debrzyna

Numer stada pastwiska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
debrzyna    2031

Wypędziłem bydło /mamki na ocieleniu/ na pastwisko oddalone od aktualnego nr stada o 2 km, na którym przebywać będzie do listopada. Mam zgłosić do agencji i wyrobić następny numer stada dla pastwiska ? Jak to u Was wygląda U mnie w agencji zrobili wielkie oczy ,że niby jak to " bydło na pastwisku dzień i noc " Zalecili / chyba profilaktycznie/ nadanie następnego nr stada i przemieszczenie do niego bydła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alusia    0

a w życiu numer stada ci nie potrzebny drugi sory nie wiem czemu ci to zasugerowano ale co kraj to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

A to pastwisko to niby na innym nr producenta do dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Pastwisko mieści sie na na działkach kilkunastu właścicieli a niektórzy z nich biorą dopłaty do tych działek /ja nie/  Uzgodniłem z nimi ze działki ogrodze i bede tam wypasał bydło . Obok  mam 10 ha swoich łąk do których ja biore dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj sobie spokój :)

Mamy podobną sytuację do Ciebie, rzekłabym niemalże identyczną. Nie ma problemu z ich strony. Nie wpędzaj się w jeszcze większą biurokrację ;) Przecież jesteś jednym producentem i jedną siedzibą stada, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Tak własnie zrobie Dam sobie spokój. A swoja droga ciekaw jestem odpowiedzi z ich strony .Zostawiłem im nr, tel. bo żaden w powiatowym nie znał odpowiedzi więc będą pewno dowiadywać się wyżej ,pewno po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

człowieku zmyśliłeś jakiś problem aby założyć  bzdurny temat 

siedziba stada to nie nr pastwiska  ;)

 
tu trzeba mieć dwa gospodarstwa pod różnymi adresami  w których przetrzymujesz bydło a nie samo pole oddalone o kilka kilometrów 
mało tego nr. jest praktycznie taki sam bo zmienia się tylko ostatnia liczba np. 0001 lub 0002 itp . 
 
W przypadku, kiedy gospodarstwo posiada wi´cej ni˝ jeden adres, pod którym utrzymuje
zwierz´ta posiadacz zobowiàzany jest do rejestracji wszystkich tych siedzib stad.
Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  no i o czym tam mowa ? o obowiązku prowadzeniu ewidencji a nie o zakładaniu  nowego nr stada 

   


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

A jak wysłałem byka do roboty na 2 miesiące do znajomego to co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204
Napisano (edytowany)

Piotr powinieneś zrobić przemieszczenie tego byka.Zakreślając rubrykę  INNE. A z tym nr stada to u mnie na kontroli przyje.....ali się że musi być założony drugi nr siedziby dla obory wynajętej od sąsiadki przez drogę . W dodatku rejestrując stado podajesz na jakiej działce ono się dokładnie znajduje. nr działki.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

kolego albo trafiłeś w agencji na idiote albo ktoś z Ciebie zażartował a Ty podłapałeś i mają polewke.

 

nie ma czegoś takiego jak nr pastwiska!!!! wyobraź sobie co by sie działo w agencjach z tymi numerami ,bo nie każdy jest w tak dogonej sytuacji jak Ty ze pasie bydło przez pół roku w jednym miejscu. A co by było jak ktoś ma porozrzucane pastwiska jak gnój po polu i gania owe bydło np. co 1msc itp. itd. ?

Daj luz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Co miesiąc to jeszcze pół biedy jest przecież rubryka przemieszczenie na targ i jak wozisz go co kilka dni bo nikt nie kupi to według prawa musisz zgłaszać przemieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Jak to ludzie sobie życie komplikują trzeba kolego czytać ze zrozumieniem .a potem dziw ze polska zawsze wychodzi przed szereg bo taki jeden się znajdzie ze cos się mu wydaje i leci do urzedasow a potem się dziwić ze kontrole i sankcje .Jak nie do końca rozumujesz to siec cicho i wypasaj te barany.....
Jak to ludzie sobie życie komplikują trzeba kolego czytać ze zrozumieniem .a potem dziw ze polska zawsze wychodzi przed szereg bo taki jeden się znajdzie ze cos się mu wydaje i leci do urzedasow a potem się dziwić ze kontrole i sankcje .Jak nie do końca rozumujesz to siec cicho i wypasaj te barany.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Wiec urzędnicy sprawę wyjaśnili na wyższym szczeblu Powiatowi kazali zgłosić pastwisko jako następne stado a województwo uchyliło to i stwierdziło że skoro pastwisko jest w tej samej miejscowości to nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Witam.

posiadam trzoda chlewną w 2 miejscach(moje gospodarstwo i drugie  dzierzawione od znajomego).

Mam tylko jedną siedzibę stada zarejestrowana w ARIMR z końcówka numeru 001. Drugiej siedziby stada numeru nie posiasam(brak numeru siedziby znajomego- trzoda wpisana jest pod numerem 001.

Czy w przypadku kontroli z weterynarii mogę mieć ż tym problem-doczepią się do tego? 

Dodam że trzode przewoze raz z miejsca na miejsce a więc w przypadku rejestracji drugiej siedziby stada będę miał pełno papierowej roboty(ciągle przemieszczenia) 

Dodam tylko że dzierżawa budynków jest tylko na jakiś czas(rok-dwa). Co zrobić w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zarejestruj drugą siedzibę bo Ci zutylizują  świnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Staszek131415 Też racja. A powiedz mi kolego, może być tak że wszystkie sztuki posiadanej trzody będą z numerem 001 nawet pod tym zarejestrowanym drugim numerem 002? Czy pod 002 moga przebywac sztuki z 001 bez przemieszczenia? Bo to znów dużo papierologi robić przemieszczenia ż siedziby do siedziby.

Edytowano przez przemo2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2
3 godziny temu, robert1226 napisał:

Zgłoś  do burdelu inny adres na ten sam numer .

Tylko że część trzody mam w jednym miejscu a część w drugim więc raczej bez dodania siedziby się nie obędzie. Pytanie tylko czy trzoda z numerem 001 może cały czas przebywać w siedzibie 002 bez przemieszczenia i przekolczykowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

U nas we wsi mają w kilku miejscach chlewnnie i numer mają jeden .

już nie długo

kolega tak trzymał kontrola i co??dooopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

już nie długo

kolega tak trzymał kontrola i co??dooopa

I co ? Jaki dalszy los?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj