Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomidor (grzyb zaraza jak zwalczyc)

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share AgroKolo

AgroKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 maj 2016 - 13:17

Witam. Ostatnio mam problem y pomidorami i mysle ze zatakowal je grzyb.Dodam ze wczoraj byly pryskane od grzba. Jak to zwalczyc i co z tym zrobic

Załączone miniaturki

• P6070106.JPG
  • P6070104.JPG
  • P6070107.JPG
  • P6070102.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomidor (grzyb zaraza jak zwalczyc) Dzisiaj, 17:31
  •  

#2 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 maj 2016 - 16:07

pomidor (grzyb zaraza jak zwalczyc) po posadzeniu pryskaj Ridomilem, później Miedzian, Amistar, Antracol, topsin. I pomidory zdrowe. Ridomil daj od razu po przyjęciu się pomidora w gruncie. te plamki to spalenie od słońca moim zdaniem.

#3 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisany 28 maj 2016 - 16:09

Prsykałeś miedzianem, ale trochę za późno. Miedzian działa powierzchniowo - zabezpiecza roślinę przed porażeniem. Do leczenia potrzebne są preparaty działające systemicznie (ja używałem Mankozeb).

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share picia20

picia20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 29 maj 2016 - 09:57

ja bym zaczął od tego czy była tam robiona alaniza gleby bo to nie jest wina żadnego grzyba tylko faktycznie te białe liście jeżeli tkanka liścia jest uszkodzona od wierzchu a nie od spodu do zasługa słonca!! Cieniujesz coś folie w takie upały?? Co tam było dawane rok temu i w tym roku do gleby?? stosowane były jakieś cherbicydy?? Przedostatnie zdjecie wsakzuje na bardzo duży niedobór magnezu.. Ale ogolnie po zdjeciach widac że jakiegoś ładnego wigoru te rośliny nie posiadają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share PatrycjaNosek-Agacka

PatrycjaNosek-Agacka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 14:20

pomidor (grzyb zaraza jak zwalczyc) Witam. Szukam pomocy w identyfikacji tego, co przytrafilo się pomidorom w szklarni Teściowej. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś z Was spotkał się z czyms takim.

Witam. Szukam pomocy w identyfikacji tego, co przytrafilo się pomidorom w szklarni Teściowej. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś z Was spotkał się z czyms takim.