mercurial2000

Jak kosić dokładnie? - Pottinger Novacat 262

Polecane posty

Mam drobny problem podczas koszenia kosiarką Pottinger Novacat 262, mianowicie przy koszeniu TUZ, kiedy łąka to "górki i dołki" kosiarka często zostawia duże grzywki przy jeździe powyżej 10 km/h. Gdy jadę wolniej jest inaczej, ale często czas mnie goni, a nie chcę się bawić w koszenie 7 km/h... Gdy ustawię maszynę na podnośniku za nisko, to jest za duży nacisk na listwę od strony ciągnika i maszyna jest za blisko ziemi przy szybkim unoszeniu na tłoku, zaś gdy za wysoko, to przy wjechaniu na mniejszą górkę maszyna jest w powietrzu i zaczyna normalnie kosić dopiero na górce. Być może to też kwestia ustawienia EHR-u, ale z tym też trudno jest mi dojść do ładu (TCE 9 Bosha). Czy ktoś ma podobny problem ? PS Na łąkach sianych przy równym podłożu kosiarka idzie jak miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Równą łąkę lub trawę sianą na polu wykosisz każdą nawet najgorszą kosiarką, bez żadnej amortyzacji, bez sprężyn, nawet konną - to nie sztuka, to potrafi ślepy, głuchy i pryszczaty.

Ta kosiarka jest nowym produktem marki Pöttinger i została stworzona z myślą o precyzyjnym koszeniu nawet najbardziej nierównych łąk - to jest jej żywioł. Jeśli nie kosi dobrze to oznacza tylko i wyłącznie, że nie potrafisz jej ustawić.

 

Podnośnika w ciągniku nie ruszaj, ustaw ramiona tak, aby wałek przekaźnika mocy był w poziomie lub nawet przy ciągniku troszkę niżej niż przy kosiarce.

Centralne zawieszenie kosiarki umożliwia wychylenie  +/- 22° w obie strony od linii poziomej a to sprawia, że listwa nie może z żadnej strony naciskać na podłoże.

Model NOVACAT 262 wyposażony jest dodatkowo w system amortyzacji hydraulicznej, czyli podnoszenie i odciążanie hydrauliczne. Na kosiarce zamontowany jest manometr, z którego można odczytać wartość siły odciążenia. Meritum problemu: za pomocą zaworu dwustronnego działania można wyregulować bezstopniowo siłę nacisku na darń a wartość ciśnienia odczytujemy na manometrze. Jednorazowe napełnienie zapewnia prawidłowe odciążenie i gwarantuje tym samym równomierną siłę nacisku – podstawowy warunek dla optymalnej ochrony paszy i darni.

 

Sięgnij do instrukcji obsługi tam masz wszystko wyjaśnione co i jak.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

To samo mam z kuhn gmd 240,nie wiem co robię źle. Np ciągnik wpada w dołek lewą stroną ciągnika to czub kosiarki w górę i już zamiast kosić 4cm to wychodzi 15cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

A może po prostu wystarczy dźwignie hydrauliki ustawić w pozycji neutral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza9128    18

Wajche od hydrauliki ustaw tak aby był wolny spływ i kosiarka bedzie sama sobie kopiować teren ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ja mam samasza KDL tyle, że na bocznym zawieszeniu i od nowości nie mogę ustawić równo lewej i prawej strony bo prawa zawsze idzie 1-2cm niżej- siłownik po rozłożeniu kosiarki daje wiekszy docisk na zewnętrzna stronę i w żaden sposób nie idzie poprawić. Jedyne co to u mnie właśnie niskie opuszczanie prawego wieszaka trochę pomaga. U mnie jak lewe koło wpada w dołek i unosi zewnętrzną stronę kosiarki to wtedy dzwignią hydrauliki daje większy docisk i następnym razem ciśnienie już trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Boczne zawieszenie to inna bajka, po to jest centralne zawieszenie aby kosiarka kosiła równo z dwóch stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wajche od hydrauliki ustaw tak aby był wolny spływ i kosiarka bedzie sama sobie kopiować teren ;)

 

Mam dwie pary wyjść hydraulicznych jedne zatrzaskowe drugie nie, Na których jest ten wolny spływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary wyjść hydraulicznych jedne zatrzaskowe drugie nie, Na których jest ten wolny spływ.

U mnie są Trzy pary wyjść hydraulicznych i dźwignię, którą reguluje szybkie unoszenie, wypycham mocno w przód. Ona się blokuje, dzięki czemu olej swobodnie przepływa. Teraz trochę popaduje, wiec nawet nie ma jak kosic, ale sprawdzę juz niedługo wszelkie podpowiedzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj