Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz 82 trzaski strzelanie szarpnięcie

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kowal1108

kowal1108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2016 - 18:47

Witam wszystkich. Mam pytanie. Podczas jazdy do tyłu albo przodu moim mtz słychać jakieś trzaski, strzelanie szarpnięcie. Częściej się tak dzieje jak koła są skręcone chociaż nieraz tez na prostych. Nie wiem co to jest. Napęd jest wyłączony i wtedy też to jest. Mam takie wrażenie jakby któreś koło się na sekundę blokowało i puszczało. (Takie przeskoczenie jakby jakiś tryb omykał a potem nagle załapywał) Tak jakby hamulec na jednym kole trzymał i puszczał ale na pewno to nie jest hamulec. Czuć jakby tył ciągnika leciał delikatnie na boki. Zatrzęsie się. Nie mogę dojść skąd te trzaski. Miał ktoś taki przypadek. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz 82 trzaski strzelanie szarpnięcie Dzisiaj, 02:23
  •  

#2 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 28 maj 2016 - 19:47

mtz 82 trzaski strzelanie szarpnięcie dzieje sie to z przodu ciagnika czy z tylu?

#3 Share kowal1108

kowal1108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2016 - 19:50

Ciężko usłyszeć skąd ale raczej z tyłu.

#4 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 28 maj 2016 - 19:53

Może masz właczoną blokade jak tak miałem że sama się właczyła i też coś tak właśnie strzelało.

Edytowany przez jonkszi, 28 maj 2016 - 19:55.

#5 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 28 maj 2016 - 19:54

mtz 82 trzaski strzelanie szarpnięcie blokuja i przeskakuja przednie koła oba razem czy któreś z nich?

#6 Share kowal1108

kowal1108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2016 - 19:54

dzieje sie to z przodu ciagnika czy z tylu?

Ciężko mi to ustalić ale raczej z tyłu.

#7 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 28 maj 2016 - 19:57

mtz 82 trzaski strzelanie szarpnięcie odkrec dekielki w przedniej osi tam sa kola zebate skośne byc moze ktorys zab sie wyszczerbil i tak sie dzieje

#8 Share kowal1108

kowal1108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:05

Blokada nie jest włączona na pewno. Mam od początku odłączoną dźwignię od blokady bo nie używam. 

blokuja i przeskakuja przednie koła oba razem czy któreś z nich?

Problem jest w tym że koła się nie blokują ale te szarpnięcie wygląda jakby się blokowały...

odkrec dekielki w przedniej osi tam sa kola zebate skośne byc moze ktorys zab sie wyszczerbil i tak sie dzieje

Jutro rano to sprawdzę. A jak dołączę wałek który idzie pod ciągnikiem do napędu on cały czas się kręci to jakby nawet któraś zębatka była wyszczerbiona to już nie powinno być słychać trzasków i przerywania czy nie ma to znaczenia?

Już myślę nad tym, że mogą to może być łożyska w skrzyni? 

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:36

Odłącz cięgna od włączania przedniego napędu i upewnij się że napęd jest na 100% rozłączony np. podnosząc jedno przednie koło do góry i obracając w obu kierunkach.

KPK Kumurun Team

#10 Share kowal1108

kowal1108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:52

Odłącz cięgna od włączania przedniego napędu i upewnij się że napęd jest na 100% rozłączony np. podnosząc jedno przednie koło do góry i obracając w obu kierunkach.

Dziś ładowałem bele i traktor zostawiał normalne ślady chociaz drugi dzień leje i jest błoto jak miałem włączony zawsze napęd i skręcałem to przednie koła ryły podłoże a dzis tego nie było.
Jutro sprawdzę możliwości z napędem, tymi trybami z przodu i blokadą bo chociaz jest odłączona to może sama się włączyła tak jak pisał kolega wyżej. A jest to bardzo podobne do głosu podczas skracania z włączoną blokadą. Sprawdzę wasze możliwości i jutro napiszę czy to któraś z tych przyczyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 maj 2016 - 21:54

mtz 82 trzaski strzelanie szarpnięcie miałem podobne objawy to padła mi ta przystawka przedniego napędu po prawej stronie koło skrzyni.

