Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255, ursus 3512 wyjścia hydrauliczne, obieg, poziomowanie belki opryskiwacza

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 maj 2016 - 12:44

Witam,

jak w mf 255 ustawic hydraulikę żeby podłaczyć poziomowanie belki pod jedna dzwignie ? Na belce mam silownik dwu stronnego dzialania i jak to podłaczyć pod jedną dzwignie np dzwignia do przodu belka pochyla sie w prawo, dzwignia do tyłu belka pochyla sie w lewo. Próbowałem różnych ustawien z wkrecaniem dych dwóch przy siedzeniu i lipa. Belka gora doł chodzi bo olej wypycha silownik  a pozniej grawitacyjne opada. Natomiast to poziomownie chodzi tylko w jedna strone pozniej blokuje takjakby nie mial gdzie sie podzieć olej. nie ma wolnego obiegu czy cos?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255, ursus 3512 wyjścia hydrauliczne, obieg, poziomowanie belki opryskiwacza Dzisiaj, 18:20
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 26 maj 2016 - 12:53

MF 255, ursus 3512 wyjścia hydrauliczne, obieg, poziomowanie belki opryskiwacza wkręć pokrętło do oporu i musi działać... do których złącz podpinasz to poziomowanie?

#3 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 maj 2016 - 14:13

Mam cztery wyjscia z tyłu różne opcje były juz nie wiem gdzie teraz jest podpiete. Chodzi mi o to ze silownik (jednostronny) podnoszenia belki dobrze dziala podnosi olejem i sam opada cos jak wywrot przyczepy -wpiety tylko jeden wtyk w gniazdo. A to poziomowanie nie. Jest siłownik dwu stronnego działania(dwa wtyki w gniazdach) dzwignia daje w dwie strony ale olej nie ma gdzie sie podziec. Wg mnie powinno byc tak ze jak mam wpieta pare w 1 i 2 to w momecie gdy daje dzwignia do przodu uruchamia się 1 i daje olej , jak wezme w drugą strone dzwignia olej powiniem isc z 2-jki a w jedynce powiniem sie zrobic spływ zeby olej mogł wrócic do skrzyni. Ktoś mnie rozumie heh?

#4 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 26 maj 2016 - 14:29

MF 255, ursus 3512 wyjścia hydrauliczne, obieg, poziomowanie belki opryskiwacza Tak lukbold pisze, byc moze to pokrętlo na zaworze sterującym masz wykręcone.. Spróbuj wkręcić je do oporu, bo powinno byc wkręcone do konca podczas uzywania siłowników dwustronnego dzialania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255, ursus 3512 wyjścia hydrauliczne, obieg, poziomowanie belki opryskiwacza Dzisiaj, 18:20
  •  

#5 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 maj 2016 - 16:38

te dwa pokretła mam wkrecone przy siedzieniu z lewej. Z reszta próbowałem wszystkich opcji z tymi porketłami i ze zmienianiem gniazd. wg mnie nie ma obiegu tego gdym mam podlaczone pod 1 i 2 wyjscie daje cisnienie 1i 2 ale nie ma powrotu. Jak daje 1 do 2 powinien wracać, przepływac olej do skrzyni . a tak nie jest. otwiera sie tylko w jednej wtyce jak wezme dzwignia do przodu ciagnika do daje olej , jak do tyłu ciagnika to jest wolny spływ i belka opada powoli jak np przyczepa wywrot. mi chodzi o to zeby jakos tak zrobic zeby belka chodziła prawo lewo za sprawą siłownika ktory dziala w dwie strony (popycha i wciaga) a nie tylko popycha a opada pod własnym ciezarem

#6 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 27 maj 2016 - 07:43

Z pokretłem nie kombinuj bo musi być wkręcone i tyle.... wszedzie działa to tak samo jesli chcesz sterowac dwustronnie. Ale podejrzewam że nie masz go wkręconego jak należy.. brud go blokuje a to jest istotne żeby było absilutnie do końća wkręcone bo nie słyszałem aby komus ten roździelacz się zepsuł. A może ktoś węże od szybkozłączy źle podłączył? czy gniazda 1i2 napewno są do jednej sekcji rozdzielacza podpięte?

Czy traktor przygasa gdy podajesz olej na wyj 1 lub 2? jeśli tak to rozdzielacz sprawny a winy szukaj w szybkozłaczach bo siłownik też się raczej zepsuc nie może

Edytowany przez lukbold, 27 maj 2016 - 07:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 maj 2016 - 11:59

Z pokretłem nie kombinuj bo musi być wkręcone i tyle.... wszedzie działa to tak samo jesli chcesz sterowac dwustronnie. Ale podejrzewam że nie masz go wkręconego jak należy.. brud go blokuje a to jest istotne żeby było absilutnie do końća wkręcone bo nie słyszałem aby komus ten roździelacz się zepsuł. A może ktoś węże od szybkozłączy źle podłączył? czy gniazda 1i2 napewno są do jednej sekcji rozdzielacza podpięte?
Czy traktor przygasa gdy podajesz olej na wyj 1 lub 2? jeśli tak to rozdzielacz sprawny a winy szukaj w szybkozłaczach bo siłownik też się raczej zepsuc nie może

Dzięki temat ogarnięty działa poprawnie