Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiata 4,5 na 5,5 m

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share GranoDorato

GranoDorato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 maj 2016 - 20:40

Wiata 4,5 na 5,5 m

http://www.prawo.pl/...6796118/2015957

Najlepiej zapoznaj się sam, będziesz miał wyrobione własne zdanie do rozmowy ze starostwem. Rozdział 4 mówi o tym co Cię interesuje i jest opisane raczej zrozumiale.  Oczywiście czytaj tekst ujednolicony a nie pierwotny.

Pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiata 4,5 na 5,5 m Dzisiaj, 22:45
  •  

#22 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 22 maj 2016 - 10:10

Wiata 4,5 na 5,5 m

O dzieki kolego musze poczytac to polskie prawo i zobaczyc co tam nawymyslali.

jak ktos cos jeszcze to prosze pisac

#23 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 23 maj 2016 - 13:50

Wiata 4,5 na 5,5 m

Witam podłacze sie do tematu kolegi bo tez mam 2 małe pytanka

1 miedzy stara a nowa obora jest postawiony płot na 5 płyt betonowych o długosci około 12-14m jak wspomniałem płot jest postawiony miedzy 2 oborami wiec sciany mam gotowe i jest pomysł zeby postawic słupy z rury metalowej zrobic dach a z przodu zrobic sciane z drewna kantówek itd zrobic drzwi przesuwne stół paszowy i wposcic tam byki. Czy na taki budynek potrzebuje zezwolenia jak tak to ile sie za takie cos buli ??

czy nie beda sie czepiac ze jedna sciana jest jednoczesnie starym płotem ??

2 mam stara drewniana wiate na 3 przyczepy zwykła tylko boczne sciany słupy i dach. ptem dostawiony kurnik i dalej garaz z lat 70tych z drewna czy mogłbym to wszytsko rozebrac i postawic wiate z płyt betonowych ogrodzeniowych typowo na maszyny ciagniki itd mysle ze wymiary jakies 15x6 czy na taka wiate wystarczy pozwolenie czy juz plan ??

a moze lepiej postawic np 2 wiaty po 50m2 czy to juz bedzie  niezgodne z prawem ??

ad.2 Sprawa jest do obejścia w świetle prawa. Stawiasz sobie te wiaty, tylko żeby każda miała te max 50 m2, ale każda musi być niezależna konstrukcyjnie od drugiej. Mogą mieć wspólne pokrycie, ale na wypadek rozbiórki jednej z nich, druga ma stać. Na tym polega ta niezależność konstrukcyjna.

ad.1 Co do płotu to do wys 2.20 nie potrzeba zgłoszenia, powyżej już tak. Myślę, że tu bez pozwolenia się nie obejdzie, bo nawet ciężko będzie zakombinować z budynkami gosp do 35 m2 ze względu na odległości z warunków technicznych, ale pierwsze trzeba to zobaczyć. Nie chcę źle doradzić, ale można to zamknąć z tyłu, zrobić dach, a z przodu nie robić ściany tylko zrobić jakieś zagrodzenie. Na lato w sam raz. Kolejna sprawa jaki masz nadzór budowlany w swoim powiecie? Jak jest upierdliwy to lepiej nie ryzykować bo te całe formalność z projektem i pozwoleniami które musiałbyś zrobić przed budową są śmiesznym kosztem w porównaniu z tym co mogą Ci zrobić jak sąsiada zakłuje w oczy i coś się doczepią, a nie będziesz miał żądnego papieru...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 23 maj 2016 - 18:48

Wiata 4,5 na 5,5 m

O taka odp mi chodziło kolego wielkie dzieki

Co do sasiadów to mam osoby dosc upierdliwe które lubia sensacje i robic problemy bo sie na nich krzywo spojrzało

Nigdy nie miałem doczynienia z nadzorem ale powiem tak jak u nas na wsi jednego przetrzepali to sie chłopu zyc odechciało.

Co do punktu 2 to chce aby stały tam opasy cały rok nie tylko latem wiec jakas sciana nawet z desek susi byc sprawa wyglada tak płot jest na 4 płyty wiec ma 2 metry wysoki dlugi na 12 płyt wiec 12 metrów + słupy czyli razem jakies 12.5 - 13 metrów sciany szczytnie stanowic beda sciany obor z jednej strony nowej z drugiej starej obory  szerokosc jaka moge dac max to jakies 2.7 metra wiec powinno byc na styk 35m2 myslisz ze da rade to przepchnac??

Co do samego punktu 1 to wystarczy ze miedzy wiatami postawie w srodku murek który jakby je podzieli czy wystaczy np słupy dac do podtrzymania dachy i tez przejdzie

Sorki ze tak pytam ale najgorzej jak jakis głupi przyjdzie i sie do wszystkiego doczepia a chce wiedziec jak w razie W sie tłumaczyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 maj 2016 - 06:57

Wiata 4,5 na 5,5 m

Mogą być słupy, ale może też być ściana. U wielu którym coś przygotowywałem do zgłoszeń czy pozwoleń takie coś przechodziło. Co do tego budynku to nie do końca tam będzie 33,75 tylko ok 68,31 m2 bo napewno taka płyta ma ok 2 m a nie 1 metr długości plus słupy powiedzmy każdy po 10 cm to wychodzi kolejne 1,20m. Podjedź do starostwa i spróbuj to zgłosić, ale na 99 % nie przejdzie jako budynek gospodarczy, chyba że urzędnik będzie miał jedno oko i na dodatek mocno wczorajszy...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.