Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada tylnego mostu.

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 21:03

Blokada tylnego mostu. ja kupowalem wszystko oddzielnie w roznych miejscach i jakos taniej mi wyszlo :)
i jest jeszcze jedno ale. nie polecam takiego sposobu montarzu, bo w przypadku tego kompletu orbitrol montuje sie do obudowy kolumny serwo (na miejsce starej pompy rozdzielajacej). czyli jak po staremu - kierownica jest polaczona z orbitrolem za pomoca dlugiego drazka przechodzacego nad silnikiem, ktory dodatkowo dodaje swoj opor podczas obracania kierownica, a jak silnik pracuje to tak napier.... (czyt. drży), że kierownica to jakby zaraz miala wyskoczyc.
zatem lepiej jest zamontowac orbitrol tuz pod kierownica, tak jak jest to zrobione w nowszych mtzach i we wszystkich nowszych ciagnikach.

ja wlasnie bede "przesadzal" orbitrol pod kierownice, bo mam aktualnie zronione tak jak wyzej opisalem.
... wiec wiem co mowie ;)
a propos tej aukcji. mozna kupowac tylko poszczegolne czesci, nie caly komplet. wystarczy skontaktowac sie ze sprzedawca.

a wlasnie....
mialem wrzucic fotki mojej przerobki, ale sponiewaz jest do bani, musicie jeszcze troche poczekac :)

ps. czy to wlasciwy temat? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada tylnego mostu. Dzisiaj, 20:02
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2294 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 20:01

Blokada tylnego mostu. a masz jeszcze podłączoną starą kolumnę pod drążki a i blokada wcale ci nie bierze ?

#23 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 21:45

Blokada tylnego mostu. wiem o co ci chodzi ;)
ten czujnik od blokady jest caly czas wyciagniety, nie ma tam juz nic co mogloby go wcisnac.

#24 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 02 wrzesień 2008 - 22:07

Blokada tylnego mostu. Wprawdzie dopiero się przymierzam do przerobienia wspomagania na orbitrol, ale ja bym ze starej kolumny wywalił tylko ślimak i tłok z siłownika, i w ten sposób blokada będzie działać po staremu.

#25 Share Walec

Walec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 maj 2010 - 20:45

Blokada tylnego mostu. Hej Chłopy
posiadam MTZ 82 z 95roku i mam problem bo gdy włączam blokadę to strasznie się olej leje z tej obudowy od blokady. Dlaczego???

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2781 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:12

Blokada tylnego mostu. Mam pytanie co do blokady jak ona działa dokładnie tzn te 3 stopnie. Mam na serwo ciągnik także mamy tą gałke z lewej strony. Jak będę wiedział który stopien mam włączony no bo 1 czyli wyłąćzona wiadomo schowana linka do końca. I jak po pociagnięciu trzeba to trzymać? czy to jakos automatycznie wtedy będzie włączona i na koniec jak wyłączyć. B)
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:56

Blokada tylnego mostu. Wyciągasz do siebie, przekręcasz gałkę i ona zostaje w tej pozycji, to masz załączoną blokadę, jak skręcisz w którąś stronę kierownicą, to automatycznie rozłącza, jedziesz prosto blokada działa.
Ciągniesz tą gałkę do siebie do oporu i trzymasz, masz blokadę bez względu czy skręcasz czy prosto. W tej pozycji blokada dziala jak trzymasz wyciągniętą gałkę
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#28 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2781 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:19

Blokada tylnego mostu. AAA to takie buty że na 3 stopniu działa tak samo jak w C-360 byś trzymał nogena pedale non stop :rolleyes:
Mój Wladimirec podbija świat

#29 Share magnum310

magnum310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:23

Blokada tylnego mostu.

Hej Chłopy
posiadam MTZ 82 z 95roku i mam problem bo gdy włączam blokadę to strasznie się olej leje z tej obudowy od blokady. Dlaczego???

Blokada załączana jest przez ściśnięcie dwóch tarczek, tarczki ściskane są za pomocą tłoka z gumową membraną. prawdopodobnie uszkodziła się membrana i olej wycieka na tarcze a potem otworem w obudowie na zewnątrz - musisz to rozebrać i wymienić membranę.

