BestTeam

Byka sam w oborze !!!

Polecane posty

BestTeam    2

Witam.Kilka dni temu wygnaliśmy bydło na łąke i byk sam został w oborze.Od tego momentu ryczy.Co zrobić żeby przestał ?.Narazie założyłem mu radio.Co zrobić ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Załóż tv kablową z programami o młodych, zadbanych i pachnących krowach, a na weekend zorganizuj imprezę z napalonymi jałówkami - niech się dobrze bawi.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Poryczy i przestanie. Sam został i się nudzi. Jak nie to rada wyżej w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

do kup drugiego do towarzystwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można też zakneblować :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak na poważnie, przez jakiś okres może tak zachowywać się. Jeśli nadal będzie miał apetyt nie ma powodu do paniki.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

u mnie  jak  jakiś  byk  zerwie  łańcuch  albo  ucieknie  jakimś  cudem z kojca  cielak  to  też  wyje   zaraz   cała  reszta  bo  informują  mnie  że  jakiś  jest na wolności    i mu zazdroszczą   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2648

u mnie jak coś się urwie pozostałe tez wyją :).Byk raz jak się urwał to zrobił dziurę w drzwiach :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie może tak ryczeć nawet cały dzień dopóki mu się nie znudzi,a powodem też jest nuda- został sam w oborze i to dlatego. Serio włączyłeś mu radio i pomogło? Bo pierwszy raz spotykam się z takimi sposobami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Marekfarmer

mam tak samo ostatnio się byk urwał na podwórko nie wyszedł bo mam specjalną uliczkę z rurek ale za to rozwalił od drzwi pół ściany


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Taka natura. Nic nie poradzi, jedni wyją inni ryczą. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Jak śpiewa to kilka dni i coraz krócej,ale jak zaczyna ,,tańczyć kankana'' w przerwach ze ,,zbójnickim'' robiąc  ,,baranka'',wychodząc na słońce z drzwiami wraz z futryną,kotwami i resztkami obróbki [jak słucha radia to wie że słońce szkodzi,a kapelusza nikt mu nie proponował,ani oddżwiernego],to znaczy że zbyt słabo był uwiązany,a może radio muuu się nie podobało :blink:  [ stacja,barwy] :blink: ,a weż pogadaj z nim, spytoj o co mu właściwie chodzi ;)  i zaproponuj jałówkę,rzeżnika,........ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krowiara   
Gość Krowiara

Bydło to zwierzeta stadne, wiec normalne, ze teraz ryczy ;)
Zamontuj mu lustro, bedzie mial przyjaciela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz albo go wyprowadzić albo zostawić kilak sztuk w oborze aby mu sie nie nudziło,chociaż to nie zawsze jest zasadą. U znajomego  cały czas marudził mimo iż maił towarzystwo,widać taki charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj