Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerobienie przyczepy do balotów

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share D-e-x-t-e-r

D-e-x-t-e-r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 maj 2016 - 19:50

Siemka, mam starą nie używaną już przyczepę D3 ale sprawną i z papierami, ładowność 3,5 t chyba. Zastanawiam się czy warto taka przyczepę przerobić do wożenia balotów, jaki bylby to mniej wiecej koszt robocizna powiecmy że własna. Z jakich materiałów by to zrobić aby było tanio a solidnie... I jaki mniej więcej by był koszt takiej modyfikacji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerobienie przyczepy do balotów Dzisiaj, 07:40
  •  

#2 Share GrzesioBoruta

GrzesioBoruta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 maj 2016 - 20:18

:D

Edytowany przez GrzesioBoruta, 21 maj 2016 - 20:19.

#3 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 21 maj 2016 - 20:35

Przerobienie przyczepy do balotów nierób tego . lepiej kupić lawete do bel koszt budowy zbyt drogi przetabiałem to .

#4 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 21 maj 2016 - 21:21

@slawek74

Jeśli nie wiesz to nie wciskaj kitu :) Za nową musisz dać conajmniej 50 tyś a jeśli ty wydałeś 50 tyś na budowe dłużycy to chyba bezmyślnie kupowałeś materiał lub robiłeś ją ze złota :ph34r:

Ja jestem w trakcie przerabiania ramy przyczepy na dłużyce do balotów docelowo ma być na 18 zwijek koszt przedłużenia ramy ceownik + płaskownik 10mm do zamknięcia ceownika i kształtowniki na poszerzenie ramy do szorokości 240cm wyniósł mnie około 1-1,5 tyś. + oczywiście jeszcze cała reszta bo to jest koszt przerobienia samej ramy :) Całkowity koszt nie powinien przekroczyć 3 tyś. :)

Edytowany przez Rolnik7343, 21 maj 2016 - 21:23.

#5 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 22 maj 2016 - 11:29

Przerobienie przyczepy do balotów problem jest taki ze tego typu przyczepy mają mały rozstaw kół i wąskie opony przy 6 balotach i mokrych łąkach będzie ciężko
ZETOR TEAM

#6 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 22 maj 2016 - 13:58

Przerobienie przyczepy do balotów Z przyczepy 3,5 tony nie zrobisz lawety pokroju takiej za 50tyś. Porównać ją można z Pronarem którą można kupić za 25tyś. Można przerabiać ale to i tak nie będzie to samo. Z d50 to można jeszcze robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 22 maj 2016 - 14:13

Przerobienie przyczepy do balotów rolnik7343 żadnego kitu nie wciskam . jak ty robisz taką co pieża będziesz woził to sobie rób kaszt wykonania pożądnej lawety z solidnymi kołami i resorami to minmum 20 tysi i brak dowodu rejestracyjnego.
1000zeta to mało na elektrody i tarcze .

#8 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3674 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 22 maj 2016 - 15:05

1000 zł na  tarcze  i elektrody?  nie  przesadzaj .

Co  do przyczepy 3,5 t - to  moim  zdaniem rama  jest za  delikatna, podłużnice  to  ceownik  100 mm , nawet jak  go  zamkniesz płaskownikiem  to i  tak  jest  za  delikatne

Poza tym   , jest   za  wąska , poszeżanie  osi  to duuzo  roboty , a  nie  poszeżona  będzie  wywrotna .

Nie  za bardzo  założysz  tam szersze opony , a  oryginalne  nie  spiszą  sie  za bardzo ... 

Ogólnie  jak  tylko do  słomy to jeszcze  jakiś  sens jest  , ale jesli  do sianokiszonki  - to  szkoda  se d*pę  zawracać...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#9 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 22 maj 2016 - 15:15

Przerobienie przyczepy do balotów Najlepiej kupić D83 i problem z głowy koła mocne (samochodowe R20)15 bel kiszonki można załadować i nic się nie buja i nie spada przez szeroki rozstaw osi.
Tylko że do tego rodzaju ładunku i tej przyczepy to ciągnik minimum 80 koni. C360 samą na pusto ledwo ciągnie.

#10 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 maj 2016 - 20:28

ta de 83 to ruina. lepiej cos zachodniego  duzo lepsze. ja mam kaesbrohrer i 8,5 metra ładyje 37 balotów siana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 maj 2016 - 21:17

@slawek74

To nie wiem jaką ty tą przyczepe robisz :blink: Mi tylko chodzi żeby zrobić mocną rame i podłogę z przodu płotek z tyłu też i po robocie co ci wiecej potrzeba ? :huh:
Tego nie przeba rejestrować :) To jest jako maszyna rolnicza tak jak np. rozrzutnik, beczkowóz czy też ładowacz cyklop
Zaraz napewno bedzie gówno burza ze mam pokazać gdzie to tak jest napisane ... :ph34r: Jak zacząłem budować swoją dłużyce troche pobiegałem i dowiedziałem sie że nie musi być to rejestrowane :)

@mariuszd93

Nie wiem jak ty ale ja nie muszę poszerzać żadnych osi ... poprostu zakładam szerokie koła które są 2 razy szersze od tych oryginalnych wysokich i wtedy koła są tak szeroko jak podłoga :) Łożyska nie musze się bać bo koła nie są poszerzane poprzez obrócenie ich tylko są zakładane dużo szersze :)