Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 4230 zakup

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 21 czerwiec 2017 - 22:07

Case 4230 zakup

Ten ciągnik pracował z ładowaczem, dlatego trzeba sprawdzić : - stan wału napędowego przedniego mostu na łaczeniu z przednią mufą, zużycie tulei głównych przedniego mostu (max 1-2 mm luzu) , stan łożysk zwrotnicy , wycieki z przedniego mostu. Sprawdzić łatwośc przełączania biegów - włączanie biegu do przodu i do tyłu  pod górę. Przy jeździe pod górę działanie półbiegów ( czy nie ma poślizgu na wysokich biegach). W  mojej ocenie widac ,że ciągnik swoje wypracował, dodatkowo nalezy doliczyć koszt kompletu nowych opon a wówczas przekroczy cena 55 tysięcy . Z założenia jezeli ktoś sprzedaje ciagnik to przeważnie coś mu dolega.W takich pieniądzach mozna kupić na pewno w lepszym stanie z klimą , siedzeniem pneumatycznym a jezeli bedzie z Niemiec to z pneumatyką.Moim zdaniem w tych ciągnikach jest za mało przełożeń.Temat obszerny co sprawdzać , najlepiej mieć kogoś kto ma porównanie ( taki uzytkuje).

Tu dla porównania następca ale w wesji Cabrio

https://www.olx.pl/o...html#81af131cb0

Ten droższy o ponad o 10 tys. opony dobre, silnik Perkins ( oszczędniejszy ) , ale "laleczka"

https://www.olx.pl/o...html#81af131cb0

Edytowany przez andrzej78, 21 czerwiec 2017 - 22:22.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
CASE IH JX 80 2012 rok 970 mtg! Jak NOWY! Stan IDEALNY! New Holland TD

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • 99500.00 PLN
  • 26 paź 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 4230 zakup Dzisiaj, 22:35
  •  

#22 Share Folenka

Folenka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:muzyka, grafika, siatkówka, psy

Napisany 24 czerwiec 2017 - 18:56

Case 4230 zakup

Ciągnik obejrzany, poniżej lista mankamentów, które udało mi się zapamiętać:

-nie działa lewy hamulec, a co za tym idzie, nie ma lewego stopa

-nie odpala ze stacyjki, tylko ze startera

-brak jednego z przednich świateł

-brak prawego kierunku

-brak części prawej szyby w drzwiach

-widać ślady oleju przy rozdzielaczu i filtrach

-chyba była jakaś przygoda przodem

-do wymiany wszystkie opony, tylnych nie ma wcale, z przodu są "na chwilę"

-nie działa hamulec ręczny

-podobno bierze trochę olej

Cena na tą chwilę 47 tyś.

Edytowany przez Folenka, 24 czerwiec 2017 - 20:46.

#23 Share RometOgar200

RometOgar200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 19:45

Case 4230 zakup

Ja bym odradzał trochę oleju bierze  silnik do zrobienia pewnie pierścionki itp. hamulce to serwisy Case nie dają często rady temu ,a elektryka to kolejny problem ciężkooo ją ogarnąć jak ktoś nie siedzi w tym na co dzień. U mn w gospodarstwie 3 lata temu za 45 tyś z turem był zakupiony i z przodu nówki opony ,a tylne w tym roku zmienione, ale też lewy hamulec nie działał i trzeba było wszystko zmienić od pompki po rurkę tarczę i ten jakby rozdzielacz co idzie na hamulce do przyczepy wyszło wszystko prawie 3 tyś złotych. Także myślę ,ze to nie jest jakaś okazja i bym Ci odradzał.

#24 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 25 czerwiec 2017 - 20:37

Case 4230 zakup

Jakie masz problemy z elektryką skoro to jest prosty ciągnik.... Jeśli nie zapala z kluczyka to stacyjka lub przekaźnik jest do wymiany od biedy można na szybko zrobić na przycisk od c360.. Nie każdy Case ma wyjście na hamulce hydrauliczne przyczep... Osobiście unikałbym ciągników z ładowaczem

#25 Share RometOgar200

RometOgar200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 07:52

Case 4230 zakup

jaco512 chyba nie wiesz o czym Ty mówisz z całym szacunkiem, ale są różne przekaźniki ,które są trudno dostępne i często trzeba przerabiać je na inny model ,kable idą w słupkach kabiny pod pulpitem ,gdzie jest mnóstwo cięgien ,które często je przecierają ,a dostępu do nich nie ma żadnego. Jeżeli myślisz ,że jest to coś podobnego do Ursusa C360 to się grubo mylisz. Tam kable co idą pod pulpitem to jest nic w porównaniu do Case. Jeżeli mi nie wierzysz to zapraszam do mn to się przekonasz, że mam rację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 26 czerwiec 2017 - 20:45

Case 4230 zakup

Oczywiście jesteś mistrzem napraw elektryki i hydrauliki w Case'ach, a ja nie mam żadnego pojęcia... Tylko jak piszesz "Elektryka również bardzo ciężka  czujniki mega drogie dziwne przekaźniki i też niektóre ponad stówę za 1"- to ani razu nie podałeś numeru z katalogu, konkretnej ceny, czy sklepu gdzie kupiłeś, taki z ciebie mechanik.. @andrzej 78 ma sporą wiedzę i warto jego posłuchać, twoja chyba skończyła się na Ogarze...

Edytowany przez jaco512, 26 czerwiec 2017 - 20:48.

#27 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 21:44

Case 4230 zakup

Jezeli wchodzimy w szczegóły to jedyny przekaźnik jaki mógł być trudno dostępny  ,do case serii 42-- i serii 51 to przekaźnik bistabilny swiateł drogowych i mijania. Obecnie można go nabyć z łatwością za 50zł. 

#28 Share RometOgar200

RometOgar200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 15:39

Case 4230 zakup

jaco  512 przepraszam bardzo ,ale czy ja coś napisałem ze jestem w tym mistrzem raczej nie, a andrzej78 ten przekaźnik od świateł drogowych mógłbyś powiedzieć gdzie go można zakupić za 50 zł?, bo obecnie przerobiłem to pod inny ,bo ja go nie mogłem dostać w sklepie ,a w internecie za ponad 200 zł tylko znalazłem.

#29 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 20:41

Case 4230 zakup

Kilka lat temu zapłaciłem na aukcji ponad 40 zł + przesyłka a obecnie tu jest najtaniej:

https://sklep.mizar....r1-p-14510.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share RometOgar200

RometOgar200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 13:10

Case 4230 zakup

andrzej78  Miałeś rację z tym przekaźnikiem ,ale wybacz mi jak ja szukałem w zeszłym roku to za mniej niż 200 zł  nie znalazłem.

Dodaj odpowiedź