lucek13354

McHale V660 czy Lely Welger RP 445 opinie użytkowników siła zgniotu

Polecane posty

lucek13354    0

Witam juz na wstępie pytam którą prasę wybrac lely welger rp 445 czy Mchale 660v 

Użytkowane będą do słomy i zalęży mi na wadze beli i wysokości przynajmniej 155cm 

Posiadam lely welger rp 445 i spisuje się znakomicie tylko wyposażenie standardzie jest ubogie i po zrobieniu 10000 bel łancuchy do wymiany ,słyszałem ze mchale to porównywalna prasa i potrzebuję odpowiedzi. Ja z mojej strony moę pomódz w temacie lely 

Oto Filmik z pracy lely dla porówniania proszę o filmik z mchale v660

www.youtube.com/watch?v=mk1ucI_Y2fQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

Jeden klijent ma 2 prasy v660 robi usługi 3 sezon i ma juz po 40 tys na kazdej maszynie i nie ma problemu. Przy bardzo suchej słomie jak na przyklad w tym roku lely miala problem z zakreceniem rdzenia i wywalala materiam przez aparat do siatki (jak sie zagapisz to aparat rozwalony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

McHale  ma stalową rolke napędową , a lely ma dwie gumowe obok siebie samo oczyszczające  i 4tery pasy a nie 3  , jak Ci się naciągnie środkowy to co zrobisz a lely jak się naciągną  środkowe to zamienisz z zewnętrznymi ,  nie wiem jak teraz licznik siatki wygląda ale  u mnie regulacja jest manualne nie zdalna (mam 220 profi z 2000 r)  i raz jak mi się zielone na wom-ie obrało to też kable nad nim wciągneło w wyniku czego pilota porwało mi z kabiny (dobrze że szyby nie wybił)  kabel od pilota urwało  i płytka w pilocie  pękała ,  pilot przestał działać  , pociągnołem kabel do sprzęgiełka  od startowania foli  i pojechałem w pole bez pilota  ustawiłem sobie obciązenie silnika żeby mi na monitorze pokazywało w ciągniku i tak skończyłem prasować siano kiszonke i jeszcze później siano z prasowałem . Duzym minusem lely jest podbieracz bezkrzywkowy  , ile razy człowiek się  naczyścił tego podbieracza mimo że jest tradycyjny z bierznią  to szok a ani razu nie miałem z rolkami czy z czymś problemu , moim zdaniem pomysł z tymi podbieraczami bezkrzywkowymi jest do bani  tylko do słomy by to mogło być  w miare bo do materiału wilgotnego to beznadzieja


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225

Wytłumacz jakoś dlaczego podbieracz bezkrzywkowy jest nie dobry.. nie rozumiem wcale Twojej wypowiedzi chyba nie pracujesz tą prasą ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z rolników miał problemy z prasą Lely Welger rp 445 z 2013 roku? Chodzi dokładnie o tarcie jednego z pasa o bok ściany, mały ścisk bel, zepsuta płytka mająca za zadanie podawanie sznurka ( w dużych temperaturach przestawała działać). Mile widziana odpowiedź. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Chce kupic lely 445. Pytanie do posiadaczy czy te starsze lely 445 do 2013 r naprawdę mają takie wadliwe lozyska? Która prasę używana polecacie z lat 2010-2013 lely 445 czy mchale v660?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj