Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dronningborg D3000 - jak odpowietrzyć?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 22 maj 2016 - 17:51

Temat niby prosty ale jednak nie bardzo - było mało paliwa w baku i kombajn zgasł i sie zapowietrzył, jak to odpowietrzyć? Próbowałem najpierw pompka ale ten cyngielek luźno i lekko chodził, wcale nie pracowała, kupiłem i zamontowałem nową pompkę i tez to samo, nie chce zassać, wczoraj całutki dzień próbowaliśmy we dwóch odpowietrzyć i bez rezultatu, jeszcze dodatkowo powymienialiśmy prócz pompki filtr paliwa jeden i drugi. Już różne sposoby były próbowane i odpowietrzane po kolei filtry i przewód od zbiornika i próbowane z bańki umieszczonej na górze, w końcu też odkreciliśmy zaworek zwrotny bo ciężko przez niego paliwo przechodziło i też nic, no jakby ktoś urzekł, pompka jak była wyjęta dawała jak trzeba a po zamontowaniu nic sie nie dzieje. Ma ktoś na to jakiś patent? bo pomysły sie skończyły. Kolejne pytanie to czy ktoś rozbierał ślimak w hederze ten z palcami? brakowało 3ech palców na nim chciałem wymienić, odkręciłem klapke a w środku widok żąłosny, cały ślimak trzeba remontować, uchyty na pace tak wytarte że w każdą strone sie wyginają a otwory może dwa razy takie jak powinny być, wałek po którym się kręca też wytarty, zero tulejek pomiędzy nimi, nie mam pojecia jak to w ogóle chodziło u poprzedniego właściciela:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dronningborg D3000 - jak odpowietrzyć? Dzisiaj, 01:45
  •  

#2 Share pawe5

pawe5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 maj 2016 - 18:17

Dronningborg D3000 - jak odpowietrzyć? domyślam się że masz silnik perkinsa, spróbuj lekko obracać kołem pasowym silnika i dopiero pompować

#3 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 22 maj 2016 - 18:35

Nie sprecyzowałem we wstępie silnik to valmet 3 cylindrowy

#4 Share pawe5

pawe5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 maj 2016 - 19:11

Dronningborg D3000 - jak odpowietrzyć? jaką masz pompę paliwową taką jak w perkinsie czy tłoczkową i czy pompka ręczna jest przykręcona do bloku silnika czy do pompy wysokiego ciśnienia

#5 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 maj 2016 - 20:31

Dronningborg D3000 - jak odpowietrzyć? Ostatnio ze 2 godziny męczyłem się z odpowietdzeniem widlaka, na silniku perkinsa, okazało się ze zaciągnął syfa na wężu w baku. Trochę powietrza w wężyk i zaczęło ciągnąć ropę.

#6 Share danielh33

danielh33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 21:14

Dronningborg D3000 - jak odpowietrzyć? witam ma ktoś może instrukcje obsługi do dronningborg d3000 - d3000s bo nie moge nigdzie znależć

#7 Share roman123456

roman123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 15:30

W jaki sposób reguluje sie obroty młocarni w D3000 bo ostatnio ogladałem takiego sprzęta ale w kabinie kierowcy nie znalazłem takiej regulacji.

Czyżby robiło się to bezpośrednio na kombajnie? Pomózcie bo zastanawiam się własnie nad zakupem.

#8 Share RolnikMarian6226

RolnikMarian6226

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 21:57

W jaki sposób reguluje sie obroty młocarni w D3000 bo ostatnio ogladałem takiego sprzęta ale w kabinie kierowcy nie znalazłem takiej regulacji.

Czyżby robiło się to bezpośrednio na kombajnie? Pomózcie bo zastanawiam się własnie nad zakupem.

z prawej strony kombajnu są dwa duże koła, żeby zmienić obroty należy je rozkręcić i tam są blaszki, które się przekłada z jednego koła na drugie, odpowiednia ilość blaszek na jednym i drugim kole daje nam pewne obroty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share zienio

zienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Historia, Motoryzacja....

Napisany 15 lipiec 2016 - 17:02

Witam, proszę mi podać wymiary paska klinowego( lub numer katalogowy), do wysypu zboża  D3000 .

Z góry dziękuję.

Do BAD*80:

JA wymieniałem palce, tulejki ,robisz to w ten sposób:

Odkręcamy z prawej strony d 3000 -płaskownik na 3 śruby, wybijamy klin w klinie zciągamy płaskowik.

Odkręcamy dekiel na około, potem 3 śruby mocujące wałek. Tu koniec.

Potem w na Srodku w bębnie z jednej i drugiej strony odkręcamy po 3 śruby , wyciągamy wszystkie palce z tulejek.

I najlepiej we dwóch wyciągamy wałek tak obracając te trójkąty w środku z łożyskami.

Na środku wałka wybijamy klina rozporowego i zbijamy wałek zdejmujemy tulejki. 

I postępujemy odwrotnie przy składaniu.

Ps. pierwszy raz też się omęczyłem ale to nie jest skomplikowane!!!!

#10 Share roman123456

roman123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 19:11

Pasek wysypu to 41983400 lub 1430265 lub 770214.0

Ogólnie wymiar 25x2700 łatwo dostępny.

#11 Share BAD80

BAD80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 20:11

Co do odpowietrzania, to sie udało, najpierw cały dzień we dwie osoby cuda wianki i nie dawało rezultatu, w końcu faktycznie okazało sie że trzeba lekko ruszać rozrusznikiem i w jednym połozeniu pompka zaczyna ciągnąć, i dzięki temu w ciągu 15 minut sie udało zassać i odpowietrzyć. Jeszcze odpowietrzaliśmy przewód od zbiornika paliwa aż tam na góre do filtrów poprzez przelewanie go ropą, od góry jedna osoba wlewała w niego paliwo a druga na dole palcem przytrzymywała i potem lekko popuszaczała dopóki zaczeło lecieć paliwo bez "bąbelków":) Co do ślimaka to też udało sie go rozebrac i wyjąć, najgorzej było wybijanie tych kołków rozpierających. Zrobiłem nowy wałek i nowe uchwyty. Wałek znalazłem na allegro - metrowy kawałek prowadnicy do CNC bardzo twardy i gładki, problem tylko wystpił bo trzeba było wywiercić w tym dziurę a twardośc ma 64hrc, ale znalazłem na allegro wiertła specjalne do takich rzeczy, które to wiercą obnudowy łozysk i pilniki do metalu. Poczatkowo myślałem że to ściema, ale zamówiłem dwa, po 20 zł za sztukę i o dziwo mile sie zaskoczyłem, przewierciły wałek bez żadnego problemu. Uchwyty zamówiłem w sklepie Beki, z tym że były na palce 12mm, wkręcane, więc zostały przegwintowane na 14 mm, no ale brakowało mnie palców, no i znowu znalazłem na allegro śruby o długości 24cm, utwardzane, wystarczyło tylko uciąć łebki i zatoczyć i jest, Był urwany też uchwyt z prawej strony wału ten na 3 śrubki, tokarz mi go ładnie zdjął, złożył do kupy i zespawał, no i zaniosłem go do firmy która wycina woda kazdy materiał do 20mm i mi wycieli idealnie taki sam nowy, Tak więc jakoś udało sie to poskładac:)

#12 Share zienio

zienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 06:21

Dziękuje za wymiar tego paska do wysypu ( problem był taki że podczas koszenia właczał si e wysyp, pasek był wytarty w jednym miejscu i to najprawopodobniej załanczało wysyp).

A ile i jaki olej do d3000 silnik to Valmet 311dsl turbo?

Dziękuję

#13 Share roman123456

roman123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 21:10

W d300 masz silnik valmet 311d bez turbo i 66 koników chyba że masz d300s na hydromacie to chyba w nim jest z turbo.

Ja swój mam zalany turdusem, wchodzi 7,5 litra.

Jak wysyp się załaczał  samoczynie to znaczy że był wstepnie zbyt napięty bo tam załączanie następuje poprzez napięcie tego pasa dzwignią z pomostu.

#14 Share zienio

zienio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 14:30

Mam  d 3000, drugi sezon jeszcze go nie rozpracowłem. Silnik to valmet z turbo 3 cylindrowy ale skrzynia manualna, właśnie jakiś taki nietypowy z 88roku i jeszcze ma heder 3.60m.

A pasek zrzucało bo nie było obejmy metalowej na tym małym kole pasowym ( ale jeszcze tego niesprawdziłem).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share KubaMF

KubaMF

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka, Fotografia, Kolarstwo, Motoryzacja

Napisany 14 sierpień 2016 - 22:15

Witam jeśli chodzi o d 3000 występowało dużo silników w nim zależnie od rocznika występowały różne typy 3 cyl valmeta starsze i nowsze, ale również 3 cyl na turbie i też właśnie we wspomnianym d3000s występował chyba tylko perkins 4 cyl. Co do oleju u nas 2 sezon jezdzi na turdusie i jest dobrze , na następny sezon planujemy go zmienić na shella :) Pozdrawiam 

Dodaj odpowiedź