Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komputer Control Spray -S

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 13 lipiec 2016 - 16:15

Komputer Control Spray -S Nie masz w tej piszcze podpisanuych zlacz? U mnie jest napis drucksensor dla czujnika cisnienia

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Komputer Control Spray -S Dzisiaj, 07:56
  •  

#42 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 16:47

Miernik ciśnienia wkomponowałem w swój komputer, poniżej zdjecia jak to wyszło. Na trzecim zdjeciu pokazałem montaż płytki z procesorem we wnetrzu obudowy dolnej czesci komputera. Wyświetlacz jest zamontowany w fabrycznym miejscu i połączony z płytka procesora taśmą. Czujnik ciśnienia jest zamontowany z dołu tam gdzie wcześniej był waż z manometru. Nie chciałem rezygnować z samego manometru wiec wkręciłem go nad filtrem.

Na ostatnim zdjęciu zmodyfikowana armatura mojego opryskiwacza. Nie widać tylko czujnikz przepływomierza bo jest zamontowany z tyłu (od strony zbiornika).

Sumaryczny koszt jaki poniosłem montując elektroniczny wskaźnik ciśnienia to około 180zł. Sam oryginalny czujnik ciśnienia do tego opryskiwacza kosztowałby około 800zł więc myśle ze było warto :)

baeab779584fbc1dmed.jpg

0bf92ea8213d932fmed.jpg

45eb777d107158aamed.jpg

4069acb29d808459med.jpg

0da7115c826ca736med.jpg

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#43 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 09:14

Daj spokój z dokładnością do litra. Wlej ze 100 litrów, wypryskaj do zera i zaprogramuj. Jak wejdziesz potem w imp/ha to będziesz już wiedział czy to np 100 czy 500. Potem zawsze to możesz ręcznie skorygować. Ja to robię tak, że przed sezonem czyszczę dysze, wlewam wodę i jadę np 3 atm i 8 km/h, patrzę z tabeli wydatku ile ma wyjść na tych dyszach i porównuję do wskazań komputera. W razie niezgodności obliczam procentowo niezgodność i o tyle zmieniam liczbę impulsów.

Jeszcze raz powróce do kalibrowania opryskiwacza. Podstawiłęm pod dysze 3 wiaderka właczyłem opryskiwacz i w trybie kalibracji wypryskałem do każdego z nich nieco ponad 1,5 L. Wpisujac to do komputera pokazało mi 641 imp/L. Następnie zalałem równo 200L wody i pojechałem w pole. Odmierzyłem odcinek którego przejechanie daje dokładnie 1ha pola. Co ciekawe po przejechaniu takiego kawałka w trybie auto zostało mi 35L wody, czyli wypryskałem około 17% mniej niż potrzeba. Przeliczyłem to na impulsy i wychodzi mi że powinno być 777imp/L. Pytanie brzmi dlaczego powstała taka róznica? Prędkość jazdy pokazywana jest poprawnie, porównywałęm ją ze skazaniem GPS i obliczeniami (ilość imp na 100m).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Daks

Daks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 17:20

Sam pomiar ciśnienia jednak nie bierze udziału w regulacji wydatku opryskiwacza,dla tego na razie zostaję przy uboższej wersji,czyli zwykły manometr.Jednak jak wpadnie mi okazyjnie czujnik o zakresie 0-10bar i wyjściu 0-10V +woltomierz panelowy(będę miał to samo co kolega-tylko prościej),to pokuszę się na taką "wygodę". Jeżeli mogę coś doradzić to montowanie czujnika do góry nogami poniżej linii przepływu,nie jest najlepszym pomysłem.Oprócz tego że mierzy on ciśnienie,to jeszcze robi za odstojnik.Warto by było pomyśleć o zimie-pierwsze przymrozki i po czujniku.Moim zdaniem lepszym miejscem jest punkt manometru na filtrze(dałbym trójnik),tam po spuszczeniu cieczy na pewno nic nie zostanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share ukaszPlata

ukaszPlata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 grudzień 2016 - 20:43

Witam

Proszę o pomoc

Niedawno kupiłem opryskiwacz Hardi z elektronika Mullera mam problem bo nie dostałem od sprzedającego czujnika prędkości. Gdzie mogę podpiąć taki czujnik,

#46 Share Rafik

Rafik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 grudzień 2016 - 13:48

Ja mam przy kole opryskiwacza, a na tarczy koła chyba 6 magnesów

#47 Share ukaszPlata

ukaszPlata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 grudzień 2016 - 18:24

A czyli masz zapięty do skrzynki sterowniczej po stronie opryskiwacza, ja mam zawieszanego Hardiego i wtedy mi jest potrzebne podpięcie na kole ciągnika i komputera. Ale może ktoś z Unii Group mi pomoże bo do REXa idzie ten sam sterownik a opryskiwacz jest zawieszany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share grzesiekrolnik

grzesiekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 maj 2017 - 18:26