Skocz do zawartości

Zdjęcie

McHale V660 czy Lely Welger RP 445 opinie użytkowników siła zgniotu

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lucek13354

lucek13354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 maj 2016 - 13:55

Witam juz na wstępie pytam którą prasę wybrac lely welger rp 445 czy Mchale 660v 

Użytkowane będą do słomy i zalęży mi na wadze beli i wysokości przynajmniej 155cm 

Posiadam lely welger rp 445 i spisuje się znakomicie tylko wyposażenie standardzie jest ubogie i po zrobieniu 10000 bel łancuchy do wymiany ,słyszałem ze mchale to porównywalna prasa i potrzebuję odpowiedzi. Ja z mojej strony moę pomódz w temacie lely 

Oto Filmik z pracy lely dla porówniania proszę o filmik z mchale v660

www.youtube.com/watch?v=mk1ucI_Y2fQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
McHale V660 czy Lely Welger RP 445 opinie użytkowników siła zgniotu Dzisiaj, 07:20
  •  

#2 Share SzymonMilewski

SzymonMilewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:41

Według mię bierz lely ponieważ mchale jest to podobna konstrukcja tylko ma więcej bajerów i elektroniki 

#3 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 23 maj 2016 - 21:11

McHale V660 czy Lely Welger RP 445 opinie użytkowników siła zgniotu Jeden klijent ma 2 prasy v660 robi usługi 3 sezon i ma juz po 40 tys na kazdej maszynie i nie ma problemu. Przy bardzo suchej słomie jak na przyklad w tym roku lely miala problem z zakreceniem rdzenia i wywalala materiam przez aparat do siatki (jak sie zagapisz to aparat rozwalony)

#4 Share wojtii111

wojtii111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 16:59

Ja bym wybrał mchale baryłkowe łożyska dwórzędowe mówią same za siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
McHale V660 czy Lely Welger RP 445 opinie użytkowników siła zgniotu Dzisiaj, 07:20
  •  

#5 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 20:21

McHale  ma stalową rolke napędową , a lely ma dwie gumowe obok siebie samo oczyszczające  i 4tery pasy a nie 3  , jak Ci się naciągnie środkowy to co zrobisz a lely jak się naciągną  środkowe to zamienisz z zewnętrznymi ,  nie wiem jak teraz licznik siatki wygląda ale  u mnie regulacja jest manualne nie zdalna (mam 220 profi z 2000 r)  i raz jak mi się zielone na wom-ie obrało to też kable nad nim wciągneło w wyniku czego pilota porwało mi z kabiny (dobrze że szyby nie wybił)  kabel od pilota urwało  i płytka w pilocie  pękała ,  pilot przestał działać  , pociągnołem kabel do sprzęgiełka  od startowania foli  i pojechałem w pole bez pilota  ustawiłem sobie obciązenie silnika żeby mi na monitorze pokazywało w ciągniku i tak skończyłem prasować siano kiszonke i jeszcze później siano z prasowałem . Duzym minusem lely jest podbieracz bezkrzywkowy  , ile razy człowiek się  naczyścił tego podbieracza mimo że jest tradycyjny z bierznią  to szok a ani razu nie miałem z rolkami czy z czymś problemu , moim zdaniem pomysł z tymi podbieraczami bezkrzywkowymi jest do bani  tylko do słomy by to mogło być  w miare bo do materiału wilgotnego to beznadzieja

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#6 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 14:31

Wytłumacz jakoś dlaczego podbieracz bezkrzywkowy jest nie dobry.. nie rozumiem wcale Twojej wypowiedzi chyba nie pracujesz tą prasą ;) 

#7 Share rolnikpostepowy123

rolnikpostepowy123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 21:27

Czy ktoś z rolników miał problemy z prasą Lely Welger rp 445 z 2013 roku? Chodzi dokładnie o tarcie jednego z pasa o bok ściany, mały ścisk bel, zepsuta płytka mająca za zadanie podawanie sznurka ( w dużych temperaturach przestawała działać). Mile widziana odpowiedź. Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ssv115511

ssv115511

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 15:21

lepiej

Edytowany przez ssv115511, 13 listopad 2016 - 15:25.