Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rewers w traktorach Kubota

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 21 maj 2016 - 21:42

Witam użytkowników ciągników Kubota. Przejechałem się Kubotą 7060 i zaskoczył mnie bardzo agresywnie działający rewers. Sprzedawca powiedział, że Kuboty tak mają. Kiedyś miałem kontakt ze starym modelem ME8200 i tam rewers działał delikatniej.

Czy w waszych Kubotach też tak rewers "kopie" i czy serwis coś z tym zrobił czy też mówili, że Kuboty tak mają ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rewers w traktorach Kubota Dzisiaj, 23:10
  •  

#2 Share kali2107

kali2107

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 maj 2016 - 21:49

Rewers w traktorach Kubota pewnie bajpasy ma zrobione i dlatego tak chodzi. w każdej marce oryginalnie chodzi płynnie i szarpać nie ma prawa. Stary trik handlarzy...

#3 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 22 maj 2016 - 06:17

Ja mam m6060 i chodzi bardzo płynnie. Powiedziałbym że o wiele płynniej niż w JD 6630.

#4 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 22 maj 2016 - 16:15

pewnie bajpasy ma zrobione i dlatego tak chodzi. w każdej marce oryginalnie chodzi płynnie i szarpać nie ma prawa. Stary trik handlarzy...

Ja mam HN T6.165 i  z pocątku  chodził bardzo agresywnie - więcej niz w mojej M8560. Oczywiście zgłaszałem na gwarancji - powiedział serwisant że do nawet do 1000 godzin ma prawo tak chodzić ze względu na ułożenie (dotarcie) tarczek.

Ps. Zbyt łagodnie pracujący rewers przyspiesza zużycie tarczek ze względu na poślizg który występuje podczas załączania sprzęgła.

#5 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 22 maj 2016 - 22:28

pewnie bajpasy ma zrobione i dlatego tak chodzi. w każdej marce oryginalnie chodzi płynnie i szarpać nie ma prawa. Stary trik handlarzy...

No i po co Twoim zdaniem diler będzie grzebał w rewersie nowego ciągnika przed sprzedażą bo nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź...

Ja mam m6060 i chodzi bardzo płynnie. Powiedziałbym że o wiele płynniej niż w JD 6630.

Rewers chodzi Ci płynnie od początku czy w ramach gwarancji serwisanci coś poprawiali a może samo się dotarło ? Ile masz Mth ?

Ja mam HN T6.165 i  z pocątku  chodził bardzo agresywnie - więcej niz w mojej M8560. Oczywiście zgłaszałem na gwarancji - powiedział serwisant że do nawet do 1000 godzin ma prawo tak chodzić ze względu na ułożenie (dotarcie) tarczek.

Ps. Zbyt łagodnie pracujący rewers przyspiesza zużycie tarczek ze względu na poślizg który występuje podczas załączania sprzęgła.

Masz trochę racji, że zbyt duży poślizg przyśpieszy zużycie tarczek ale zbyt agresywnie działający rewers prowadzi do uszkodzeń mechanicznych całego układu przeniesienia napędu i rozwala sam kosz rewersu co podobno zdarza się właśnie Kubotom.

Jeśli pracujesz na polu to koła grzebną miękką ziemię i zamortyzują poślizgiem, to samo na trawie z tym, że będzie niszczyć darninę...natomiast na utwardzonych powierzchniach będą dostawać wszystkie trybiki i łożyska oraz opony będą znikać w oczach.

Temat założyłem po przejażdżce 7060 u dilera na placu. Na wolnych obrotach ruszyłem do przodu to żwir z pod kół za płot poleciał ! Natomiast jak przełączałem rewers na "polbruku" to zostawał czarny ślad z opon. Do przodu czy do tyłu było takie kopnięcie jakbym ze sprzęgła strzelił...a to nie wróży długiej eksploatacji przeniesienia napędu oraz opon.

Zapytałem sprzedawcę a on, że Kuboty tak mają...no i postanowiłem się dowiedzieć od tych co nimi jeżdżą na co dzień jak mają i jak to widzą.

#6 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 23 maj 2016 - 05:08

Od początku chodził płynnie , serwisanci nic nie musieli robić. Chociaż tu się z toba muszę zgodzić że delikatne zerwanie jest ale naprawdę delikatne. mam 380 godzin narobione.

#7 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 maj 2016 - 18:50

Na zimnym oleju może delikatnie zrywać, po rozgrzaniu oleju nie powinno.

#8 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 23 maj 2016 - 19:13

Rewers w traktorach Kubota Była u nas kubota 90- koni na testach i rewers chodził płynnie i żadnego szarpania nie było a jeździłem nią około godziny.
-----

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 maj 2016 - 12:03

Tam jest prymitywne rozwiązanie sterowania rewersu linką. Być może trzeba coś podregulować z tym, że serwisanci nie wiedzą lub nie chcą. Bo przecież działa. Nie zgodzę się też z teorią, że łagodniejszy rewers powoduje szybsze zużycie tarczek. Pracują one w kompieli olejowej. W swoim 13 letnim ciągniku mam regulację czułości rewersu pokrętłem jak głośność w radiu. Do tego rewers rozpoznaje mi na którym zakresie jest przekładnia i dobiera agresywność. W przypadku kuboty sterowanie rewersem polega na prostym zamknięciu jednego zaworu i otwarciu drugiego przy pomocy linki. Siłą rzeczy, gdy będziemy dokonywać zmiany kierunku na wyższych biegach lub zakresach szarpanie będzie większe. Jeśli na niższych to szarpanie będzie mniejsze. Gdybym poszedł po jaki kolwiek traktor i sprzedawca powiedział by mi, że szarpie bo tak ma. Wyszedł bym za bramę i więcej nie wrócił. Nie po to wydaje się tyle kasy by się potem męczyć i wkurzać. A awarie rewersu w kubotach też są dość pospolitym problemem. 

Edytowany przez hubertuss, 25 maj 2016 - 12:06.

#10 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 26 maj 2016 - 09:07

Jak pracuje 2,5roku przy K to tylko w 2014r mieliśmy dwa przypadki awarii rewersu w M9540 a tak to w M60 jeszcze ani razu żadnej poważnej awarii.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 08 czerwiec 2016 - 12:39

Rewers w traktorach Kubota Zle cos jest ustawione fabrycznie, to takie moje odczucie wg. swojego ciągnika. U mnie gdy olej jest coraz cieplejszy, tym reakcja rewersu jest krótsza. Ale o kręceniu kół na piachu, lub upalania opon nie ma mowy. Na jakim biegu jeździłeś i na jakich obrotach?
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

#12 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 09:04

Miałem na testach M7060. Pracowałem 3 godziny. 2 godziny orka i godzina z kosiarką bijakową na łąkach plus przejazdy. Szarpanie rewersu występowało na każdym biegu i to również na wolnych obrotach. Na polu przy orce nie przeszkadza to wcale ale na łące w bardziej wilgotnych miejscach następowało zrywanie darniny.

Miałem na testach M7060. Pracowałem 3 godziny. 2 godziny orka i godzina z kosiarką bijakową na łąkach plus przejazdy. Szarpanie rewersu występowało na każdym biegu i to również na wolnych obrotach. Na polu przy orce nie przeszkadza to wcale ale na łące w bardziej wilgotnych miejscach następowało zrywanie darniny.

#13 Share Piotrekk9540

Piotrekk9540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 18:20

Mam ten sam problem.. Kubota przy zimnym oleju rusza bardzo płynnie natomiast po osiągnięciu temperatury strasznie rwie 

#14 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 20:35

U mnie raczej nie wyczuwam różnicy i wydaje mi się, że przebiera kołami tak samo na zimno jak i na ciepło. Jedynie praca z włączonym przednim napędem trochę zmniejsza to buksowanie. Bardzo możliwe,że dużą rolę odgrywa tu mała masa mojej Kuboty bo sama waży nie całe 3 tony a z ładowaczem ponad 600 kg. więcej plus masa wideł lub łyżki no i oczywiście tego co się unosi w łyżce lub na widłach.

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 21:41

To nie masa a prymitywne rozwiązanie konstrukcyjne o którym pisałem wyżej.

#16 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 22:38

To prawda, że dość prymitywne a raczej proste. Takie rozwiązania mają też swoje zalety i do tego wcale nie muszą działać prymitywnie. Miałem i nadal mam trochę starych ciągników MF gdzie przekładnie Multi Power (odpowiednik dzisiejszych Power Shiftów) oraz sprzęgła WOM oraz przednich napędów mimo,że wszystkie te rozwiązania są hydrauliczne to sterowanie nimi odbywało się przez zwykłe cięgna, linki i dźwignie czyli bez cewek, elektrozaworów i potencjonometrów a mimo tego działały i działają nadal.

To samo we wszystkich starszych sprzętach budowlanych.

Temat założyłem żeby poznać opinię innych użytkowników Kubot bo tak jak i u innych marek dokładnie widać duże zróżnicowanie ewidentnie zależące od podejścia i kompetencji serwisów.

#17 Share Mumcia

Mumcia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 19:51

Witam

posiadam Kubotę  M7060 rewers tragedia do prac precyzyjnych ten sprzęt się nie nadaje. W pierwszej chwili zaczyna delikatnie ruszać a nagle zrywa i to na każdym biegu. Czy na rewersie czy na sprzęgle nie da się delikatnie ruszyć. Cały czas próbuję walczyć z serwisem żeby to usunęli lecz w ostatniej odpowiedzi od głównego dilera na Polskę otrzymałem odpowiedź że wszystkie ciśnienia są zgodne z producentem więc oni nie widzą problemu i że wszystkie modele tak mają. Według mnie wszystkie, nie znaczy że są dobre. Uważam że taka odpowiedź świadczy tylko o dużym "profesjonalizmie i wiedzy" zatrudnionych "fachwców" w Kubocie. Nikomu naprawdę nie polecam tego sprzętu w szczególności do tura. Ponadto spalanie jak na taki ciągnik to dosyć duże. Zegar pokazuje swoje spalanie a ona wraz spali swoje. Napiszę również o plusach żeby ktoś nie powiedział że jestem całkowitym przeciwnikiem tej maszynki. Plusem na pewno jest jej zwinność i jak na razie co mogę powiedzieć po prawie dwóch latach brak jakichkolwiek wycieków oleju.

Pozdrawiam

#18 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 23:24

Witam. Dzięki,że przyłączasz się do tematu. Moja M7060 jest u mnie od ok 4 miesięcy. Do tej pory trochę przekroczyłem 200 godzin. Z dotychczasowych obserwacji wynika,że jeśli coś precyzyjnego to tylko na zakresie polowym bo na szosowej jedynce to rwie w przód i w tył jak dzika. Na polu to nie przeszkadza ale na łące to już nie bardzo bo się niszczy darninę. Co prawda już trochę to ogarnąłem i może też się przyzwyczaiłem. Generalnie jestem zadowolony z ciągnika. W moim wypadku pali mało. Zapisuje kupowane paliwo i to co tankuję do poszczególnych ciągników i samochodów. Dzięki temu wiem na sto procent co ile u mnie pali na godzinę pracy czy przejechane kilometry. Jak na razie wskazania spalania od początku użytkowania po przeliczeniu na godziny dają wynik w granicach 3,2-3,3 litra i to samo pokazuje wyświetlacz. Wypalanie DPFu występuje co 60-63 godziny. Tylko raz wypalanie miałem po 22 godzinach ale to dlatego,że ciągnik przez tan czas bardzo dużo chodził na wolnych obrotach. Robiłem różne prace porządkowe i jak wrzucałem drewno lub kamienie do łyżki to ciągnik sobie pyrkał a tego DPF nie lubi zwłaszcza jak jest zimno na dworze. Jednak bez sensu było ciągłe gaszenie i odpalanie ciągnika.

Co do serwisu i kompetencji to niestety jest to prawie normą w Polsce i to we wszystkich markach i coś czuję ,że szybko się to nie zmieni na lepsze poza małymi wyjątkami.

Ile masz już godzin na liczniku i jaki masz zamontowany ładowacz ? Skąd jesteś i jaki diler sprzedał Ci Kubotę oraz ją serwisuje ? 

#19 Share Mumcia

Mumcia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 20:00

Tak masz racje jedynka jest najgorsza. Próbowałeś coś ciągać ciężkiego np laweta z rolkami? Z obciążeniem jest najgorzej, trudno ruszyć bez zerwania. Ale znalazłem na to sposób żeby kręgów szyjnych nie uszkodzić trzeba założyć kołnierz ortopedyczny i jest OK. A tak bez żartów to mam przejechane lekko ponad 1000 godz. i z uwagi że za każdym razem się upierałem (dalej się upieram i będę się upierał) nad wadliwym działaniem sprzęgła to już miałem wymieniany dwa razy koszyk sprzęgłowy i jest już trzeci modulator sprzęgła i dalej to samo. Według mnie jest fabryczna wina modulatora ale nikt nie chce go wysłać do japończyków aby go wyregulowali. Niestety jak każdy wie u nas tego nie zrobią najlepiej powiedzieć że ten typ tak ma i dać sobie spokój. Przyznam się że ja też się przyzwyczaiłem do sprzęgła jak mało się robi i bez pośpiechu można powiedzieć że jest OK ale po całym dniu pracy z ładowaczem nie da się żeby noga nie zadrżała i wówczas jest szarpnięcie nie mówiąc o rewersie bo cały czas szarpie.  Mam ładowacz oryginalny Kubotowski ponieważ jestem zwolennikiem firmowych ładowaczy wg. mnie lepiej są dopasowane. Sprzedał mi ją i "naprawia" Tech-mlek Lubartów - najbliższy.

Zalogowałem się tutaj aby wymienić doświadczenia i spostrzeżenia na temat marki Kuboty ale też między innymi prosiłbym o pomoc, być może ktoś już "walczył" z Kubotą ja stanąłem na odpowiedzi z głównego dilera w Polsce, który mi odpowiedział jak już pisałem że nie widzą w tym problemu (bo oni na co dzień nimi nie jeżdżą tylko My ich interesuje tylko sprzedaż). Nie wiem teraz co robić dalej z której strony ich "ugryźć" aby coś ruszyło. Do sądu trochę drogo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 00:36

Napisałem dość sporo...coś nie tak kliknąłem i mi tekst wcięło ;[ Wybacz ale nie mam siły pisać od nowa. Odezwę się innym razem bo temat wart rozmowy.