#12 Share mko09ijn

mko09ijn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 maj 2016 - 09:01

Podstaw pniaczki pod wieszaki tylnego TUZ, podnies tyl ciagnika i poruszaj kolem na boki, sprawdz luz na polosi z prawej i z lewej strony. Moze lozysko sie rozsypalo i strzela. Trzeba szukac wszedzie, w tylnym moscie tez. Dzieje sie to podczas jazdy z obciazeniem, podczas hamowania silnikiem czy bez roznicy?

#13 Share kowal1108

kowal1108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 maj 2016 - 09:54

Podstaw pniaczki pod wieszaki tylnego TUZ, podnies tyl ciagnika i poruszaj kolem na boki, sprawdz luz na polosi z prawej i z lewej strony. Moze lozysko sie rozsypalo i strzela. Trzeba szukac wszedzie, w tylnym moscie tez. Dzieje sie to podczas jazdy z obciazeniem, podczas hamowania silnikiem czy bez roznicy?

Bez różnicy..

#14 Share kowal1108

kowal1108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 maj 2016 - 10:49

Witam. Sprawdzałem dziś z tym napędem. Podniosłem przód do góry na turze. Podczas kręcenia kołami prawym czy lewym to wałek napędowy się kręcił ale mogłem go zatrzymać ręką bez żadnego wysiłku. Mogłem to zrobić na włączonym przodzie na raz czy na dwa wyjętą dźwignią a także bez napędu czy to normalne? Myślę że nie bo on się kręci cały czas bez względu czy napęd jest włączony czy nie.

#15 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 maj 2016 - 22:49

Przecież rozłącza napęd w skrzyni biegów a nie w moście i w każdym ciagniku wał się napędowy kręci gdy koła przednie sie kręcą. A Z tymi trzaskami to proponuje wyjąć zbiorniki, siłownik i otworzyć kape mostu moze być masakra jak u mnie. Tryby zwolnicy potłuczone objawy identyczne  

O dodam że na szosie na 9 biegu to normalnie aż go rzucało 

Edytowany przez UrsusCzesio, 29 maj 2016 - 22:50.

Mój Wladimirec podbija świat

#16 Share kowal1108

kowal1108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 maj 2016 - 20:59

Dzięki. Pomogło. Była to blokada mimo że była rozłączona linka blokada jakoś sama się włączyła. Podczepiłem linke wyjąłem o włożyłem kilka razy dźwignię od blokady ruszyłem słychać coś było z tyłu po chwili ucichło i wszystko wróciło do normy. Ten wężyk od blokady to jest z lewej strony wychodzi tam ze skrzyni z tej przystawki? Chciałbym odłączyć bo blokada jest mi nie potrzebna i tak nigdy nie używam.

Przecież rozłącza napęd w skrzyni biegów a nie w moście i w każdym ciagniku wał się napędowy kręci gdy koła przednie sie kręcą. A Z tymi trzaskami to proponuje wyjąć zbiorniki, siłownik i otworzyć kape mostu moze być masakra jak u mnie. Tryby zwolnicy potłuczone objawy identyczne  

O dodam że na szosie na 9 biegu to normalnie aż go rzucało 

Ok to wiem że się kręci. Ale jak podniosłem i przednie koła były w górze to kręciłem kołem i ten wałek sie kręcił ale mogłem go zatrzymać ręką a drugą ręką kręciłem dalej kołem a on stał w miejscu.

#17 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 30 maj 2016 - 21:18

Jak podniosłeś obydwa koła to wtedy mogłeś go zatrzymać, bo kręciło się drugie koło. Jeśli byś podniósł tylko jedno koło i nim kręcił to wałka nie utrzymasz.

KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#18 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 30 maj 2016 - 21:19

A drugie koło to co? stało czy się kręciło jak łapałeś za wał. Według twojego opisu wnioskuję, że przystawka od napędu nie przekazuje momentu na przedni most.

#19 Share kowal1108

kowal1108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 20:38

Ok. Wszystko się zgadza. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share vortigon

vortigon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 14:52

siemak ja mam pytanie bo niedawno kopiłem mtz 82 i sprzedawca mi mówił ze można polówki włączać zmieniać podczas jady a jak ja tak robię to chrupie skrzynia to mozna je zmieniać czy nie?? bo nie che popsuć skrzyni 

Dodaj odpowiedź