Gość

Żurawie w Kukurydzy.

Polecane posty

Gość   
Gość

Czy u was też, macie problem z tym ptactwem? U nas jak w tym roku dziki sobie odpuściły, to teraz żurawie zaczynają się pojawiać. Rok temu znajomemu wyżarły prawie w 100% 5 ha pole. U nas na razie są dwa. Jednak w okolicy widziałem całe stado(mogło być ich nawet ze 20). Strach pomyśleć jak wjadą w kukurydzę wyciągać młode siewki. Kiedyś wystarczyło zatrąbić i "spieprzały" w podskokach, teraz chodzą jak bociany koło kosiarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

u nas to samo. cale stada. ludzie pilnuja i przeganiają. nic sie nie poradzi w tej chwili innego. gatunek chroniony. ministerstwo rolnictwa czeka na większą skalę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

20.sztuk to.jeszcze.małe stado .W.tamtym roku koledze 20ha 50.sztuk wyzarlo A jak.zgłosił problem.to.mógł.O wyznaczonej.godzinie je ploszyc łaskawie.No to.jest paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te dwa "moje" żurawie właśnie wylazły z młodymi. Obecnie mam ich cztery. Zaś w kukurydzy już kilka charakterystycznych dołków też zaobserwowałem. Ciekawe czy one mają tak samo jak dziki swe godziny żerowania.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

<p>Niestety żuraw gorszy od dzika. W tamtym roku było stado ponad 100 sztuk. Kilka dni i nie ma całego pola kukurydzy. Zaprawić trzeba mezurolem i jest spokój. </p>
<p> </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistsz    0

Ja miałem zaprawiano Mezurolem jedno odmianę a drugą  opty plus i tym skurwielom nie przeszkadza co najwyżej sraczki chyba dostali bo na polu takie kleksy że chej, a mezurol to zapobiega wyjadaniu ziarna przez ptaki a krzykacze wyjadają młode siewki(łodyczki).

 

Edytowano przez mistsz

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko, że one jedzą młode rośliny. Zieloną część nadziemną. Do tego wielkie stada zwyczajnie tratują uprawę.  Głębokie sianie owszem trochę pomaga, ale na dziki. Tu przyznam racje. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Podejrzewam że masz robaki w QQ innego wytłumaczenia nie ma. Opryskać proteusem albo jakimś co gazuję np. Dursban tylko wieczorem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej nie, kukurydza jak tylko podrośnie przestaje je interesować. Żuraw zresztą jest ptakiem typowo roślinożernym, który lubi młode rośliny. Jak nie kukurydzę, to jada zboże. Rzadko żerują jak bociany na żabach, czy robakach. W tym roku tak źle nie było, jak w ubiegłym. U mnie tylko kilka siewek powyciągały, a po sąsiedzku też o zmasowanym ataku nie słyszałem. Nie ma dużych stad. Tylko te kilka osobników z młodymi.  Rok temu to ludzie w okolicy bardzo na nie narzekali. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jak pisałem wcześniej nie ruszają zaprawionej Mesurolem albo zjedzą kilka ziaren jak kuku ma 10-20 cm i odlatują.

Spraktykowane na stadach 200-300 szt. Kiedyś w jeden dzień zjadły 5 ha bez Mesurolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Bez zaprawy takie stado potrafi i pole 100 ha załatwić. Zaprawione próbują i je zostawiają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1
22 godziny temu, QuQurydza napisał:

Bez zaprawy takie stado potrafi i pole 100 ha załatwić. Zaprawione próbują i je zostawiają. 

Miałem zaprawione mesurolem i wywalone do zera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj