Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6330 Premium PROBLEM! ?EGR? i hamulec postojowy

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janekmakul1991

janekmakul1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 maj 2016 - 21:05

Witam Was drodzy forumowicze ;)
Mam problem ze swoim jeleniem(6330 Premium 08), a mianowicie wyswietla mi sie blad ecu1569.31 i ecu2791.02 i z tego co udalo mi sie ustalic grzebiac w sieci to problem tkwi w EGRze :/ Nie mam pojecia co z tym zrobic. W zeszlym sezonie wszystko bylo okej, a teraz gdy sie rozgrzeje i utrzymuje powyzej 1500 obr/min to po kilku minutach silnik/turbina lub cokolwiek innego zaczyna "gwizdac"(w kazdym razie inaczej pracowac), a gdy zejde ponizej 1500 obr/min i znow powroce do poprzednich to na kilka minut jest dobrze; blad wygasa, jade dalej i tak co kilka/kilkanascie minut. Mial ktos z Was z tym bledem kiedys do czynienia? A druga rzecz to hamulec postojowy( pozycja P na wybieraku od zakresu). Jak to dziala? Od maja zrobilem nim 600 godzin bezawaryjnie, a teraz takie niespodzianki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6330 Premium PROBLEM! ?EGR? i hamulec postojowy Dzisiaj, 19:45
  •  

#2 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 maj 2016 - 09:13

Janek na twoim miejscu w pierwszej kolejności , sprawdził bym instalację zasilającą zawór EGR częstą przyczyną są problemy z zasilaniem . Kod 2791,02 mówi o błędzie położenia zaworu EGR , co nie świadczy o uszkodzeniu zaworu , Zobacz czy nie widać uszkodzonych przewodów obtartej izolacji i tym podobnych rzeczy , miałem taki przypadek , gościu wymienił zawór i to nić nie dało kod powracał a parę stówek zostało wydanych . Nie wykluczam faktycznie wymiany zaworu jednak zaczyna się wszelkie naprawy od wykluczenia podstawowych problemów .Możesz zdemontować zawór jednak musisz być świadomy że zazwyczaj wiąże się to z uszkodzeniem zaworu , Przeważnie jest tak zapieczony że ciężko go bez problemów wyjąć . Decyzja należy do ciebie, pozdrawiam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share janekmakul1991

janekmakul1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 maj 2016 - 13:17

Witaj, traktor już chodzi, ale jeszcze coś jest nie tak, a mianowicie znowu wyświetla mi się błąd 1569.31 i nie wiem co moge zrobic. Tym razem tylko informacja (niebieska kontrolka), ale poza tym silnik pracuje normalnie(nie gwizda już) i ma moc. Poprzedniego bledu pozbylem sie czyszczac zawor egr. Zastal sie po zimie i musialem go rozruszac oraz posmarowalem wodzik specjalna wazelina. Chcialem wyjac caly zawor, lecz sie nie udalo i wyczyscilem go od gory, odkrecajac tylko male wieczko ;) A zanim kupiles nowy zawor nie myslales o tym zeby go zaslepic? Mi chodzi to po glowie, bo kumpel powiedzial, ze zaslepiajac go ciagnik bedzie mniej palil i bedzie silniejszy. Taka przyjemnosc kosztuje dwa tysiace, wiec tyle co nowy zawor i wedlum mnie sie oplaca to zrobic ;)

Edytowany przez janekmakul1991, 27 maj 2016 - 13:25.