Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada przedniego mostu

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomakos

tomakos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 19:58

Blokada przedniego mostu witam.kupilem niedawno uzywanego ursusa 1134 i niestety ma pewne braki w elektryce np nie wiem jak wlacza sie blokada przedniego mostu czy powinien byc oddzielny wlacznik elekt. czy moze wlacza sie automatycznie po wcisnieciu blokady tylnego mostujesli ktos pracuje na tej maszynie lub podobnej prosze  o podpowiedz.z gory dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada przedniego mostu Dzisiaj, 14:46
  •  

#2 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 20:34

Blokada przedniego mostu Blokada przedniego mosu jest załączana elektrohydraulicznie, wciskając pedał blokady tylnego mostu uruchamia się włącznik blokady przedniego mostu, który znajduje się pod kabiną w miejscu gdzie jest pedał od blokady- jak tam zajrzysz to powinieneś go dojrzeć ;)

#3 Share tomakos

tomakos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 15:55

Blokada przedniego mostu a orientujesz sie moze ile powinno dochodzic przewodow elekt. do tego wlacznika elektrohydraulicznego???

#4 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 17:23

Blokada przedniego mostu Pod kabiną jest tylko włącznik elektryczny do którego chyba idą 2 kable. I od tego włącznika idą one do elektrozaworu znajdującego się po lewej stronie ciągnika, mniej więcej pod sprężarką.

#5 Share tomakos

tomakos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 10:04

Blokada przedniego mostu to to ja wiem tylko powiedz mi ile powinno dochodzic przewodow do tego elektrozaworu 1 czy 2 bo u mnie jest jeden i nie wiem czy to wogole dziala.

#6 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 grudzień 2006 - 08:20

Blokada przedniego mostu Do elektrozaworu dochodzą dwa kable (są tam widełki aby je założyć), ale nawet jak jeden zdejmę to blokada u mnie działa ;D

#7 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 26 grudzień 2006 - 10:49

Blokada przedniego mostu jak nei wiesz czy działa to sprawdz! podjez ciagnikiem do duzego drzewa i doprzyj przodem włacz najniższy bieg wcisnij blokade jak beda ciagły wszystkie koła to znaczy ze działa ale powiem ci jako użytkownik 1634 ze elektryka w tych ciagnikach jest zj**.... juz fabrycznie za mały przekrój niektórych kabli zasilajacych system zabezpieczenia(bezpieczniki poprostu chore!!!)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#8 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 04 październik 2009 - 08:23

Blokada przedniego mostu Witam ,chciałem zapytać czy ktoś widział ,ewentualnie czy ma włożoną blokadę do przedniego napędu starego typu tzn.bez blokady?.

#9 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 04 październik 2009 - 09:12

Blokada przedniego mostu Raczej nie da rady

#10 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 04 październik 2009 - 11:57

Blokada przedniego mostu Albo przelozyc przedni naped od serii 34 ale ciekawe czy taki znajdzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 październik 2009 - 13:03

Blokada przedniego mostu Bezpośrednio nie można zrobić blokady przedniego napędu w starym typie mostów tzn. tam gdzie jej fabrycznie nie nie było, ale za to można dokupić lewą stronę napędu(z tarczami itd.) i złożyć wtedy są mniejsze koszty z założeniem blokady.
Można (chyba) do starego mostu założyć blokadę automatyczną ale to nie to samo co hydrauliczna i do końca nie jestem tego pewien czy się da to zrobić w starym typie.

PS.
Sam osobiście posiadam blokadę przedniego napędu w u-1614 i muszę powiedzieć że nie przydaje się w ogóle
a czasem można zapomnieć że jest włączona i jak się skręci na twardym podłożu można w jednej chwili stać się właścicielem ciągnika z rozerwanym przednim napędem. :) A to trochę kosztuje :)

#12 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 październik 2009 - 19:11

Blokada przedniego mostu Można wstawić zetorowską blokadę automatyczną.

#13 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 07 październik 2009 - 19:58

Blokada przedniego mostu tzn,włączona cały czas a jak się skręca na asfalcie to coś łupie i trzeszczy w środku?,coś o tym słyszałem chyba.

#14 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 07 październik 2009 - 20:05

Blokada przedniego mostu na asfalcie nie włącza się napędu ani blokad zarówno tyłu jak i przodu. Jeszcze z samym przodem nic odrazu się nie stanie ale jak włączymy blokade przedniego mostu to przy skręcie bidy sobie można narobić, nowsze ciągniki mają takie coś że przy skręcie odłącza naped i/lub blokade tyłu.

