Gość MarcinWiniarski

Oborę na głębokiej ściółce, przeróbka na magazyn.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość MarcinWiniarski   
Gość MarcinWiniarski

Witam, mam pewien dylemat, chciałbym przerobić oborę na głębokiej ściółce czy jak to się pisze na magazyn na koncentraty, jakiś mały warsztacik lub coś podobnego będzie tego ze 25/30 mkw. na oko powierzchni ale jest jeden problem a mianowicie od dna obory do wejścia jest jakiś metr głębokości, co prawda w kilku miejscach jest ona utwardzona ażeby lepiej wyciągać gnojowicę (bodajże podkłady kolejowe ) ale to i tak jest jeszcze głębokie. W ten sposób zradza się pytanko czy opłaca się wylewać beton aby wyrównać poziom obory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wyrównaj tym, co jest tańsze i do czego masz łatwy dostęp lub transport, najlepiej we własnym zakresie lub ktoś, kto odda ziemię za darmo. Proponuję ziemię lub żwir.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To raczej sam musisz sobie na to odpowiedzieć . Zależy czego oczekujesz i jak Ci będzie wygodnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinWiniarski   
Gość MarcinWiniarski

Chciałbym pójść po najmniejszej linii oporu, myślę że podniesienie podłoża ziemią piaskiem i rozwalcowanie tego na skałę a na koniec zalanie betonem i tyle, nie znam się zbyt na budowlance a chciałbym to zrobić w miarę szybko i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sposób który podałeś jest ok . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Najlepiej popatrz w okolicy za gruzem - jest dość dużo ogłoszeń za darmo - dochodzi tylko koszt transportu i ewentualny załadunek, wywalasz to, ubijasz i na wierzch warstwa cementu i jest ok. Jak nie masz to może być sama ziemia, ja garaż tak zalewałem - sam piasek ubity, na wiech warstwa cementu i już ładnych pare lat się trzyma - jeżdze po tym ciągnikiem czy przyczepą po kilka ton i trzyma się świetnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinWiniarski   
Gość MarcinWiniarski

Dzięki panowie, temat do zamknięcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinWiniarski   
Gość MarcinWiniarski

A jest jeszcze taka sprawa odbiegająca od głównego tematu, u mnie w stodole belki podtrzymujące strop są na ukos a jak kiedyś przejmę gosp. ojca to chciałbym je wyprostować bez naruszania konstrukcji stropu, są wśród nas agrofotomaniaków jacyś eksperci od budownictwa i potrafili by mi objaśnić czy tak się da ?
tzn. wymienić te ukośne a wstawić pionowe belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GranoDorato    21

Ekspertem to nie jestem, ale pokaż może na zdjęciu o co chodzi z tymi belkami i dlaczego Ci przeszkadza, że są ukośne. Zrobić to można prawie wszystko tylko kwestia ceny.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinWiniarski   
Gość MarcinWiniarski

Tzn jest tak że belki podtrzymujące więźbę dachową mają taką jakby swoją podporę a chciałbym właśnie je skrócić bo chciałbym przerobić stodołę za jakiś czas na garaż i zbudować silosy na zboże żeby w jednym miejscu wszystko trzymać i nie jeździć po całym podwórku i składować po różnych miejscach a tak to wszystko w jednym miejscu i wygodniej jest przynajmniej :D
/|\ mniej więcej tak jak te kreski wyglądają te ukośne belki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GranoDorato    21

Od 20 min pisze odpowiedź i co chwila kasuję bo to bez sensu taka rozmowa   ślepego z głuchym.   :)  Wstaw zdjęcie albo narysuj schemat w paincie bo raz jest strop, potem mowa o dachu. Domyślam się o co chodzi ale mając zdjęcie albo szkic będzie łatwiej gadać.

 

Pzdr

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj