Polecane posty

Popatrz kolego na przyczepy gomar sam mam od nich jednoosiową wywrotkę 5200kg ładowności w dowodzie a jak narazie woziłem po 6-6,5 tony i nic się nie dzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

jak już przywiozą to się pochwal

a jak będę dla siebie w końcu chciał kupić to wpadnę do ciebie na oględziny, bo daleko nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    79

Po uzgodnieniu szczegółów gdzie okazało sie ze sprzedający nie daje faktury (cena netto),

w zasadzie zadnych gwarancji i nawet nie mozna obejrzec gotowego produktu, ba nawet ciezko sie dowiedziec o jakies szczegóły techniczne

kupiłem D47.

Takze te samoróbki od pseudo wykonawców raczej nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0
Shaun    242

No jak to jak ? Mozesz kupic zlepienca za 6-10 tys mozesz kupic cos konkretnego np metal-fach za ponad 20 kola i mozesz wybrac pomiedzy czy wodzinski czy inny producent.Wszystko zalezy od zasobnosci portfela... Ja kupilem tylko i wylacznie pod kombajn ,mam jeszcze dwie przyczepy ale do sypania w kosz od zmijki sie nie nadaja jedna sztywna a 2-ga kipruje na boki .Wiec do tego bedzie idealna jest szczelna sa nadstawki szyber oraz latwo sie cofa .Ogladajac uzywki nic nie bylo fajnego a to co ogladalem to takze po 8-9tys jedna opona inna 2-ga inna wiec jaki sens.Kiedys kupilem sztywna 4.5 t w stanie szrot .Remat pochlonal kupe kasy czasu i pozbijanych palcow za te pieniadze co wsadzilem w tego rupecia kupilbym nowsza o 20 lat i w ladnym stanie .Wiec po tamtej przygodzie jestem sceptycznie nastawiony na zabawe w rematy .

 

Cześć, pewnie już coś skosiles to i zboże woziles przyczepą. Masz jakieś uwagi, jak się prowadzi z ładunkiem, ile realnie weszło kg, wrażenia ogólne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Witam przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale nie bylo mnie w Polsce cale lato .Przyczepa byla kupiona z mysla pod kombajn i pracowala z 3512.Ojciec wozil zboze z pola i kiprowal w kosz do zmijki.Jest zadowolony bo wyladunek trwal doslownie kilka minut .Ale nie byla sypana na maxa dwa zbiorniki z dronningborga bo ferdek to za maly na sypanie pelnej i jazde po miedzach.Kosz zrobilem sam jest niski ale za to szeroki tak aby wchodzil pod pake .Przydalo by sie w niej w przednim borcie jakies pleksowe okienko bo z ferdka nic nie widac w srodku ,oraz lancuch do spinania bortow .Pozatym jest ok i szczerze polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Nie masz za co przepraszać, daj spokój.
Co do tej ładowności, to wejdzie tam 3 zbiorniki z Supra ?? Tak mniej więcej.

Już policzylem i raczej 3 pełne nie wejdzie.
Jeszcze jedno: gdzie Oglądałeś sprzęt, byłeś może u producenta, widziałeś inne modele ??

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Nie widzialem jej przed zakupem na zywo ,tylko zdjecia na kompie.Z poczatku myslalem o mniejszej czyli 2.5 t ale to tylko 1 tys wyszlo by taniej wiec nie zaluje .Wieksza paka napewno sie przyda w planach jest zmiana kombajnu na wiekszy .Teraz mam na niej zboze na sianie i kiper sie podniesie i bedzie dobrze do mlynkowania szybrem brac .Juz dawno powinienem kupic taka przyczepe a nie sie meczyc w zniwa ... Swoje stare dwie przyczepy takze chetnie zamienilbym na jakas 14 tonowa skorupowa bo w sumie to tylko zboze sie teraz wozi .A stare to ani szczelne ani ladowne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Ile hektarów zboża obsłużyla ?? Wszystko tata woził aby nią ?? Ja mam ok 10 ha zbóż, jakieś 2,5 buraka i D-47 nie wyrabia. Mam jeszcze sztywną jakąś polską ale ta to jest zmęczona. Szukam czegoś taniego raczej bo 3 dychy za 6 ton Pronara czy innego Metal coś tam mi się nie widzi wydawać mimo że i tak za MR będę brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

OK. 20 ha najdalsza dzialka ok 2 km od domu .Wozone bylo po jakies 3 tony wyladunek z 15 min(zalezy od wydajnosci zmijki i pojemnosci kosza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów mam pytanie czy posiada któryś z was przyczepę na tandemie z firmy GOMAR ładowność 9,5 tony interesuje mnie czy są solidnie wykonane i jak się sprawują podczas użytkowania, szukam czegoś takiego do przewozu buraków i nie wiem czy ta firma warta jest aby w nią inwestować z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale nie na tandemie tylko jednoosiową 5 tonową i powiem tak nie narzekam. Fakt moja jest powystawowa także jest naprawdę fajnie i dokładnie zrobiona. No i malowanie jest też bdb.

Ja swojej nie oszczędzam wozi wszystko i nie zawsze zgodnie z normą. W czwartek woziłem torf a ze nie chciało mi się burt górnych zdejmować więc pojechałem tak zasypałem do pełna z górka i nic. W planie jest dorobienie jeszcze nadstawki do zboża żeby weszły 2 zbiorniki z classa domitatora 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Długo już ją tłuczesz ?? Napisz coś o wyposażeniu, jak się prowadzi z towarem, czy nie skacze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłucze się u mnie już ponad 2 lata. Co do wyposarzenia to szerokie ogumienie burty uchylne dołem (wszystkie) zsyp do zboża burty 50+50 hamulce i co mi się podoba to końcówka zaczepu jest ruchoma.
Co do prowadzenia to czy pusta czy pełna to niema różnicy. Jedzie jak po szynach. Co do podskakiwania to wiadomo na pusto jak dużo dołów to podskoczy ale już wystarczy 1-2 tony i spokój. Przy pełnym załadunku nie podskakuje nie ma prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz209    0

witam poszukuje jakiś danych na temat przyczepy jednoosiowej produkcji jugosłowiańskiej najprawdopodobniej najlepiej zdjęcia tabliczki znamionowej

[galleryimg=593248]

z góry dziekuję

przyczepa-sam_143694_226_117569.jpg

Edytowano przez grabarz209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaro123
      Mam problem, w moim MF 3630 niedawno kupionym jest dziwny problem a mianowicie jeździ szybciej do tyłu niż do przodu.
      Do tyłu 30 km/ha a do przodu 24km/ha max. Jest w nim skrzynia 8-stopniowa bez power shifta, zwykła manualna , cztery biegi na żółwiu i cztery na zającu działają bez zarzutu.Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna, czy możeliwe że tryby są żle założone.
    • Przez bratrolnika
      Sprzedam wywrotkę jednoosiową, samoróbkę, wykonana z nowego materiału
      link do ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-wywrotka-jednoosiowa-3-5t-nowa-2x3m-CID757-IDs8UYZ.html
    • Przez skamil
      Do sprzedania przyczepa wywrotka dwustronna czeska, ładowność 9 ton.Stan bardzo dobry.
      Pierwszy właściciel od nowości.
      Przegląd ważny 2 lata, opłacone OC. Kontakt: 669-176-814
       






    • Przez restrukturyzacja2016
      Hej, ciągnik (MF 3060) pilnie potrzebuje wymiany ogumienia. Wiem, że był już takie tematy, ale ten będzie wyjątkowy.
      Stwierdziłem, że felgi - zarówno na przodzie jak i na tyle - są większe niż oryginalne. 
      Mowa jest o R38 z tyłu oraz R28 z przodu.
      Nie wiem, dlaczego są one inne niż powinny być, ale pytanie brzmi :
      Jakie ogumienie mogę zakupić? Nie ukrywam, że chciałbym coś szerszego niż mam.
      W chwili obecnej są 15.5 R38 z tyłu i 320/70 R28 z przodu. Wiem, że oryginalne powinny mieć numery 18.4-30 oraz 12.4-24.
      Czy mam szukać takie jak pasują na moje felgi? Czy może takie jak pisze na stronie, że powinny w nim być. Jakie ma to znaczenie? W jakich cenach będzie coś z "środkowej półki"? Na przód przydałyby się jakieś konkretniejsze, bo będą musiały znosić ciężary dźwigane turem. Oczywiście, wystarczą diagonalne.
    • Przez crystal169
      Witam, posiadam kombajn New holland tc 56 od nowości tj od 2009 roku.
      W tym roku chciałem obrócić noże w rozdrabniaczu słomy ponieważ już są dość wytępione, a z drugiej strony nic. Okazało się jednak że 2 skrajne noże nie dadzą się obrócić ze względu na śrubę którą są przykręcone. Tej śruby po prostu nie da się wyjąć bez większego rozbierania blach sieczkarni, i teraz moje pytanie czy ktoś obracał te nożei miał taki problem, czy może jakiś sposób jest a ja go po prostu nie widzę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj