Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford?

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Aras74

Aras74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 21:29

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Planuje zakup używanego ciągnika. Trafiłem na Forda 9700 za niewielkie pieniadze, ale wacham sie z zakupem, bo kąpletnie nie znam tej marki. Moze ktos zna ten temat, czy sa awaryjne i jak jest z cześciami. Bo z tego co widać to jest ich u nas bardzo mało.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Dzisiaj, 17:17
  •  

#2 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 21:36

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? no jeden koles mial unas we wsi taiego 180km. wozili nim kiszonke u sasiada to tak ciklo z niego szczegulnie z hydraluiki i chlodnicy. oprucz tego robil may wir w baku. a na konic go sprzedali i maja MTZ 82
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#3 Share Aras74

Aras74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 21:44

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Rozumiem przez to, że lepiej darować sobie historie z Fordem i szukać czegoś innego. :)

#4 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 21:46

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? wiesz zalezy tez jak trafisz na ciagnik
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#5 Share Aras74

Aras74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 22:01

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Ciągnik o którym mówiłem jest z 88 roku jest to 6 z turbiną 150km ogólnie w dobrym stanie, gościu chce za niego jakieś 26 tys. Wziołbym go, ale boje się, że do tego sprzętu będą problemy z cześciami zamiennymi. Moze lepiej za ta kase kupić dobego fortschnita 323?

#6 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 23 grudzień 2006 - 23:17

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Za tą kase to jest naprawde okazja :). Tylko ciekawe czy ta "okazja" potem będzie chodzić czy się sypać :-. Mi ta marka (Ford) to kojarzy się z New holland-em. Bo chyba właśnie na początku był Ford, a potem NH.

#7 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 24 grudzień 2006 - 01:00

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? za 26tys to juz kupisz troche mniejszego ale pewniejszego np: ZETOR 12145 lub 12245 moze nie jest moco oszczedny ale masa czesc troche moza zamemu zrobic takie jest moje zdanie
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#8 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 24 grudzień 2006 - 10:46

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? No do Zetora na pewno szybciej znajdziesz częsci niż do takiego Forda. I na pewno Zetor jest mniej skomplikowany, więc samemu można pogrzebać w nim ;).

#9 Share Aras74

Aras74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 16:49

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Zetor 12145 za26000 to chyba była by bardzo stara maszyna,może i prostrza od tego forda,ale w nim też nie ma zadnej elektroniki,ma prostą skrzynię z mechanicznymi półbiegami,a ja  (po próbnej jeżdzie) napalony jestem na niego jak dzieciak

#10 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 19:14

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? wg http://www.konedata....it/ford8700.htm mode 9700 byl produkowany do roku 1979 wiec handlarz u ktorego ogladales ten ciagnik wali niezla scieme. radze dobrze przemyslec ten zakup...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Aras74

Aras74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 21:37

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? To dokładnie taki ciągnik tyle że z przednim napędem,dzięki że ostudziłeś moje zapendy. Chandlaż jest z Mroczy ,widać nie uczciwy,a ja amator dałbym się wpuścić w maliny  :o

#12 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 22:08

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Nie polecałbym takiego egzotycznego ciągnika, jeśli się zepsuje będziesz czekał na cześci (drogie) dłuugo. Lepiej kup ZTS 16045 lub U 1604 i gdy sie zepsuje to naprawisz go szybko i prawie za darmo

#13 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 01:29

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? nie ma za co  ;D

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 25 grudzień 2006 - 03:55

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? No ten Ford to naprawde może być nietrafna inwestycja. A brak częsci spowoduje, że stanie się on naprawdę do d...

#15 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 maj 2007 - 08:32

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? 1. naprawa ciągników ford jest dużo łatwiejsza niż np. w ursusach. Wynika to z mądrzejszego ulokowania i dostępu do poszczególnych elementów.
2. z częściami jest w tym momencie tak jak do wszystkich używanych maszyn z zachodu- są w zasięgu ręki. Prawdopdobnie niektóre mogą być identyczne jak w pierwszych new-hollandach
3. konedata podaje błędne info na temat ciągników ford. Ogólnie jako marka funkcjonowała bodaj do 98lub 99roku

#16 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 maj 2007 - 11:27

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Z tymi Fordami to może być jak z Fendtem jak coś sie zepsuje to naprawa będzie kosztować. poza tym znajomy ma NH 8340 on chodzi w usługach jak narazie nie narzeka na niego mimo ze jego spalanie jest nie rewelacyjne. ale tak to chodzi bez zarzutów. ale nigdy nie wiadomo co moze sie zepsuc i przytrafic podczas pracy więc z równymi wynalazkami trzeba uwazać zeby potem nie było problemów z naprawą.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#17 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 maj 2007 - 12:23

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Ja mam porownanie pomiedzy fordem 3600 (52km) a ursusem c-360. Ursus nie dorasta mu do pięt. Ciągnik pracuje w rozdrabniaczu, opryskiwaczu sadowniczym, glebogryzarce- nic sobie z tego nie robi, w c-360grzala sie woda w chlodnicy, poza tym ford ma szybszy wom,540obr osiaga przy nizszych obrotach silnika; spalanie przy takiej pracy to ok. 2l !!! Podnosnik pracuje super, ma dodatkowy silownik. Poza tym wspomaganie, komfortowa kabina i ciagnik jest w cenie ursusa c-360. Nic sie w nim nie psuje. Moj wujek naprawia ciagniki, a od jakis 5 lat sprowadza rozne fordy-male i wieksze, z turami,etc. W tej chwili wszyscy znajomi,rodzina jeżdżą fordami i nie ma z nimi problemów. Silniki sa nie do zdarcia, ergonomia i obsluga przewyższa wszystkie ursusy (np. aby w fordzie 3600 wymienic cala pompę podnośnika nie trzeba nawet zdejmowac kabiny- mozna to zrobic od tylu ciagnika), w środku jest ciszej niż w niejednym nowym ciągniku. Polecam z czystm sumieniem tą markę ponieważ to naprawdę solidne maszyny.

A tak poza wszystkim proponowałbym aby w tym temacie wypowiadali się właściciele fordów a nie fanatycy którzy nie znają i nie uważają niczego poza ursusem. Pozdrawiam

#18 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 maj 2007 - 13:17

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Cypekr naucz sie edytowac posty a nie piszesz jeden pod drugim. dlatego powastaje syf na forum. popraw sie na przyszłośc!!!!!

Pozdrawiam Balzak

#19 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 maj 2007 - 18:20

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Umiem edytowac posty:) poprostu uważam że to dość istotne co "dopisałem", nie dotyczy zresztą tylko tego tematu, dlatego chciałem to bardziej uwidocznić. Myślę że bardziej zaśmiecają forum opinie użytkowników którzy oceniają coś nie mając o tym pojęcia. Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 maj 2007 - 18:30

czy moze ktoś coś powiedzieć na temat ciagników Ford? Czyżbyś coś sugerował w moim kierunku??? a jak chcesz coś uwidocznić to możesz pogrubić i wszyscy zobaczą napewno

Pozdrawiam Balzak

Dodaj odpowiedź