Skocz do zawartości

Zdjęcie

Małe ciśnienie w myjce MacAllister

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnikc330782F

Rolnikc330782F

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 maj 2016 - 15:42

Witam, jakiś czas temu zakupiłem myjkę MacAllister w castoramie za ok 600 zł, myjka sprawuje się dobrze, umyłem nią już c 330 i samochód, ciapka myłem dyszą rotacyjną, to nawet fajnie darło to błoto, wymyło go ładnie, ale gdy myłem zwykła dyszą samochód, już jakoś gorzej szło to ciśnienie.. Na myjce pisze ciśnienie nominalne - 80 bar maksymalne - 120 bar, da sie to ciśnienie jakoś ustawić ? Patrzyłem wszędzie nie ma nic do ustawiania, jak mylem samochód dotychczas na myjkach bezdotykowych to jak patrzyłęm tam ciśnienie to aż ręka bolała jak się podłożylo pod strumień wody, a tutaj jest wiele mniejsze, użytkuje ktoś z was taką myjkę ? Dostałem do niej 3 rodzaje dysz, rotacyjna, zwykła i do piany, tak jak pisałem rotacyjna ładnie wydziera, ale samochodu nie chcę nią myć, by nie poniszczyć lakieru, mam jeszcze jedno pytanie, jakich pian aktywnych używacie do mycia samochodów/ ciągników ? Ja dziś zakupilem piane aktywną z firmy K2 " Acrive Foam " Do ciapka kupię pewnie dimer, żeby rozpuściło te smary na silniku. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Małe ciśnienie w myjce MacAllister Dzisiaj, 03:50
  •  

#2 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 21 maj 2016 - 16:47

Niestety kolega tak już jest z tanimi myjkami.Na pewno lepiej umyjesz niż samym wężem ale nie oczekuj że da takie samo ciśnienia jak te profesjonalne na myjniach.

A regulacji nie masz co szukać bo pewnie jej nie ma.Zresztą nawet w karcherach za 1 tysiak też nie ma.

#3 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 22 maj 2016 - 08:43

Kolego typowy zabieg marketingowy popatrzyłeś na ciśnienie - a zapomniałeś o ilości wody :) 

mała dysza daje ciśnienie - ale i malo wody - też dałem się nabrać i kupiłem małego karchera do domu - niby też podobnie jak w hds895 140 barów - ale 1/3 wody i mycie jak z węża :) - taka myjką nie ściągniesz nawet mocno podrdzewiałego lakieru :) 

do użytku profesjonalnego niestety lepiej kupić używkę regenerowaną niż - nowy amatorski ......  niestety 

#4 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 22 maj 2016 - 08:46

Ciśnienie w takiej myjce reguluje się wielkością dyszy dlatego dostałeś dwie. Aby skutecznie pracować myjką potrzebny jest duży wydatek wody a nie ciśnienie które stanowi taki "chłyt" marketingowy dla większości klientów. W tej myjce masz jakieś 300 l/h a w myjce gdzie jedziesz myć samochód jest minimum dwa razy tyle i ciśnienie nie większe niż 100 bar. Ja w moim HDS mam ciśnienie ustawione na 100 ale jej wydatek 900, silnik 6,5 kW i zapewniam Cię że wszystko schodzi a lance trzeba dobrze trzymać aby nie odleciała.

#5 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 22 maj 2016 - 10:31

Mikad napisałeś to samo co ja :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Rolnikc330782F

Rolnikc330782F

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 maj 2016 - 12:28

Panowie dzięki za odpowiedzi, pompa ma wydatek 400l/h bodajże jeśli dobrze pamietam, no nie powiem, źle nie myje, do mycia samochodu w sam raz choć nie powiem, mogłaby troszkę mocniej myć :) Mam do was jeszcze jedno pytanie, jak już wyżej pisałem, kupiłem piane aktywną K2 " Active Foam " Pisze z tyłu sposób użycia, pisze tam, lance pianotwórcze, maszyny pianotwórcze, myjne automatyczne no i w końcu myjki wysokociśnieniowe, jako, że mam w myjce specjalny pojemnik na piane aktywną, i specjalną końcówkę do tego, nie muszę, mieć pojemniczka przy lancy, także chyba mam stosować się do " myjki wysokociśnieniowe " otóż pisze tam : " Wyregulować dozowanie tak aby roztwór na wyjściu miał stężenie między 2 % a 10 %, w mojej myjce nie ma nic do ustawiania żadnego stężenia, jak to mam rozumieć? Pewnie jest to napisane co do profesjonalnych myjek ? Nie pisze nic co do rozrabiania tego z wodą jedynie przy " Lance pianotwórcze " i jak wcześniej pisałem, przy reszcie, to pisze żeby rozrobić to 1:5 - 1:10 Także pewnie trzeba rozrobić to 1:5 - 1:10 i po prostu wlać w pojemnik i powinno być dobrze ? Czy się mylę ? Byłbym wdzięczny za rozwikłanie jeszcze tego mojego problemu z góry dzięki :D

#7 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 22 maj 2016 - 13:22

@szarywilk Spóźniłem się trzy minuty, jak pisałem swój post to twojego jeszcze nie było a jak wysłałem to pojawiły się oba :)

@Rolnikc330782F Tak, musisz rozcieńczyć i wlać do zbiornika, duże myjki podają do lancy wodę i jednocześnie zaciągają preparat i ilość tego podawanego środka można regulować tworząc na wylocie różne stężenia.

#8 Share Rolnikc330782F

Rolnikc330782F

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 maj 2016 - 13:37

Jak ostatnio patrzyłem to założyłem końcówkę tą od piany, w zbiorniczku nic nie było, i leciałą z lancy woda, także może i ona rozcieńcza sama tą pianę ?

Jak naleje do zbiorniczka tej piany, to to samoczynnie ciągnie, nie trzeba chyba nic włączać? Przynajmniej jak patrzyłem to nic do włączania nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 23 maj 2016 - 13:44

Jeśli kupiłeś ten model: MACALLISTER 135 BAR 1800 W

to nie dziw się że mocy nie ma jak tylko 330 l/h. ( ciśnienie tu nie ma większego znaczenia ).

Dysza do piany? Ciekawe tylko czy nie będziesz miał wyrobu piano-podobnego o znikomej przyczepności do brudu:)

Chemia z K2 dobra ale do tego potrzeba pianownicy PA.

Co do tej wody - aby myjka zassała chemię musi być podciśnienie - czyli musi przepływać woda w tym przypadku ( przeważnie jest to rozwiązane na 2 sposoby: zbiorniczek lub wężyk przy myjce lub pojemnik z dyszą na lance ).

W żadnym z tych przypadków piany nie będzie:) Profesjonalna pianownica PA jeśli chodzi o ładną pianę i tyle w temacie.