#30 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 maj 2013 - 12:49

Blokada tylnego mostu. A dało by się to przerobić żeby wciskał blokadę nogą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1035 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:30

Blokada tylnego mostu. U mnie coś ostatnio blokada się nie wyłącza, tzn jest tak jakby na automacie. Puszcza dopiero jak skręcę bardziej kołami a jak jadę z lekko skręconymi kołami to przy dużym obciążeniu tyłu ciągnik jedzie prosto aż w pewnym momencie coś przeskakuje i jakby blokada na chwilę puszczała. Na początku zauważyłem że była wyciągnięta sprężyna od powrotu tego kółka więc ją wymieniłem i był spokój jakiś czas a teraz znowu jest problem. Sprężyna na pewno dobrze odbija bo nie da się już dalej ręką tego kółka przy rozdzielaczu cofnąć. Jest tam jeszcze jakaś regulacja czy padł ten rozdzielacz od blokady?

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9137 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 05:27

Blokada tylnego mostu. W tym rozdzielaczu nie ma co paść. Ale profilaktycznie możesz go przeczyścić i zawór nad nim który wkręcony jest do filtra oleju. On utrzymuje ciśnienie potrzebne do działania blokady. Poza tym sprawd czy jest dobrze ustawiona blokada.
KPK Kumurun Team

#33 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1035 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 07:44

Blokada tylnego mostu. Jak mam sprawdzić czy jest dobrze ustawiona blokada? Kółko od rozdzielacza jest w pozycji wyłączone a zachowuje się jak na automacie.

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9137 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 12:06

Blokada tylnego mostu. Na kółku jest znak a na obudowie kreski z opisem.
Ogólnie to proste urządzenie. Rozbierz dla pewności czy coś w nim nie siedzi, jakiś farfocel. Cały olej leci przez niego i trafia do filtra. Filtr też wypadało by obejrzeć.
http://zapodaj.net/c...c9163d.jpg.html
http://zapodaj.net/7...f00549.jpg.html

Edytowany przez seweryn20, 08 wrzesień 2013 - 12:07.

KPK Kumurun Team

#35 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1035 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 22:02

Blokada tylnego mostu. Rozebrałem dzisiaj i nic nie znalazłem podejrzanego. Tylko tyle że filtr był już rozerwany bo pewnie go zakleiło całkiem i coś musiało puścić. Podszlifowałem tylko trochę na tym kółku zewnętrznym żeby dalej się przekręcało przy wyłączaniu. Jutro kupię ten filtr, poskładam i zobaczymy jak będzie działać.

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9137 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 22:07

Blokada tylnego mostu. To możliwe że to jego wina znaczy filtra. Robił ciśnienie na powrocie które cofało się przez rozdzielacz i zaciskało blokadę. Przepłukaj układ.
KPK Kumurun Team

#37 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1035 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 22:17

Blokada tylnego mostu. Tylko jak już był rozerwany to raczej ciśnienia nie robił a chyba nie rozerwało go w ostatniej chwili bo jeszcze przed rozbieraniem jeździłem po podwórku i próbowałem i do końca był problem. Zobaczymy jutro jak poskładam.

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9137 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 22:21

Blokada tylnego mostu. Dokładnie. Zawór jeszcze sprawdź. Ten przed filtrem.
KPK Kumurun Team

#39 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1035 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 04:53

Blokada tylnego mostu. Zawór był czysty, tłoczek chodził bez zacięć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1035 postów

Napisany 23 październik 2013 - 18:55

Blokada tylnego mostu. Wkurzyłem się w końcu i zaślepiłem rurkę biegnącą od kolumny do blokady tylnego mostu. Wreszcie blokada nie łapie. Wiem że w tym rozdzielaczu nie ma się co popsuć ale najwyraźniej to on coś szwankuje bo w pozycji wyłączonej działa jakby był na automacie. Będę musiał go wymienić.

Dodaj odpowiedź