Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada tylnego mostu.

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 12:40

Blokada tylnego mostu. Po wymianie tarczy hamulcowych z prawej stronie w mtz, oba koła kręcą się jednocześnie. Co może być przyczyną i jak się włącza blokadę tylnego mostu w mtz? Co mogłem źle założyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada tylnego mostu. Dzisiaj, 19:27
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 17:53

Blokada tylnego mostu. A jak za jedno koło trzymasz to drugim nie możesz zakręcić. Blokadę się załącza przy kolumnie kierowniczej jest rozdzielacz poruszany linką z kabiny a cały siłownik znajduje się po lewej stronie ciągnika jest taka kopuła z podłączoną rurką od tego rozdzielacza.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 18:15

Blokada tylnego mostu. Koła nie można utrzymać już próbowałem z tatą, a którą linką czyżby któroś z tych czterech dźwigien?

#4 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 25 marzec 2008 - 19:12

Blokada tylnego mostu. z lewej strony koło pokrętła przesłony na chłodnicę. chyba że masz gdzieś indziej. podaj jaki to mtz i rocznik.

#5 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 19:28

Blokada tylnego mostu. mtz 82 rocznik 87, a w katalogu pisze że blokada załączana automatycznie powiązana z układem kierowniczym. I o co tu chodzi?

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 20:21

Blokada tylnego mostu. Blokada tylko włączysz jak ciągnik pracuje siłownik w tej kopule jest zasilany z pompy od wspomagania układu kierowniczego. A rozdzielacz jest tak jak kolega napisał.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#7 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 22:34

Blokada tylnego mostu. mógł się zaciąć rozdzielacz. wiesz gdzie się włącza blokadę? i gdzie jest ten rozdzielacz? dźwignia mogła wrócić a rozdzielacz nie odbił. zacznij od tego. remont prawego hamulca nie mógł wpłynąć na blokadę.

#8 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 07:31

Blokada tylnego mostu. Chyba gdzies przy orbirtrolu co idzie taka linka od niego, ale to nie jest rozdzielacz tylko czujnik blokady. Dzisiaj jeszcze wymienie sprężyny i uszczelniacze i zobaczymy.

#9 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:19

Blokada tylnego mostu. ta wajcha jest jak sie siedzi na siedzisku kierowcy to pierwsza od lewej....ja sie pociaga jak sie siedzi na siedzeniu do siebie...ma ona 3 połozenia..1.wyłaczona 2.właczona automatycznie 3.właczona przymusowo....sterowanie jest przekazane linka na poczatek ciagnika do tego urzadzenia co nie wiem jak sie nazywa :D :D :) linka jest naciagnieta na małe kółeczko....na tym kółeczku jest małe naciecie....na korpusie sa dwa napisy po rusku....jak jest wyłaczona to jest na jednym znaku a jak jest w połozeniu 2 to naciecie jest przy drugim napisie...nie pamietam jakie były to znaki.....jak cos to piscie do mnie na gg jak chcecie dokładnego opisu...5612076....pozdro....

#10 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:35

Blokada tylnego mostu. przy tym rozdzielaczu chyba jest cos nie tak ... to znaczy ze cos sie moglo zaciac i zobacz czy wajcha od blokady jest w dobrej pozycji
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share witja1980

witja1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 10:19

Blokada tylnego mostu. Witam.
Mam problem z blokadą tylnego mostu w mtz 80 a mianowicie teść ma go od nowości i niedziała blokada odpiołem przewód olejowy którym idzie on do tylnego mostu i wcale nie podaje oleju. Jaka moze byc tego przyczyna czy może jest coś od nowości wyłączone? czy trzeba coś odblokować? Proszę o pomoc i Pozdrawiam.

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 15:07

Blokada tylnego mostu. Tam niema żadnego wyłącznika powinien lecieć olej jak odkręciłeś i pociągnąłeś za dźwignię od blokady. To jest rozdzielacz który jest regulowany linką nawijaną na kółko, tak to wygląda.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#13 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 10:15

Blokada tylnego mostu. a jakim wlasciwie cudem ma byc ten olej tloczony do tylnego mostu? przeciez przewod powrotny (wychodzacy z pompy rozdzielajacej, lub orbitrola jezeli ktos juz przerabial ten uklad) jest podlaczony do takiej "rurki" wchodzacej do srodka obudowy tej kolumny, a tam wewnatrz siedzi juz tylko filtr.
co prawda po drugiej (zewnetrznej) stronie tej "rurki" jest przewod (metalowy) ktory prowadzi do tego urzadzenia od blokady. no ale jak tam ma byc tloczony olej, jezeli cale cisnienie spada na filtrze? jak to sie dzieje?

a propos, jezeli sie domyslacie, u mnie tez nie dziala blokada. ;) ale zanim podejme sie tej naprawy to chcialbym zrozumiec dokladna zasade dzialania tego ukladu.

#14 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 14:46

Blokada tylnego mostu. jak masz tą kolumnę wspomagającą to z jej lewej strony na gorze jest kółko z linką sterującą i to służy do sterowania zaworem (kółko) od tego idzie przewód na tył do siłownika od blokady który sciska tarcze

#15 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 08:05

Blokada tylnego mostu. bedziecie tak dalej pier..., ze koles zajezdzil jelenia bla bla, a tamten to tamto sramto itd.?
wybaczcie, ale ja myslalem, ze tutaj mozna nabyc troche wiedzy na temat napraw roznych podzespolow w ciagnikach, a nie jakies pogaduchy o ludzkiej glupocie i braku rozumu.
dobra, ochlonmy troche. wierze, ze sa tutaj uzytkownicy ktorzy znaja sie na rzeczy.

jak masz tą kolumnę wspomagającą to z jej lewej strony na gorze jest kółko z linką sterującą i to służy do sterowania zaworem (kółko) od tego idzie przewód na tył do siłownika od blokady który sciska tarcze

chyba nie zrozumiales o co mi chodzi.
jezeli pociagne za linke, no i otworzy sie ten zawor od blokady, to i tak olej nie wtloczy sie do mostu bo przeciez lepsze ujscie oleju jest na filtrze. i tam bedzie spadac cale te cisnienie.
to jest tak samo jakbys mial pekniety przewod olejowy prowadzacy do silownika np. od tura. nic nie podniesiesz bo cale cisnienie bedzie uciekac na peknietym przewodzie.

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 08:55

Blokada tylnego mostu. nierozumiem cię jak olej się nie wtłoczy to jest tak zrobione żę pójdzie .Inna sprawa to to to żę nie mówisz że majstrowałeś coś

#17 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 12:11

Blokada tylnego mostu. ja tylko przerobilem stare serwo na orbitrol. a przewod powrotny z orbitrola podlaczylem do tej "rurki" - tego trojnika, ktory wchodzi do srodka kolumny. no i z tego trojnika odchodzi tez maly przewodzik, ktory prowadzi do pokrywy kolumny, i jeszcze z tego trojnika odchodzi mala rurka z oczkiem i sruba przelewowa, ktora prowadzi do tego malego ukladu od blokady.
czy cos namotalem z tym podlaczeniem?

#18 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 12:44

Blokada tylnego mostu. Wrzuć zdjęcia tej modernizacji i jaki koszt przerobienia (materiałów).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#19 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 12:58

Blokada tylnego mostu. nie liczylem wszystkiego dokladnie, ale cale te przerobienie wyszlo jakies 1600zl.
zdjecia beda jutro ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów