Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada przedniego mostu

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:05

Blokada przedniego mostu Może jeszcze nie trafiłeś na trudne warunki :( Jak orałem zetorem to jak było bardzo mokro to brakowało mi blokady przodu. W agrotronie mam blokadę i dość często jej używam zwłaszcza w przyorywaniu obornika na gorczycy jak popada deszcz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada przedniego mostu Dzisiaj, 20:06
  •  

#22 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 21:14

Blokada przedniego mostu Jak jest to pewnie, że się jej używa :( U mnie idzie dobrze bez blokady, ale gyby była to też bym jej pewnie używał.

#23 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 03 listopad 2010 - 21:36

Blokada przedniego mostu A są ciągniki z między osiowym mechanizmem różnicowym?

#24 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 16:27

Blokada przedniego mostu Co masz dokładniej na myśli? Chodzi Ci o jeden mechanizm różnicowy na przednie i tylne koła? Taki centralny? Nie słyszałem jeszcze o czymś takim...

#25 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 04 listopad 2010 - 16:42

Blokada przedniego mostu Godlech912 ty mówisz o czymś ala Torsen w quattro(Audi) a mi chodzi o najbardziej klasyczny układ z centralnym mechanizmem różnicowym(jak w ciężarówkach 4x4) żeby można było jeździć po nawierzchniach charakteryzujących się wysoką przyczepnością np. asfalt, bez obawy że wewnętrzne naprężenia "zjedzą" układ napędowy. Może coś takiego mieć JCB Farstrack, ładowarki teleskopowe?

#26 Share kruszyna877

kruszyna877

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 11:28

Blokada przedniego mostu Witam. Mam takie pytanie, na jakiej zasadzie działa blokada przedniego mostu w 1634, czy po włączeniu przycisku blokady nogą przy gazie blokady tylnego mostu powinien załączyć się także przedni most? mam 1634 97r przedni napęd włączam przy kierownicy, jak wcisnę nogą blokadę tylnego mostu to w przodzie ciągnie mi tylko jedno koło. czy jest możliwe, że nie ma w tym ciągniku blokady przedniego mostu?

#27 Share VARIO

VARIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:29

Blokada przedniego mostu blokada przedniego mostu powinna być nawet załączana przez przycisk na elektromagnes .

#28 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 06 marzec 2011 - 13:35

Blokada przedniego mostu Mam blokade przedniego mostu w 1014 i to nie dziala na zasadzie jak wlaczysz blokade tylu to blokuje przod. Blokada przedniego mostu wlacza sie automatycznie przynajmniej u mnie tak jest

#29 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 18:45

Blokada przedniego mostu Włącznik blokady przedniego mostu jest umieszczony pod kabiną w okolicy wyrównywacza hamulców (z prawej strony) podłączone są do niego dwa przewody z których jeden to + a drugi zasila cewkę elektrowłącznika blokady przedniego napędu, elektrowłącznik jest od wewnątrz ramy przy rozruszniku. Włącznik jest połączony z dzwignią od blokady tylnego mostu więc blokują się 4 koła jednocześnie.

#30 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 06 marzec 2011 - 20:07

Blokada przedniego mostu U mnie nawet bez blokady tylu ciagna oba przednie jednoczesnie jak jedno dostanie poslizgu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kruszyna877

kruszyna877

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:17

Blokada przedniego mostu To może u mnie jest zepsuty ten włącznik pod kabiną? Tylne kręcą dwa a przednie jedno... Można jakoś sprawdzić czy aby na pewno on jest przyczyną?

A czy możliwe jest żeby 16tka 97r w ogóle nie miała blokady przodu?

Edytowany przez kruszyna877, 08 marzec 2011 - 21:41.

#32 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 22:35

Blokada przedniego mostu Połącz kabelki ze sobą od tego czujnika i wtedy zobacz czy oba koła ciągną, tylko nie skręcaj kołami podczs jazdy żeby mostu nie rozerwało. Sprawć czy poąd dochodzi do tego włącznika.

#33 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 15:17

Blokada przedniego mostu Blokada przedniego napedu dziala na elektro magnes. Gdy wlaczasz blokade noga tu przy gazie to pod kabina masz taki czujnik a przy nim blaszke i przy wcisnieciu blokady ta blaszka powinna chyba wcisnac ten guziczek w czujniki i wtedy prad idzie na cewke i masz blokade przedniego mostu. Ja tez mialem problem z blokada to przerobilem i zrobilem na guzik blokade przedniego napedu doprowadzilem przewodu guzik prad i dziala elegancko

#34 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 16:12

Blokada przedniego mostu

A czy możliwe jest żeby 16tka 97r w ogóle nie miała blokady przodu?

Jak do przedniego mostu w miejscu mechanizmu różnicowego wchodzą 2 przewody hydrauliczne do masz blokadę.

#35 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 11:56

Blokada przedniego mostu Koledzy mam problem z blokada niby wszystko działa: włącznik, elektromagnes, olej daje do mostu itp... Co może być bo jednak nie blokuje mechanizmu :(

#36 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:33

Blokada przedniego mostu Nikt żadnego pomysłu nie ma?? :huh:

#37 Share buczacza1

buczacza1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 luty 2012 - 17:55

Blokada przedniego mostu A orientuje się ktoś ile kosztuje i gdzie można kupić taką automatyczną blokadę z zetora?

#38 Share zetor6045

zetor6045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:30

Blokada przedniego mostu

Witam. Przeglądając sobie wieczorkiem katalog części od ursus 1014 z nudów porównywałem sobie części z katalogu zetora głównie 7245. Odkryłem że w przednim napędzie zarówno w ursusie jak i zetorze jest ta sama obudowa mechanizmu różnicowego i te same koła planetarne. I właśnie tu naszła mnie pewna myśl otóż jeśli obudowa i koła planetarne są te same to ciekawe czy blokada typu NOSPIN od zetora nie pasowałaby do ursusa. Pytam z czystej ciekawości może któryś z was coś kombinował w tym kierunku. nr katalogowy dla ursus i zetora dla obudowy mechanizmu to 88.170.999 dla kół planetarnych ursus 3011.2511 dla zetora 3011.2535 ale sprawdziłem w sklepie to to samo link poniżej 

tu jest link do katalogu zetora :http://www.agroservi...31_2/index.html

tu do kół planetarnych : http://agro-kam.pl/p...4.174.031-/3755

Załączone pliki

Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

#39 Share krzychu151515

krzychu151515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 10:02

Blokada przedniego mostu Ale w 7245 wał idzie pod silnikiem na środku a w 1014 wchodzi z lewej strony to napewno obudowy są takie same?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zetor6045

zetor6045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 10:34

Blokada przedniego mostu No tak tak wiem ale wygląda na to ze obudowa mechanizmu różnicowego jest ta sama. Zaciekawilo mnie to bo kiedyś przeglądalem ogłoszenia na olx i jakiś gościu oferował automatyczna blokadę do Zatora 7245 i Ursusa 914 .

Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P