Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak kosić dokładnie? - Pottinger Novacat 262

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mercurial2000

mercurial2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 maj 2016 - 22:14

Mam drobny problem podczas koszenia kosiarką Pottinger Novacat 262, mianowicie przy koszeniu TUZ, kiedy łąka to "górki i dołki" kosiarka często zostawia duże grzywki przy jeździe powyżej 10 km/h. Gdy jadę wolniej jest inaczej, ale często czas mnie goni, a nie chcę się bawić w koszenie 7 km/h... Gdy ustawię maszynę na podnośniku za nisko, to jest za duży nacisk na listwę od strony ciągnika i maszyna jest za blisko ziemi przy szybkim unoszeniu na tłoku, zaś gdy za wysoko, to przy wjechaniu na mniejszą górkę maszyna jest w powietrzu i zaczyna normalnie kosić dopiero na górce. Być może to też kwestia ustawienia EHR-u, ale z tym też trudno jest mi dojść do ładu (TCE 9 Bosha). Czy ktoś ma podobny problem ? PS Na łąkach sianych przy równym podłożu kosiarka idzie jak miód.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak kosić dokładnie? - Pottinger Novacat 262 Dzisiaj, 16:58
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 30 maj 2016 - 23:33

Równą łąkę lub trawę sianą na polu wykosisz każdą nawet najgorszą kosiarką, bez żadnej amortyzacji, bez sprężyn, nawet konną - to nie sztuka, to potrafi ślepy, głuchy i pryszczaty.

Ta kosiarka jest nowym produktem marki Pöttinger i została stworzona z myślą o precyzyjnym koszeniu nawet najbardziej nierównych łąk - to jest jej żywioł. Jeśli nie kosi dobrze to oznacza tylko i wyłącznie, że nie potrafisz jej ustawić.

Podnośnika w ciągniku nie ruszaj, ustaw ramiona tak, aby wałek przekaźnika mocy był w poziomie lub nawet przy ciągniku troszkę niżej niż przy kosiarce.

Centralne zawieszenie kosiarki umożliwia wychylenie  +/- 22° w obie strony od linii poziomej a to sprawia, że listwa nie może z żadnej strony naciskać na podłoże.

Model NOVACAT 262 wyposażony jest dodatkowo w system amortyzacji hydraulicznej, czyli podnoszenie i odciążanie hydrauliczne. Na kosiarce zamontowany jest manometr, z którego można odczytać wartość siły odciążenia. Meritum problemu: za pomocą zaworu dwustronnego działania można wyregulować bezstopniowo siłę nacisku na darń a wartość ciśnienia odczytujemy na manometrze. Jednorazowe napełnienie zapewnia prawidłowe odciążenie i gwarantuje tym samym równomierną siłę nacisku – podstawowy warunek dla optymalnej ochrony paszy i darni.

Sięgnij do instrukcji obsługi tam masz wszystko wyjaśnione co i jak.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#3 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 31 maj 2016 - 01:03

To samo mam z kuhn gmd 240,nie wiem co robię źle. Np ciągnik wpada w dołek lewą stroną ciągnika to czub kosiarki w górę i już zamiast kosić 4cm to wychodzi 15cm

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 31 maj 2016 - 05:06

Jak kosić dokładnie? - Pottinger Novacat 262 A może po prostu wystarczy dźwignie hydrauliki ustawić w pozycji neutral

#5 Share misza9128

misza9128

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCx6fsfdjoJ4WuOf6UICIbKw zaprasszam ;)

Napisany 31 maj 2016 - 06:36

Jak kosić dokładnie? - Pottinger Novacat 262 Wajche od hydrauliki ustaw tak aby był wolny spływ i kosiarka bedzie sama sobie kopiować teren ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 31 maj 2016 - 08:05

Ja mam samasza KDL tyle, że na bocznym zawieszeniu i od nowości nie mogę ustawić równo lewej i prawej strony bo prawa zawsze idzie 1-2cm niżej- siłownik po rozłożeniu kosiarki daje wiekszy docisk na zewnętrzna stronę i w żaden sposób nie idzie poprawić. Jedyne co to u mnie właśnie niskie opuszczanie prawego wieszaka trochę pomaga. U mnie jak lewe koło wpada w dołek i unosi zewnętrzną stronę kosiarki to wtedy dzwignią hydrauliki daje większy docisk i następnym razem ciśnienie już trzyma

#7 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 31 maj 2016 - 09:26

Boczne zawieszenie to inna bajka, po to jest centralne zawieszenie aby kosiarka kosiła równo z dwóch stron

#8 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 31 maj 2016 - 22:31

Wajche od hydrauliki ustaw tak aby był wolny spływ i kosiarka bedzie sama sobie kopiować teren ;)

Mam dwie pary wyjść hydraulicznych jedne zatrzaskowe drugie nie, Na których jest ten wolny spływ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mercurial2000

mercurial2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 07:41

Mam dwie pary wyjść hydraulicznych jedne zatrzaskowe drugie nie, Na których jest ten wolny spływ.

U mnie są Trzy pary wyjść hydraulicznych i dźwignię, którą reguluje szybkie unoszenie, wypycham mocno w przód. Ona się blokuje, dzięki czemu olej swobodnie przepływa. Teraz trochę popaduje, wiec nawet nie ma jak kosic, ale sprawdzę juz niedługo wszelkie podpowiedzi :-)