniej zbita i łatwiej się ją rozbiera widłami, po samym rotorze te chulerstwo to taki zrolowany dywanik, ciężej sie go rozrywa. Mam porównanie bo serwuje sobie bele raz z Sipmy raz z Vicona, no i jest też spora różnica w masie. A pocięte to samo sie rozpada :)

He napisałem o tej sipmie w wielkim skrócie coby niektórzy porównali sianokiszonkę z rotorem a bez, a nie chciałem kolejnego złożonego zdania klepać :) Oczywiście z Sipmy jest zadać łatwiej niż z pasówki z samym rotorem- sprawdzone również i u mnie gdyż połowa mojej sianokiszonki pochodzi z podwrocławskich łąk, które kosi i zbiera znajomy właśnie Sipmą :) A po pasówce bez noży to nie ma innej rady jak zadawać 'ręcami' inaczej się nie da

Dla tych co chcą kupić prasę z rotorem rada, aby przed zakupem upewnili się czy jest to prasa z rotorem (podwójne palce) i systemem nastawnych noży do cięcia tzw "Cut", czy z samym rotorem (pojedyncze palce) i bez noży (czyli bez możliwości cięcia)

W Claasie system bez noży a z rotorem ma nazwę RotoFeed, osobiście nie wiem jak można kupić nową prasę bez noży mając ponad setkę krów- znam taki przypadek :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#14 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 12:05

Prasa z rotorem Mam pytanie czy podczas używania rotora z nożami w sianokiszonce można owijać bele sznurkiem czy trzeba siatka?? Czy przy pociętym materiale bela owinięta sznurkiem się nie rozleci??

#15 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 29 marzec 2008 - 12:08

Prasa z rotorem zalezy na jaką długośc potniesz masę zielona albo słomę ale sznurkiem to lepiej nie owijać jak ma się noże bo bela się poprostu rozleci w takim wypadku pozostaje tylko siatka (wszystko bedzie trzymało się kupy, no i zmiejsza czas pracy)
:)

#16 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 29 marzec 2008 - 13:54

Prasa z rotorem Tak jak już wyżej koledzy napisali, rotor zwiększa przepustowość prasy i w jakimś tam ztopniu kruszy słome, ale nie na tyle by zrobić z niej sieczkę. Sieczkę to możesz zrobić jak wysuniesz wszsytkie dostępne noże, a ja wiem czym to grozi - jak otworzysz balota to Ci sie rozleci :) bardzo dobry sposob na słomę do kurnikow - nie trzeba ciąć.
all rights reserved

#17 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 15:15

Prasa z rotorem

Mam pytanie czy podczas używania rotora z nożami w sianokiszonce można owijać bele sznurkiem czy trzeba siatka?? Czy przy pociętym materiale bela owinięta sznurkiem się nie rozleci??

Spytaj @oloratuj on ma prasę z rotorem i nożami i wiąże na sznurek. Mi się wydaje że przy sianokiszonce nie powinno być problemu w końcu to nie jest tak drobniutko posiekane. Ale na 100% Ci nie powiem bo w swojej mam tylko siatkę i takie rozwiązanie ci polecam jeśli nie chcesz zasnąć podczas wiązania balota :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 00:00

Prasa z rotorem Jeszcze nie próbowałem wiązać pociętego materiału sznurkiem ale pewnie zależy to od gęstości owijania, zaprogramować wolny przesuw podajnika sznurka i powinno trzymać sie kupy :)

#19 Share Jan80

Jan80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 09:31

Prasa z rotorem coolman111 co ty gadasz przed rotorem staje sloma wes przestan takie durnoty wypisywac jak sie nie znasz. Przed rotorem nie moze stanąc słoma to jest nie mozliwe albo ty jakąs prase zwalono masz albo jezdzic nie umiesz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 10:19

Prasa z rotorem @Jan80 o ten co ma respect na forum sie znalazł niektórzy mówią że własnie w starszych modelach może stanąć przed rotorem
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144