#15 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 luty 2010 - 20:35

Blokada przedniego mostu Chciał bym odnowić temat bo nie chce zakładać podobnego a więc posiadam ursusa 914 z turbiną (dołożoną) i przednim mostem starego typu i zastanawia mnie jedno że zawsze ciągną dwa koła przedniego napędu ale przy skręcaniu nie nad rzuca koła nic nie trzeszczy tym bardziej że ciągnik pracuje z turem. Jak działa ta automatyczna blokada gdzie jest założona i jak dokładnie sprawdzić czy jest ona założona?

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:44

Blokada przedniego mostu Czy jest założona to musiałbyś chyba rozebrać.Blokada jest zakładana do przodu w układ różnicowy,miej więcej wygląda jak sprzęgło w rozrzutniku do obornika z sprężyną.Jest to produkcja Irlandzka.Z tego co widziałem to przy skręcie przeskakuję przód.Sąsiad ma taką i wymieniał, nie widziałem ją, ale tak mi tłumaczył.Ona jest non stop załączona.

#17 Share mrozek

mrozek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 18:40

Blokada przedniego mostu witam.dołaącze się do tematu. ja niedawno kupiłem ursus 1224 96 rok i nie wiem jak włancza sie blokade, wogóle przewody od elektromagnesu wyły urwane. prosze o pomoc

#18 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 20:59

Blokada przedniego mostu Według mnie blokada przedniego napędu też wiele (albo i nic) nie daje. No chyba, że jednym kołem stoimy na asfalcie a drugim na lodzie. Sam fakt, że w polu mamy włączony przodek bardzo pomaga!

#19 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 01 listopad 2010 - 19:51

Blokada przedniego mostu

Według mnie blokada przedniego napędu też wiele (albo i nic) nie daje. No chyba, że jednym kołem stoimy na asfalcie a drugim na lodzie. Sam fakt, że w polu mamy włączony przodek bardzo pomaga!

tutaj bardzo się mylisz kolego, możliwe, że nie jeździłeś ciągnikiem z blokadą przedniego napędu, ciągnik idzie równo, nie buksuje tak, jest to tak jak blokada tylnej osi, bardzo pomocna, zwłaszcza gdy jest mokro

na asfalcie nie włącza się napędu ani blokad zarówno tyłu jak i przodu. Jeszcze z samym przodem nic odrazu się nie stanie ale jak włączymy blokade przedniego mostu to przy skręcie bidy sobie można narobić, nowsze ciągniki mają takie coś że przy skręcie odłącza naped i/lub blokade tyłu.

takie coś to czujnik położenia kierownicy, gdy skręcisz to odłącza blokadę, gdyż ona również jest włączana elektropneumatycznie,
jednak większość nowych ciągników ma przedni napęd samoblokujący, czyli o zwiększonym tarciu wewnętrznym, i jest o nim tutaj mowa

Chciał bym odnowić temat bo nie chce zakładać podobnego a więc posiadam ursusa 914 z turbiną (dołożoną) i przednim mostem starego typu i zastanawia mnie jedno że zawsze ciągną dwa koła przedniego napędu ale przy skręcaniu nie nad rzuca koła nic nie trzeszczy tym bardziej że ciągnik pracuje z turem. Jak działa ta automatyczna blokada gdzie jest założona i jak dokładnie sprawdzić czy jest ona założona?

ta blokada jest założona w miejsce mechanizmu różnicowego w przednim moście, jest to mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym
i nie zawsze "trzeszczy", jak jest ok to gdy kręcisz na postoju, też nie zawsze
aby zobaczyć czy masz taką musisz rozebrać przedni most, gdy rozkręcisz lewą stronę od razu zobaczysz, ja rozbierałem w swoim zetorze 12245, są tam koła zębate o bocznym uzębieniu i sprężyna
ale jak ciągnik pracuje z turem to możliwe, że przedni most jest tak obciążony, że koła kręcą się razem i masz zwykły most

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 12:05

Blokada przedniego mostu Może gdy ciągnik pracuje i potrzebuje 100% swojej przyczepności do wykonywania pracy to taka blokada się przydaje ale w moim 1014 odkąd mam przedni napęd to blokady tyłu nawet nie ruszam a wcześniej włączałem ją w polu non stop przy pługu Kuhn obrotowym. Nawet w najcięższej ziemi nie ma potrzeby włączać blokady tylnego mostu bo i tak się nie zakopie ma taką dobrą przyczepność. Prędzej mocy zbraknie niż się zamieli...