Polecane posty

MarekHesse    0

Witam, mam taki problem. Jak wymienić trzymak noża w Kosiarce Czeskiej Ztr 165? Jest to starsza wersja kosiarki w ktorej nie ma 4 śrub, są tylko 3 śruby ampulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W czym dokładnie tkwi problem?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Witam Nie mogę sobie poradzić z wyjęciem głównego wałka w skrzyni w czeskiej kosiarce odbezpieczyłem z przodu tzn. tu gdzie jest tryb napędzający z koła pasowego ale wałek nie chce iśc do tyłu jak go wyjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubapatoka    1

Witam! Mam problem, nie wiem jak wyciągnąć bęben w kosiarce czeskiej ztr 165. Chodzi o to że noże wyrobiły bęben i chciałbym go obrócić na szpilkach. 

Jak to zrobić? Czy może już ktoś stosował takie praktyki?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

mam zle wieści ,aby wyjąć bęben trzeba rozebrać calą gorę ,tj, przekładnie  ,Beben schodzi z wałem pionowym w dół po jego wyjęciu dopiero dostaniesz sie do śrub mocujących łapy na talerzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

taaa tylko ze nakretki od trzymaków nie są pospawane na stałe i kolega juz o tym wie bo sie obracają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Trochę czasu upłynęło od ostatniego posta w tym temacie, ale nie rozumiem po co rozbierać "górę", by przekręcić sam bęben na otworach ?? Było więcej wersji tych kosiarek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

bęben jest na stałe z talerzem górnym ,a śruby od trzymaków,są wewnątrz bębna,ich zamiana jest niemożliwa bez demontażu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Widocznie była jakaś inna wersja tych maszyn, bo w mojej dzisiaj zdjąłem talerz ślizgowy, odkręciłem 6 nakrętek od śrub mocujących trzymaki nożowe wraz z bębnem do piasty i bęben został mi w rękach... 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

i tak powinno byc  ,polska rozbierzesz w mak nie ruszając góry

moze ta twoja była zmodyfikowana przez kogoś lub  byla poprawiona  u producenta ,

ja ze swoja walczyłem,sasiasda  naprawiałem i  jedna na handel była ,wszystkie miały śruby na przelot  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Nigdy nie spotkałem kosiarki ztr 165 gdzie do przełożenia bębna trzeba było rozebrać górę. Bęben przekłada się odkręcając trzymaki noży.

4 godziny temu, marian_machler napisał:

Mam rozebraną górę, wszystko wyjęte. Co dalej robić, żeby wyjąć wał napędowy bębna ?

Wyjąć zawleczkę,odkręcić nakrętkę i wybić wał przez drewno,albo zwalić bęben i zaprzeć dwa lewarki,piastą bębna-skrzynka 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Udało się zbić przez twardy drewniany klocek. W cholerę roboty, tylko po to żeby wymienić uszczelniacze 😏 Korzystając z okazji wymieni się jeszcze te górne pokrywy bębna, bo pognita blacha już... Odnośnie przestawienia bębna na otworach, to może wcześniejsze ztr-ki zamiast śrub z frezem wciskanych "na ciasno" do piasty, miały zwykłe śruby z łbem sześciokąnym.. ? wtedy mógłby rzeczywiście wystąpić problem obracania całej śruby w piaście, podczas próby odkręcenia nakrętek od strony trzymaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Do skrzynki włóż masę plastyczną-smar z olejem 7kg.W wymiana co 250ha.

Starszy typ ma śruby sześciokątne,nie obracają się bo piasta ma do okoła rant blokujący

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

taa to weź to odkręć jak masz nieruszane przez lata  leb sie okręci tym bardziej ze nie jest na styk ,

moze i jest tak jak piszesz ale ja miałem pecha na trzech ustrojstwach nerwy bym stracil  ,chcesz odkręcić a tu sie obraca

Marian a frezy na wałkach i zębatkach mocno wybite ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
Dnia 18.02.2019 o 19:32, Tomasz78 napisał:

taa to weź to odkręć jak masz nieruszane przez lata  leb sie okręci tym bardziej ze nie jest na styk ,

moze i jest tak jak piszesz ale ja miałem pecha na trzech ustrojstwach nerwy bym stracil  ,chcesz odkręcić a tu sie obraca

Marian a frezy na wałkach i zębatkach mocno wybite ?

Trzeba było rozciąć nakrętki:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

i co to da? tak zrobiłem w jednej i , tnąc nacinasz lekko gwint śruby i przy dokręcaniu sytuacja odwrotna  ,a robiąc sasiadowi lipy nie odstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Tomasz78 napisał:

taa to weź to odkręć jak masz nieruszane przez lata  leb sie okręci tym bardziej ze nie jest na styk ,

moze i jest tak jak piszesz ale ja miałem pecha na trzech ustrojstwach nerwy bym stracil  ,chcesz odkręcić a tu sie obraca

Marian a frezy na wałkach i zębatkach mocno wybite ?

Zębatki ,wałki, łożyska, jak nowe 😉 Dziś już takich nie ma 😋 Zrobię fotki, to wstawię. Teraz kosiarka kosi rocznie już tylko ok. 3ha, więc nic nie będzie wymieniane (poza symeringami na wałkach napędowych i górnymi osłonami bębnów, bo korozja swoje zrobiła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
22 godziny temu, Tomasz78 napisał:

i co to da? tak zrobiłem w jednej i , tnąc nacinasz lekko gwint śruby i przy dokręcaniu sytuacja odwrotna  ,a robiąc sasiadowi lipy nie odstawie

Da napewno,przed końcem tniesz przecinkiem i nakrętkę luzuje,a przed składaniem dał byś spawu między rant i śrubę

22 godziny temu, marian_machler napisał:

Zębatki ,wałki, łożyska, jak nowe 😉 Dziś już takich nie ma 😋 Zrobię fotki, to wstawię. Teraz kosiarka kosi rocznie już tylko ok. 3ha, więc nic nie będzie wymieniane (poza symeringami na wałkach napędowych i górnymi osłonami bębnów, bo korozja swoje zrobiła).

Symeringów nie będziesz wymieniał często jeżeli o rury napędu nie wlejesz oleju,fabrycznie wkłada się masę plastyczną ok 0,7l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj