Skocz do zawartości

Zdjęcie

opryskiwacz biardzki i ursus c330m

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DawidKrejczy

DawidKrejczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 maj 2016 - 14:55

Witam mam opryskiwacz Biardzki o pojemności beczki 400l, rozpiętości lanc 12m i wydajności pompy 120l/min współpracuje on przeważnie z ciągnikiem Ursus c 330m. Moje pytanie brzmi czy można ustawić opryskiwacz żebym pryskał 200 l na hektar jeżeli tak to jak to zrobić jakie ciśnienie robocze ustawić itp. dodam że mam 3 rodzaje końcówek ale pryskam tylko na niebieskich. na tą chwile mam go ustawionego na 3,8 bara ciśnienia roboczego na 4 biegu przy 1500 obr/min silnika takimi obrotami pryskam wychodzi mi 300 l/h    z góry dziękuje i pozdrawiam.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opryskiwacz biardzki i ursus c330m Dzisiaj, 12:09
  •  

#2 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 28 maj 2016 - 15:03

Kolega był na szkoleniu chemizacyjnym? Trzeba zmniejszyć ciśnienie robocze zgodnie do takiego, żeby wydatek dyszy był odpowiednio mały. Tabele z wydatkiem dysz w zależności od ciśnienia roboczego są na stronach producentów tychże dysz.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#3 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 maj 2016 - 15:33

opryskiwacz biardzki i ursus c330m kolega zadał konkretne pytanie zamiast pouczyć wystarczy odpowiedzieć , Mając 1610 obrotów na czwartym biegu jedziesz 5 km na godzinę przy niebieskich rozpylacz ach musisz mieć cisnienie 1.5 atmosfery

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 maj 2016 - 15:53

Weźmiesz odpowiedzialność za to co napisałeś jak wyjdzie mu inna wartość i zniszczy uprawę? Poza tym @a1fe26c2 ma rację. Takim pytaniem tylko się skompromitował i wyszło jakim jest rolnikiem.

#5 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 28 maj 2016 - 16:03

Wyszło, nie wyszło - chciałem kolegę zachęcić do poszukiwań. Ja takie dane znalazłem i skorzystałem z nich. Przepisy nakazują prowadzić dość szczegółową dokumentację dotyczącą oprysków. W razie kontroli może być nieprzyjemnie, jeśli kolega nie wykaże w jaki sposób ustalił, że ma jeździć iV biegiem z obrotami 1610/min i ciśnieniem roboczym 1.5 atm.

Jeśli chodzi o dysze, to na kursie informowano, że mimo jednakowego koloru (oznaczającego zazwyczaj wielkość kropli), jednakowego kąta strumienia, może się zdarzyć, że dysze różnych producentów mają różną wydajność i tę trzeba sprawdzać w katalogach lub naczyniami pomiarowymi.

Edytowany przez a1fe26c2, 28 maj 2016 - 16:05.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#6 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 28 maj 2016 - 19:06

Pytanie jak ustawić i utrzymać 1610 obrotów w Ursusie :D
@ogrodnikm zaskoczę Cię, ten sam opryskiwacz i ciągnik co u założyciela tematu i 1,5 bara przy 1800obr/min dawało 200l/ha. Skąd wiesz jaką jego ciągnik ma prędkość, skoro nie znasz nawet rozmiaru kół, o wyższym przełożeniu w M-kach nie wspomnę.

#7 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 maj 2016 - 23:45

opryskiwacz biardzki i ursus c330m Podałem wartości z tabel , zawsze może wyskoczyć jakiś zajączek a to linka od zegara bądź zegar poślizg itp,i tu niestety potrzebne jest sprawdzenie i ewentualnie korekta tak jak przy próbie kręconej w siewniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Adam94

Adam94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 maj 2016 - 21:00

Najlepiej niech zrobi kalibracje opryskiwacza i będzie wszystko wiedział. Co do prędkości to u mnie c330m na IV biegu, 1600 obrotów jedzie 5.8 km/h (z opryskiwaczem do połowy pełnym).

Edytowany przez Adam94, 30 maj 2016 - 13:15.

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 30 maj 2016 - 07:21

Przecież on nie ma bladego pojęcia co to jest kalibracja. Jakby wiedział to by nie zakładał tematu.

#10 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 30 maj 2016 - 07:37

bez szkolenia nie powinno się opryskiwacza dotykać i tyle, żadne uniwersalne ustawienia nie istnieją i warto się tego raz na zawsze nauczyć.

#11 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 30 maj 2016 - 08:53

Oto przykładowy opis kalibracji opryskiwacza. Trochę rozbawiła mnie konieczność sprawdzania rozstawu dysz po czteromiesięcznej przerwie w eksploatacji urządzenia. Dysze mają skłonność do przemieszczania się na belce? :)

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 30 maj 2016 - 09:16

Takie coś robię odkąd mam komputer, czyli od ponad 20 lat. Mam zrobiony do tego odpowiedni arkusz w excelu, wpisuję tylko wydatek jednostkowy przy danym ciśnieniu, a resztę robi za mnie arkusz. I mam od razu podane wydatki na hektar przy danych obrotach silnika. A swoją drogą przy kontroli PIORiN nikt mnie nigdy nie pytał o tabele kalibracji, a kontrole mam trzy razy w roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 31 maj 2016 - 12:59

sprawdzanie rozstawu dysz ma za zadanie sprawdzić, czy np. rurka kwasówka nie przesunęła się w uchwytach co zmieniło by rozstaw dyszy na zawiasach belki, poza tym są jeszcze opryskiwacze z głowicami na wężach, tu także rozstaw może się zmienić z czasem. 

Dodaj odpowiedź