mustafakali

John Deere 550 przycina pasy

Polecane posty

mustafakali    3

Witam tak jak w temacie prasa robi ładne bele ale jak otwieram klape a potem ją chce zamknąć to najpierw zamyka sie klapa która przycina pasy a dopiero potem napinacz próbuje je napiąć prasuje cięgnikiem mtz82 dodam że mam w nim nowy rozdzielacz co może być przyczynom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Za mała wydajność pompy hydraulicznej wyrażona w "l/min". Spróbuj podczas podnoszenia klapy a zwłaszcza opuszczania utrzymywać wysokie obroty silnika. Może też być usterka mechaniczna w postaci blokowania przepływu oleju począwszy od szybkozłącza, przewodu, rozdzielacza, aż do siłownika. Żeby to wykluczyć podłącz prasę do większego ciągnika (o wydajniejszej pompie min 50l/min).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

A co opada wcześniej klapa czy ten napinacz co napina pasy przy otwieraniu komory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Coś jest z prasą nie tak jak masz inny ciągnik nawet 30 czy t25 zobacz  czy tak samo się dzieje jak tak to zawór na napinaniu może być zacięty. Mtz raczej na pewno nie ma nic do tego bo nawet jak pompa dojeżdzona już to pół gazie będzie miał 45 litrów spokojnie wydatku a poza tym 550 chodzą z 60 i mf 255 i nic się nie dzieje a pompy w nich nawet podkręcane są dla ruskiej za liche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

spróbuj zamienić węże i zamykaj klapę z włączonym wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

a pytanie z innej beczki czy podczas otwierania klapy i wyrzucania balota oraz zamykanoia klapy WOM powinien byc włączony czy wyłączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Niedopuszczalne jest użytkowanie prasy bez znajomości instrukcji obsługi!

 

Przed przystąpieniem do eksploatacji użytkownik musi zapoznać się z treścią instrukcji i przestrzegać wszystkich zawartych w niej zaleceń. Zagwarantuje to bezpieczną obsługę oraz zapewni bezawaryjną jej pracę. W przeciwnym przypadku będziemy dokonywać nieodpowiednich ustawień, bele będą złej jakości. Grozi to awarią prasy, a nawet kalectwem!

 

Instrukcja opisuje podstawowe zasady bezpiecznego użytkowania i obsługi prasy oraz jej budowy!

Znajdziemy w niej zapis: "Podczas wyładunku napęd prasy powinien być cały czas załączony" lub " W trakcie wyładunku nie należy wyłączać napędu prasy".

 

W trakcie wyładunku nie należy wyłączać napędu prasy! (WOM) - dlatego, że w większości pras wyładunek nie nastąpi, a po drugie spada wydajność prasy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

ale w przypadku gdy prasa jest wyposażona w górną rolkę napędową, wtedy trzeba wyłączać wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zawsze przed przystąpieniem do podłączenia ciągnika do prasy trzeba przeczytać instrukcję obsługi i stosować się do niej a unikniemy nieprzyjemnych sytuacji, przedłużymy bezawaryjność prasy i będziemy zadowoleni z efektów prasowania.

 

Jeśli ktoś nie posiada instrukcji obsługi to w dzisiejszych czasach najmniejszy problem - w sieci można kupić lub ściągnąć za free bardzo dużo takich rzeczy trzeba tylko trochę poszukać.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Mam 550 od 4 lat i zawsze wyłączam WOM przed wyładunkiem, a załączam przed zamknięciem klapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

z calym szacunkiem, po co ?

1. producent zaleca wlaczony WOM

2. przeciez to strata czasu i niepotrzebne machanie rekami

 

Nawiązując do tematu w mtz nie powinno się tak dziać, ma on wystarczająco wydajna pompę aby w tej prasie najpierw opadał napinacz potem klapa.

 

Na jakim ciśnieniu prasujesz ? Może spróbuj trochę podciągnąć zawór i zobacz czy coś to dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Cóż, ma to swoje uzasadnienie: pracuję w górach, 5-7% bel mogę wyładować bez cofania i ustawienia prasy tak, żeby bela nie potoczyła się gdzieś w dół. Załączony WOM powoduje, że bela obraca się przy wyładunku, co w moich warunkach jest ryzykowne. 

Poza tym odłączenie i załączenie sprzęgła WOM, to naprawdę nie problem, ani wysiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Poczyniłeś jakieś kroki, aby zlokalizować przyczynę? - jeśli tak, to co konkretnie?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

u mnie było podobnie. przede wszystkim- ruchome elementy na których klapa się otwiera i zamyka powinny być wyczyszczone i codziennie smarowane.
Jeśli nie masz innych objawów że pompa w ciągniku jest słaba , to spróbuj otwierać i zamykać na włączonym WOM i na mniejszych obrotach niż prasujesz.
w moim przypadku te dwa czynniki pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly2989    1

Witam przepraszam mam taki problem odnośnie podnoszenia się tej górnej rolki przy otwieraniu i zamykaniu klapy. po za tym ruch nie odbywa się to płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus360    32

Ważne jest to żeby nie zamykać klapy na wolnym spływie tylko zamykanie wymuszać hydrauliką to wtedy pasy nie będą się przycinać. Przycinanie pasów może być także spowodowane za małą wydajnością hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
    • Przez Schadow
      Witam, w tym roku zakupiłem prasę JD 590. Na początku prasowanie szło bardzo dobrze bez większych problemów, ale gdy któregoś dnia wjechałem na pole i włączyłem sterownik ukazał mi się obrazek który jest dołączony w załączniku. Po wciśnięciu dowolnego przycisku obrazek zniknął i pojawiły się normalne funkcję prasy, więc postanowiłem prasować, jednak po osiągnięciu żądanej wielkości beli nie można było jej owinąć nawet ręcznie ani siatką ani sznurkiem. Pojechałem więc do domu sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wszystko było ok. Nie mając już pojęcia co może być przyczyną postanowiłem ostatni raz włączyć sterownik i nagle zaczęło wszystko działać normalnie. 
      Ktoś wie może co mogło być tego przyczyną i co oznacza obrazek który jest dołączony w załączniku ??  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj