Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łuparka hydrauliczna, mocowanie pompy

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek783

Arek783

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 maj 2016 - 15:28

To mój pierwszy post wiec witam wszystkich serdecznie.

Zabieram się za budowę łuparki hydraulicznej, w związku z tym chciałbym się poradzić w kilku kwestiach.

A więc tak łuparka ma być pozioma na dwóch teownikach zespawanych ze sobą bo takie posiadam. Resztę rzeczy dopiero kupie więc mogę jeszcze coś zmienić jeśli mi tak doradzicie :) 

Silnik 5.5kw, pompa nsz14 i tutaj pierwsze pytanie jak podłączyć tą pompę (wałek 6 frezów) do sprzęgła kłowego? nie widziałem nigdzie takiego, a wiec jedyne wyjście to dać to sprzęgło do tokarza aby zrobił w nim otwór na wałek pompy tak? 

Chyba że są pompy i do nich gotowe sprzęgła bez kombinowania, jeśli tak do podeślijcie linka. Wydajność pompy na silnik 5.5kw to jakieś 10-18L tak myślę będzie optymalnie.

Siłownik jaki chciałbym zastosować to dokładnie ten, nowy: http://allegro.pl/si...9.html#imglayer     skok 40cm wystarczy, średnica całkowita 92mm, średnica tłoczyska 45mm. Nacisk 9 ton tylko nie wiem przy jakim ciśnieniu, da on rade?

To narazie wszystko, jak mi się coś przypomni to napiszę, ps jak już ruszę z budową to będzie fotorelacja. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łuparka hydrauliczna, mocowanie pompy Dzisiaj, 19:36
  •  

#2 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 30 maj 2016 - 20:53

Kolego jak chcesz pospawać razem te teowniki?Moim zdaniem teownik może być za słaby.Tam występują dość duże naprężenia.Siłownik poszukaj lepiej taki od koparki białoruśki,masywniejszy.Ja mam pompę od cyklopa i na niej sprzęgło kłowe,silnik 4kw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Arek783

Arek783

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 maj 2016 - 08:34

Łuparka hydrauliczna, mocowanie pompy Jest dużo konstrukcji na youtube opartych na zespawanych teownikach. Najbardziej chodzi mi o to jak zrobić sprzeglo miedzy silnikiem a pompą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 31 maj 2016 - 09:24

Ja musiałem wzmocnić jeszcze od spodu dodatkowym profilem bo przy dużych sękatych klockach konstrukcja zaczynała lekko pracować.

Chyba tylko tokarz Cię ratuje.,Może taka tulejka do tego dospawać kryzę z kłami:

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

lub robić całe sprzęgło od podstawy.

Dodaj odpowiedź